Sobota, 23 luty 2019, Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Rabka Zdrój i okolice
niewielkie zachmurzenie
-11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pogodnie
-7°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 74%
pogodnie
-6°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 69%
niewielkie zachmurzenie
-6°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 68%
pogodnie
-6°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
30.10.2016, 14:50 | czytano: 3748

Zmarł Jan Kuruc

Fot. Archiwum STL

W wieku 70 lat zmarł Jan Kuruc, twórca ludowy z Bukowiny Tatrzańskiej, wieloletni prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych, konferansjer, gawędziarz, uczestnik "Sabałowych Bajań", samorządowiec, społecznik.

- Był niestrudzonym popularyzatorem kultury ludowej Podhala, inicjatorem wielu działań w zakresie ochrony i popularyzacji sztuki ludowej, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Stypendysta i laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrody im. Oskara Kolberga (1999). Obecnie pełnił funkcję Prezesa Oddziału Tatrzańskiego STL - informuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Pogrzeb odbędzie się 31 października o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym w Bukowinie Tatrzańskiej.

oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij