Piątek, 20 październik 2017, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zakopane i okolice
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 76%
przewaga chmur
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 91%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 76%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
przewaga chmur
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 89%
pogodnie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 68%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
15.02.2017, 10:48 | czytano: 1553

Kolejne próby oszustw na terenie Zakopanego

Policja wie o dwóch przypadkach próby oszustwa metodami "na policjanta" i "na wnuczka". Celem oszustów były mieszkanki Zakopanego w wieku 83 i 64 lat. Na szczęście obie kobiety szybko nabrały podejrzeń, powiadomiły rodziny i policję, dzięki czemu oszustom nie udało się wyłudzić od nich kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Oba przypadki miały miejsce wczoraj. - Modus operandi sprawców był podobny jak we wcześniejszych przypadkach. Najpierw za cel obrali 83-letnią mieszkankę Zakopanego, do której zadzwonił mężczyzna, przedstawiający się jako pracownik Poczty Polskiej, informując o problemach z dostarczeniem przesyłki z banku i prosząc o podanie dokładnego adresu w celu weryfikacji - relacjonuje mł. asp. Krzysztof Waksmundzki, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji. - Krótko po zakończeniu tej rozmowy kobieta odebrała kolejny telefon, tym razem rozmówca przedstawił się jako policjant prowadzący akcję przeciwko oszustom. Polecił wypłacić pieniądze z konta bankowego i przekazać je w umówione miejsce. Kobieta nie dała się zwieść, najpierw zatelefonowała do swojej córki a następnie powiadomiła policję.

Kolejny telefon od oszustów zadzwonił u 64-letniej zakopianki. Metoda działania była bardzo podobna, przy czym fałszywy policjant tym razem miał dokonać zatrzymania przestępcy oszukującego ludzi metodą „na wnuczka”. Kobieta nabrała podejrzeń, zadzwoniła do prawdziwych policjantów, dzięki czemu uniknęła przekazania pieniędzy oszustom.

Apel zakopiańskiej policji:

Przypominamy, aby nigdy nie ufać osobom dzwoniącym, podającym się za krewnego, pracownika poczty czy też policjanta. Policjanci NIGDY nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach operacyjnych, NIGDY TEŻ NIE ZWRACAJĄ SIĘ O PRZELEWANIE JAKICHKOLWIEK ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH NA KONTO BANKOWE, CZY TEŻ PRZEKAZYWANIE ICH WSKAZANYM OSOBOM. W przypadku odebrania podobnego telefonu, należy się rozłączyć i poinformować Policję.

oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij