Sobota, 21 wrzesień 2019, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Zakopane i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clear
15°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 54
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
17.07.2016, 13:58 | czytano: 4168

Andrzej Dziubek z medalem Gloria Artis. Urodzinowy koncert zespołu De Press (zdjęcia)

zdj. Andrzej Habina

JABŁONKA. Zespół De Press swoje 35-lecie świętował w Jabłonce. Podczas urodzinowego koncertu wójt Antoni Karlak i wręczył liderowi zespołu medal brązowy „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

35 czerwonych róż z okazji jubileuszu wręczyli liderowi zespołu koledzy z ławy szkolnej: Julian Stopka, Aniela Stopka i Emilia Rutkowska.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się m.in. w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej.

De Press zagrał w składzie: Andrzej Dziubek – wokal, Dariusz Budkiewicz – bas, Jacek Szczepaniak – gitara, Seweryn Piętka – perkusja. Gościnnie wystąpili - Synnove Rognlien i Helg Synnove Rognlien. Synnove Rognlien zaśpiewała norweskie melodie ludowe.

Koncert był zakończeniem I Międzynarodowego Festiwalu „Na pograniczu kultur w Jabłonce na Orawie”, będącego częścią obchodów Jubileuszu 450-lecia Jabłonki.

Wcześniej na scenie wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny z Tarnopola z Ukrainy, zespół regionalny z Brebu w Rumunii, Węgierska Orkiestra Dęta z Nagymányok Orkiestra Dęta z Żarnowicy, Zespół Pieśni i Tańca im. Józefa Szczotki „Wierchy” w Milówce oraz Zespół Oravan Senior z Niżnej na Słowacji.

UG Jabłonka, opr.s/ zdj. Andrzej Habina
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Beretka15:39, 19 lipca 2016
Andrzej Dziubek mógłby czapkę ściągnac, może by go nie zawiało
press14:42, 19 lipca 2016
..a alkohol był?
Coooo?19:01, 17 lipca 2016
E idze
Biały miś15:10, 17 lipca 2016
Ukradli mi piosenke!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij