Piątek, 20 październik 2017, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Rabka Zdrój i okolice
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 76%
przewaga chmur
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 91%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 76%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
przewaga chmur
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 89%
pogodnie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 68%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
14.02.2017, 10:40 | czytano: 2903

Gmina chwali się, że jest tania

Gmina Ochotnica Dolna opublikowała zestawienie, w którym pokazuje, że ma najtańsze podatki ze wszystkich okolicznych gmin.

Mieszkańcy Ochotnicy Dolnej płacą mniej za ścieki, śmieci, mniejszy podatek od nieruchomości i mniejszy podatek od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej niż mieszkańcy gmin Krościenko, Szczawnica, Czorsztyn i Nowy Targ. Jest tak, mimo iż w roku 2017 wzrosła stawka podatku od nieruchomości gruntowej, mieszkalnej i tej związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej o 5 groszy na 1m2. Nieznacznie podrożały też opłaty za odbiór ścieków i odpadów komunalnych, a stawki podatku od środków transportowych pozostały bez zmian.

- Niski podatek od m2 nieruchomości (budynku) związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej to wyraźny impuls dla rozwoju przedsiębiorczości. Gmina rozwija się w dużym tempie. Położenie geograficzne, choć nie należy do łatwych, jest dużą zaletą. Na przestrzeni lat z gminy rolniczej Ochotnica wraz z pobliską Tylmanową zmieniła się na taką, która przyciąga ludzi prężnych, chcących rozwijać swoją działalność gospodarczą. Obecnie w gminie zarejestrowanych jest ponad 600 podmiotów gospodarczych - chwali się Urząd Gminy w Ochotnicy Dolnej.

O ile niższe są podatki w gminie Ochotnica Dolna czytaj TUTAJ.

oprac. r/ źródło: UG Ochotnica Dolna
najnowsze informacje
komentarze
Niezadowolony12:07, 15 lutego 2017
Za co pochwały? Za drastyczne podwyżki za dwóch radców prawnych za zastępcę wójta która tylko jest od uśmieszków za przerost zatrudnienia i wysokie zarobki dla urzędników wreszcie za rozdawnictwo pieniędzy podatników na różnych uroczystościach tj wręczanie czeków po 5 tys zł itp. TO SIĘ Nazywa NIEGOSPODARNOSC panie wojcie.
takich to nie brakuje10:02, 15 lutego 2017
do mieszkaniec gminy..jakbys czytal wiecej prasy, a nie siedzial na fb, to bys wiedzial, co znaczy zrównoważona:):)
mieszkaniec-121:19, 14 lutego 2017
"Tania gmina": na śmieciach nie trzeba zbytnio dbać o jakość bo jak firma nie odbierze w wyznaczony dzień to jedzie w następny i odbierze (dewastacji koszy czekających na odbiór nie ma póki co). Ja jako rodzic bardziej chciałbym wiedzieć czy posiłki dostarczane dzieciom do szkół są zdrowe, świeże, pełnokaloryczne i czy do ich produkcji nie są wykorzystywane odpadki z wesel itp. bo to jest ważniejsze....
Mówie jak jest19:06, 14 lutego 2017
Ooo bardzo tania jest nasza Gmina :) Co za gość wysłał taki artykuł dla mediów? przecież tylu nowych pracowników zostało przyjętych do UG w Ochotnicy że koszty administracji wzrosły ogromnie, ostatnio Łącki Bank spółdzielczy wyrzucono żeby mogły powstać nowe pokoje i nowi urzędnicy :) a dodam, że pracy jest tyle samo co zawsze a nowe miejsca pracy są tylko po to żeby zdobyć poparcie rodzin które znajdą tam prace.
ochotnik18:37, 14 lutego 2017
no musi sie sama chwalic bo raczej mieszkancy jej nie pochwala za 100% podwyzki
wyborca18:26, 14 lutego 2017
Lepiej niech sie nie chwala bo niema czym w tamtym roku 30 zl za dwa miesiace a teraz 60 Radni jestescie wielcy ale juz niedlugo moze zakonczycie ten kabaret gminny O.Dolna
kiss spod sobla18:09, 14 lutego 2017
opłata za smieci dla firmy empola poszła do góry o 100%, podatek od srodków transportu dla gminy w tym w czesci od empola stoi w miejscu, czym sie tu chwalic że nie bedzie pieniędzy zeby droge załatać normalnym ludziom, a biznesmeni lokalni buduja chałpy za 5 mln, cos tu nie gra panie wojcie, pan jest wojtem wszystkich ludzi a nie rzecznikiem lokalnego biznesu, obserwujemy i ocenimy przy wyborach ale nie tędy droga...to jest zła droga
mieszkaniec gminy17:30, 14 lutego 2017
do intron. Co znaczy "zrównoważona", że nic nie robiąc nic się nie zmienia?
tolek17:23, 14 lutego 2017
Wójt i radni którzy tak drastycznie podnieśli opłaty za śmieci, podatki, ścieki zostaną za to rozliczeni przy najbliższych wyborach. Niech sobie zdziercy szukają nowego zajęcia. Jak można blisko 180 procent podnieść opłaty za śmieci, które na dodatek w niektórych rejonach wsi nie są systematycznie odbierane. Wypadało by te śmieci zawieźć wójtowi przed dom może w końcu zajął by się tym problemem. a nie tylko zdzierał z ludzi pieniądze.
intron13:39, 14 lutego 2017
Jak by czytać literalnie to Gmina Czorsztyn ciemięży mieszkańców a raczej tak nie jest. Jest za to najbardziej zrównoważona gminą w powiecie nowotarskim.
ciekawski12:24, 14 lutego 2017
W mieście Nowy Targ - Urząd Miasta za 1 m2, pod działalność gospodarczą (piwnica) pobiera ponad 20 zł. - różnica kolosalna.
rodak12:13, 14 lutego 2017
Nieznacznie podrożały opłaty za odbiór odpadów komunalnych :):):) To jakieś jaja. Jeżeli podniesienie stawki o 100% mieści się w kategoriach nieznacznie, to strach pomyśleć ile to znacznie :)
stasek wloz na dasek11:56, 14 lutego 2017
Chwalipięty. Za to Wójt Poronina ma 2 doradców. I co głupio wam?
prothink11:33, 14 lutego 2017
Z całym szacunkiem dla Gminy Ochotnica Dolna, ale uważam że w żadnym wypadku nie powinno się i nie wolno reklamować gminy ze względu na niskie podatki. Co to w ogóle jest za impuls do rozwoju jeżeli gmina pozbawia się środków niepozyskanych, tudzież pozyskanych w okrojonej formie wskutek niższego niż w innych gminach podatku? Ale mi strasznie prężni przedsiębiorcy (takich rzekomo gmina ta przyciąga) którzy mieszkając w sąsiednich miejscowościach (gdzie korzystają z kosztownych i wymagających wsparcia ze strony ich własnych gmin udogodnień, np. leczą się, jadą odśnieżoną drogą, albo posyłają dzieci do szkół, itd.) cwaniacko rejestrują swoją działalność w gminie Ochotnica Dolna, bo tam tańsze podatki? Ale mi wielka prężność i giga przedsiębiorczość że sąsiednie miejscowości jeszcze bardziej muszą podnosić swoje podatki żeby dofinansować usługi publiczne swoim mieszkańcom, którzy rejestrują działalność w Ochotnicy bo tam taniej. To jest pasożytowanie na własnej gminie. Prężny i z jajami przedsiębiorca powinien powiedzieć tak: moja firma mniej zarobi, OK, ale z np. Krościenka czy Sromowiec działalności nie przeniosę, bo tu mieszkam, tu moje dzieci chodzą do szkoły, tu moja żona chodzi z nimi do ośrodka zdrowia, tu zamiatają i sprzątają mi ulice. Bez podatków z mojej działalności wójt mojej gminy będzie musiał jeszcze bardziej zadłużać miejscowość w której mieszkam. Spoko, poradzę sobie, bo jestem naprawdę prężny i z jajami. Oto jak prężny przedsiębiorca powinien odpowiedzieć na takiego wabika z Ochotnicy Dolnej.
M11:31, 14 lutego 2017
Gratulacje :) Urzędnicy nie zapomnieli, że są aby służyć i pomagać ludziom a nie ściągać coraz to większe podatki :)
znajomo11:21, 14 lutego 2017
i tak trzymac trzeba pochwaly dla wojta
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij