Piątek, 24 listopad 2017, Imieniny: Emmy, Flory, Jana
Rabka Zdrój i okolice
niewielkie zachmurzenie
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
-0°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 100%
mgła
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 77%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 94%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 5.5 km/h Wilgotność: 71%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
18.03.2017, 09:00 | czytano: 1678

Rozpoczyna się długo wyczekiwany remont Potoku Młyniska

ZAKOPANE. Właśnie rozpoczyna się realizacja, długo wyczekiwanej przez mieszkańców, inwestycji dotyczącej zabezpieczenia koryta Potoku Młyniska przed postępującym niszczeniem dna i brzegów na skutek zjawiska erozji wodnej.

Młyniska to jeden z większych potoków na terenie Zakopanego, jego zlewnia obejmuje znaczną część miasta. Ciek ten przepływa wzdłuż ulicy Strążyskiej i ulicy Kasprusie, dalej przy dojściu do placu targowego wzdłuż ul. Szkolnej od strony ul. Nowotarskiej, gdzie na wysokości mostu na Walową Górę uchodzi do potoku Cicha Woda.

W ramach inwestycji w istniejącym, w większości nieuregulowanym korycie potoku powstanie betonowa budowla z okładziną kamienną na odcinku o długości 1 km mierząc od ujścia, czyli od wysokości mostu na Walową Górę (przy ul. Szkolnej) aż do wysokości ul. Orkana. Przylegające do brzegów wysokie konstrukcje oporowe murów bocznych zapewnią trwałą stateczność gruntu i skutecznie zatrzymają nasilające się tu od lat jago wymywanie. Na remontowanym odcinku potoku przebudowana zastanie ponadto istniejąca zapora przeciwrumowiskowa oraz powstanie betonowy stopień wraz z nieckami wypadowymi nieco powyżej ujścia. W pierwszym etapie planowane jest wykonanie prac remontowych na odcinku od ul. Szkolnej do przejścia podziemnego na ul. Nowotarskiej.

Inwestorem zadania jest zarządzający wodami w imieniu Skarbu Państwa – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie (RZGW), a wykonawcą robót firma budowlana z Poznania. Na realizację powyższego zadania RZGW otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości ok. 7,5 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to koniec tego roku.

W związku z realizacją inwestycji, konieczna będzie wycinka niektórych drzew w bezpośrednim sąsiedztwie koryta, możliwe będzie również wystąpienie lokalnych utrudnień w ruchu drogowym w rejonie ulic Kasprusie – Nowotarska.

Źródło: Urząd Miasta w Zakopanem, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
ewa19:55, 18 marca 2017
Jest okazja zlikwidować stary mostek przy targowicy co dobre by było dla kierowców na Nowotarskiej bo skończyło by się bieganie przed samochodami z dziećmi i nie tylko
A dzięki temu inwestycja za duże pieniądze czyli schody podziemne i windy zyskały by więcej przechodniów
A kupcy w podziemiu nie narzekali by na brak klientów bo połowa ulatuje kładką a dalej jak kury na Nowotarską
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij