Wtorek, 20 luty 2018, Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira
Zakopane i okolice
pochmurno
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 65%
pochmurno
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 58%
pochmurno
17°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 50%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
-3°
Wiatr: 10.5 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 64%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dobra
18.05.2017, 22:59 | czytano: 1687

"Nadzieja" - hasło Żonkilowego Rajdu (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. W Mieście zorganizowany został dziś czwarty już Żonkilowy Rajd Rowerowy zorganizowany przez nowotarską Fundację im. Adama Worwy. Zaproszone zostały na niego szkoły uczestniczące w akcji Pola Nadziei.

Zaproszenie przyjęły: Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 11 z Nowego Targu, Szkoła Podstawowa z Ludźmierza, Gimnazjum nr 1 oraz Zespół Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu, Gimnazjum z Ludźmierza, ZSPiG w Waksmundzie, ZSPiG w Ratułowie oraz Szkoła Podstawowa w Podczerwonem. W sumie - 148 uczniów i 22 opiekunów.

Uczestników rajdu pod kościołem św. Katarzyny pobłogosławił ksiądz proboszcz - Zbigniew Płachta. Gośćmi specjalnymi przy starcie rajdu byli - wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska Steg oraz starosta nowotarski Krzysztof Faber.

Dominował zarówno na ubiorze jak i w przyrodzie wśród mijanych pól i łąk kolor nadziei - żółty.

Uczniów i opiekunów z Ratułowa pobłogosławił w Miętustwie ks. proboszcz Janusz Rzepa.Uczestnicy Rajdu pojechali różnymi trasami - wszyscy, dzięki gościnności nadleśniczego Romana Latonia - spotkali się pod wiatą Nadleśnictwa Nowy Targ przy ścieżce rowerowej. Było pieczenie kiełbasek, rozmowy, oraz sadzenie drzewek na pamiątkę odbytych rajdów. Z inicjatywy leśniczego Krzysztofa Przybyła posadzone zostały cztery limby i co roku uczestnicy rajdu będą sadzili kolejne drzewko.

Wspólnie wykrzyczane słowo: "nadzieja" przypomniało cel rajdu - jedność z chorymi i cierpiącymi.

Uczniowie otrzymali sadzonki drzew do posadzenia przed szkołami w zamian za przekazaną makulaturę.

opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
115KM05:51, 19 maja 2017
Rowerzyści, używajcie strojów w tzw oczo*** kolorach. Żeby Was było widać z daleka. Przynajmniej kamizelka odblaskowa. Namawiajcie starszych, tych,co są zazwyczaj ubrani na szaro, lub czarno.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów

sonda

Czy drużyna TatrySki Podhale Nowy Targ dojdzie do finału rozgrywek play-off w hokeju na lodzie?

Tak
Nie
Szanse są pół na pół

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij