Czwartek, 02 kwiecień 2020, Imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 38
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 40
Clear
-0°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 40
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
22.12.2016, 23:46 | czytano: 7286

Szef grupy przestępczej działającej w całym kraju wpadł w Szczawnicy

8 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wymuszeniami, oszustwami i innymi przestępstwami zatrzymali policjanci katowickiego Centralnego Biura Śledczego Policji. W Szczawnicy, w ręce funkcjonariuszy wpadł też lider grupy.

- Policjanci zabezpieczyli broń, tasery, kamizelki policyjne i odznaki, które służyły mężczyznom do popełniania przestępstw. Już wiadomo, że na koncie tej grupy jest co najmniej kilkanaście wymuszeń rozbójniczych w całym kraju - informuje kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚ. - W Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wszyscy są tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Funkcjonariusze katowickiego CBŚP od ponad dwóch lat rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą działającą w całym kraju. Policjanci ustalili, że jej członkowie od 2010 roku popełnili kilkanaście przestępstw w całym kraju. Grupa działała metodą na tzw. „policjanta”. Jak ustalili funkcjonariusze, jej członkowie dysponowali umundurowaniem policyjnym, odznakami kamizelkami z napisem „Policja” bronią palną, taserami itp.Policjanci ustalili, że członkowie grupy, która miała ściśle określoną strukturę typowali osoby majętne lub osoby które w przeszłości miały konflikt z prawem. Następnie na podstawie sfałszowanych postanowień o przeszukania miejsca zamieszkania wkraczali do mieszkań, domów lub innych obiektów i podając się za funkcjonariuszy Policji, Służby Celnej „przeszukiwali” pod pretekstem ujawnienia środków odurzających. Fałszywi funkcjonariusze zabezpieczali przede wszystkim gotówkę od kilku tysięcy do kilkuset tysięcy złotych.

Członkowie grupy podczas swoich działań charakteryzowali się dużą brutalnością. Jeśli ofiara zorientowała się, że ma do czynienia z fałszywym funkcjonariuszem, przestępcy potrafili skrępować ją kajdankami, bić i grozić bronią zmuszając do wydania pieniędzy.Policjanci CBŚP z Katowic wraz z prokuraturami Śląskiego Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ustalili, że grupa przestępcza dopuściła się przestępstw w Łodzi, Krakowie, Tarnowie, Katowicach, Chorzowie i Kołobrzegu. Oprócz wymuszeń na swoim koncie ma również wprowadzanie do obrotu środków odurzających i papierosów bez polskich znaków akcyzy pochodzących z napadów metodą na policjanta.

W tej sprawie, funkcjonariusze zatrzymali do tej pory 8 osób, wśród których jest m.in. mężczyzna odpowiadający za pobicie marynarzy na plaży w Gdyni, jak również lider zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymany w Szczawnicy. Rozpracowując tę sprawę policjanci katowickiego CBŚP trafili na informację, że dwóch funkcjonariuszy katowickiego Zarządu współpracuje z przestępcami. Prowadzący poinformowali Biuro Spraw Wewnętrznych KGP i ścisła współpraca doprowadziła do zatrzymania i tymczasowego aresztowania nieuczciwych policjantów.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwają działania zmierzające do wykrycia kolejnych przestępstw popełnionych przez grupę na terenie kraju.

oprac. r/ źródło: CBŚ
najnowsze informacje
komentarze
Wysso17:44, 24 grudnia 2016
Teraz na nich wymusic cierzkie prace a jak nie to zakuc w kajdany i okladac palami i tak ze 20 lat
ala22:45, 23 grudnia 2016
do @ula

To owszem jest mieszkaniec Szczawnicy ale od niedawna. Miejmy nadzieję że długo nim nie będzie.
&18:51, 23 grudnia 2016
Tacy "biznesmeni" sa pozniej politykami.
derek 5414:40, 23 grudnia 2016
Data nie gra. Ogry szalały od 2006r. A teraz posiedzą.
alfred13:05, 23 grudnia 2016
To mieszkaniec Szczawnicy
kitty12:29, 23 grudnia 2016
"Prowadzący poinformowali Biuro Spraw Wewnętrznych KGP i ścisła współpraca doprowadziła do zatrzymania i tymczasowego aresztowania nieuczciwych policjantów"...
Bandyci będący policjantami,brawo!!!
@ logik12:06, 23 grudnia 2016
Czyżby zięciuś nowobogackiego restauratora popadł w niełaskę?
logik11:55, 23 grudnia 2016
Jak dobrze poszukacie to wśród elity SZCZAWtkówNICKEJ jest więcej takich gagatków .
ula11:54, 23 grudnia 2016
Szef gangu jest ze Szczawnicy?
Pietrek10:48, 23 grudnia 2016
Małe łyse główki, dres,kaptur,BMW. Jak dawniej,czarna Wołga.Bać się cy co?
n8909:33, 23 grudnia 2016
Gęby pokazać. Te zatrzymania w Szczawnicy to mieszkający tam na stałe czy turyści?
sdsss01:19, 23 grudnia 2016
Fajnie... zmieńcie jeszcze prawo wobec policji - za pomaganie kryminalistom i bycie kryminalistą w mundurze powinna być podwójna kara.
świrek01:11, 23 grudnia 2016
6 rano,puk,puk,rozmawiamy z prokuratorem... Za d*** i do pierdla!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij