Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Szczawnica i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-6°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-1°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 60
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-7°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
10.09.2016, 16:16 | czytano: 4639

Miasto chce oddać w dzierżawę schronisko w Gorcach

Urząd Miasta w Nowym Targu poinformował o zamiarze oddania w dzierżawę budynku nieczynnego od lat schroniska "Koliba” na Łapsowej Polanie w Gorcach.

Obiekt jest własnością miasta. Ma wymiary ok. 19 na 8 m. i ponad 200 m. powierzchni użytkowej. Jest dwukondygnacyjny o konstrukcji częściowo murowanej oraz drewnianej (parter i poddasze użytkowe), częściowo podpiwniczony. Dach kryty jest gontem.

Schronisko wyposażone jest w 12 łóżek piętrowych i 7 łóżek pojedynczych.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
przewodnik górski11:47, 30 września 2017
Tzw. Schronisko "Koliba" na Łapsowej Polanie jest obiektem prywatnym. Właściciele tego obiektu nie życzą sobie tam turystów. Są bardzo niemili i agresywni wobec obcych, którzy chcą tam przyjść na odpoczynek. Przyjmują tylko zaproszonych gości. Nie polecam tego obiektu.
Turysta19:39, 14 listopada 2016
Ja jestem turystą i czytalem tylko jak tam bylo swietnie w latach 70-tych. chciałbym również mieć mozliwość iść na Łapsową Polanę i zostać na noc w starym-nowym schronisku. Nie liczę na wygody bo wiem jak się mają inne schroniska PTTK. Prawdziwym turystom nie trzeba aż takich wygód - ważne by klimat był i możliwość skorzystania, a nie jak do tej pory drzwi zamknięte (no chyba że ktoś był kumplem od tych z MPEC). Róbcie tak byśmy mogli korzystać WSZYSCY, a kto co gdzie i jakie układy to mnie nie interesuje. Może się w końcu wtedy coś z tą turystyką ruszy od naszej strony a nie tylko gmina wiejska..
Gronik12:47, 9 października 2016
Widzialem ruina bez pradu
Leming doskonały12:37, 12 września 2016
Kupców znalazło by się kilku, ale dzierżawić, gdy trzeba do tego tyyylle kasy wsadzić - raczej dzierżawca się nie znajdzie. Inna propozycja - kiedy UM wystawi - wydzierżawi całoroczny dom - bacówkę w Gorcach na Sralówkach ??? - tu chętnych, za rozsądną cenę nie braknie.
oz11:33, 12 września 2016
A co Vila Toscana nie zainteresowana podnajmem?
artur10:45, 12 września 2016
Niech dadzą pod zarządzanie B Ścisłowiczowi. Nie tylko łatwizna i darmocha.
ju hu23:25, 11 września 2016
Sp.Romek Stchifel długo opiekował się tym schroniskiem a teraz zaśpiewa jmy Złoty pierścionek podpiepszył Gronek z wystawy, za ten pierścionek itd, itp
jakawadza10:30, 11 września 2016
Oby to było schronisko lu inny obiekt udostępniony dla turystów. Ale jak znam życie będzie to jakaś chałupa miejscowego kombinatora co ją dostanie za bezcen bo naopowiada bajek. Tak to już jest to "państwo" nie istnieje, dziki kraj!
coś jest na rzeczy22:06, 10 września 2016
Władze Nowego Targu, ale wam się dostało w komentarzach.
weciok21:32, 10 września 2016
oddać Wetowi .
ceperka20:50, 10 września 2016
Jeszcze niedawno miasto mówiło o rozwoju turystyki, a otwarcie na Gorce miało być sztandarowym nowym projektem . Jeśli to jest efekt realizacji tego programu to tylko pogratulować. Być może nowy dzierżawca będzie miał pomysł na ożywienie gorczańskiego schroniska , po którym teraz tylko wiatr hula.
Tadeusz Głodek - Podtatrzańska20:46, 10 września 2016
Co na powyższy temat odpowie nam nowy Przewodniczący Rady Miasta? Czekamy. Pani Poseł Paluch, Pan Senator, Pan Starosta, Pani Kierownik Urzędu Pracy, Wójtowie okolicznych Gmin- od kiedy startujemy - ZUS 150 zł. miesiąc. Nie róbcie nas w bambuko samochodami pożarniczymi. 500 + należało dodać do pensji rodzica który pracuje, jak było dawniej. Pieniądze potrzebne są również młodym na start. Na co czekacie z dworcem kolejowym w Nowym Targu? W starym szpitalu będziecie nas starych utylizować? Czekacie na ustawę? Dlaczego lokale nie wynajęte dla młodych po szkole. Przecież w tym budynku mogłoby znajdować się ze sto podmiotów gospodarczych. Centrum Gospodarcze Młodych. Skończy szkołę i co on na tej wsi będzie dalej robił? Po to się wykształcił aby doradzał, projektował, konkurował. Właśnie w takim City gdzie przedsiębiorca ma wszystko w jednym miejscu. Co z Prewentorium na Kowańcu? To też nie jest Wasz budynek? A czyje jest PKP? Też nie Wasze? A czy Poczta Polska jest jeszcze Polska? A czy Wy wszyscy wyżej wymienieni jesteście Polakami? Ach nie ma. Nie da się. No to w takim razie do domu i nie zawracać gitary. Ps. Po ile obiady w Starostwie?
miejscowy19:30, 10 września 2016
Miasto powinno zwrócić schronisko na Łapsowej Polanie szkole rolniczej na Kokoszkowie. Należało ono wcześniej do szkoły, ale zostało bezprawnie zabrane w PRL- u. Młodzież mogłaby tam odbywać praktyki zawodowe.
abc19:04, 10 września 2016
a dlaczego nie jest użytkowany?
śpimy na kasie czy co?
Tadeusz Głodek - Podtatrzańska18:23, 10 września 2016
Dobre sobie. Nie czynnego od lat schroniska "Koliba". Na Kokoszkowie kształcą a na praktyki wysyłają do Grecji w ramach "Erasmus". Proszę czytelników obejrzeć stronę internetową "80 lecie Szkoły Rolniczej w Nowym Targu" Od nauczyciela po Harnasia, same twarde głowy. Prezenty, prezenty podziękowaniom i przemówieniom nie ma końca. Należało (nie, trzeba było dać za darmo tym młodym tym którzy czują swoją małą ojczyznę) aby to uświetnili według trendów światowych. Nie oni trzymali przez lata, dla swoich. Zgnije kraj, zgnije nasza Ojczyzna. A potem zgnijemy na koniec My sami. Po sąsiedzku będą organizować "Akademię" Dla kogo? Księże rektorze. Grunty po szkole rolniczej rozszabrowane. Kogo będziecie łupić? Będziemy kształcić z podatków za ścieki a młodzież wyjedzie w świat. Co ja będę jadł? Papier toaletowy? Nie stać mnie nawet na to. Najpierw czynsz za lokal aby mieć dach nad głową. Drodzy moi chrzestni nadchodzi czas gdzie dni zostaną policzone.
Zły18:04, 10 września 2016
Wygląda jak sałas na psiórę.Teraz chce oddać? Może za free? Dołożą w remont? Urzędnicy? Burmistrz niby z Miasta? G****.!!!!. Se potem będą mieli bacówę,miejską.
Tadeusz Głodek - Podtatrzańska17:17, 10 września 2016
Szanowny Panie Watycha przecież macie swoich pracowników, multum. Jeśli obiekt miejski to i pracownicy powinni być miejscy. A może ksiądz rektor podejmie dzierżawę, taki ładny amerykański (a wykształcony że ho ho, wyżej od wszystkich najwyższych). Czytał Szanowny Pan wczorajsze wiadomości Onet lub TVN? A pod nimi komentarze? Dotyczy lokali miejskich w Gdańsku, za złotówkę od metra. Proszę przejrzeć komentarze pod tym artykułem. Jeśli jestem w temacie to zwracam się do Rady Miasta Nowego Targu o nową uchwałę, która powoła 300 nowych radnych a najlepiej 3000. Ja też tak chcę. O'key? Jak tam się ma pańskie urlopowanie na cztery lata. Kumosia kumosi gorzołecke nosi? Hej! Wy młodzi , co żeście zrobili porządek ze strażą miejską . Śpicie? Czy żeście zaniemogli . Nie patrzcie na Warszawę. Kuj żelazo puki gorące. Brać się za szmatławców. Wiara w kościołach. Na ulicy porządek.
baciok@17:13, 10 września 2016
Tylko ile trzeba włożyć aby doprowadzić do jako takiej używalności. Tak że podejrzewam interesu na tym nie zrobi.
wut17:09, 10 września 2016
Nieczynnego od lat?! Przecież pracownicy MPEC mogli z niego korzystać.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij