Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Zakopane i okolice
Clear
-3°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 74
Clear
-4°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 74
Clear
-2°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 74
Clear
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 69
Clear
-3°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 74
Clear
-5°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
19.07.2016, 10:28 | czytano: 2947

Zakopane odzyskało dworzec PKP (video)

Negocjacje z PKP trwały ponad 10 lat. Ostatecznie miastu udało się przejąć sam budynek dworca. PKP pozostanie właścicielem torowisk i działek po których biegną, co nie podoba się wszystkim radnym.

Przeciwko przekazaniu torowisk jest m.in. radny Zbigniew Szczerba, który przekonuje, że na terenach Spyrkówki, przez które biegną tory, miały powstać tzw. parkingi zaporowe, które odciążyłyby ruch samochodowy w centrum miasta. Dlatego, jak przekonuje Szczerba, burmistrz powinien wstrzymać się z decyzją o oddaniu tych terenów PKP. Radnemu nie udało się jednak przekonać do tego większości radnych, którzy ostatecznie zdecydowali od oddaniu torowisk spółce kolejowej.

Władze Zakopanego plaują modernizację obecnego budynku dworca kolejowego. Chcą na to pozyskać środki unijne.

js/

Koncepcję, jak mógłby wyglądać dworzec PKP w Zakopanem, przygotowali w ramach pracy inżynierskiej Szymon Filas i Jakub Bochnak. Przedstawiamy ją poniżej, jako ciekawostkę:najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij