Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 13.284 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
13°
Wiatr: 15.156 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
13°
Wiatr: 12.348 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
13°
Wiatr: 12.816 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 79 %
Rain
11°
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 84 %
20.11.2016, 22:31 | czytano: 2731

Zakończyły się VIII Rekolekcje Góralskie

Fot. Robert Miśkowiec

W tym roku to gmina Ochotnica Dolna, świętująca jubileusz 600-lecia lokacji, gościła uczestników VIII Rekolekcji Góralskich.

Rekolekcje, których głównym organizatorem jest ks. Jan Gacek, kapelan Zarządu Głównego Związku Podhalan, mają formę sympozjum naukowego. Wykładowcami są świeccy i duchowni profesorowie, księża, biskupi oraz zaroszeni goście. Jest to jednak spotkanie otwarte, na którym po każdym wykładzie między słuchaczami a wykładowcą następuje dyskusja. Każdy może zadać nurtujące go pytanie. W tym oku hasłem, które łączyło wszystkie wykłady, były słowa: "Konsumpcjonizm - między ochotą a pragnieniem (czy w niebie są supermarkety?)".



W rekolekcjach co roku uczestniczą przeważnie członkowie Związku Podhalan z różnych oddziałów. W tym roku wzięli też w nich udział przedstawiciele Zarządu Głównego ZP z prezesem Andrzejem Skupniem na czele.



Gospodarze zadbali o swoich gości. Nie brakowało smacznych poczęstunków i kulturalnej rozrywki. Przed publicznością zgromadzoną w remizie wystąpili m.in. Amatorski Zespół Teatralny im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej oraz zespoły Ochotni i Mali Ochotni.



Organizatorami ósmych rekolekcji byli: Związek Podhalan z oddziałem w Ochotnicy Górnej, Wiejski Ośrodek Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich, gmina Ochotnica Dolna, Fundacja Szlaki Papieskie i parafia w Ochotnicy Górnej.



Przyszłoroczne Rekolekcje Góralskie odbędą się w Pieniążkowicach.

r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij