Sobota, 26 maj 2018, Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Rabka Zdrój i okolice
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 99%
płatki mgły
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
płatki mgły
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 95%
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.09.2017, 15:50 | czytano: 6971

Umowa podpisana - popłyną unijne miliony (zdjęcia i wizualizacje)

zdj. Piotr Korczak

W Zakopanem odbyło się podpisanie umowy dotyczącej modernizacji zabytkowego dworca PKP w Zakopanem. Miasto uzyskało 5 mln zł złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie na remont elewacji budynku oraz przygotowanie w nim pomieszczeń służących działalności kulturalnej.

W trakcie oceny znajduje się drugi projekt przygotowany przez Zakopane. Zakłada on modernizację poczekalni, kas, peronów oraz stworzenie parkingu Park&Ride na terenie dworca.

W podpisaniu umowy wzięli udział burmistrz Leszek Dorula, któremu towarzyszyli wiceburmistrz Wiktor Łukaszczyk oraz urzędnicy z Wydziału Inwestycyjnego oraz wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys.

Inwestycja szacowana jest na ponad 15,5 mln zł. Według zapewnień burmistrza, prace powinny rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Potrwają co najmniej dwa lata.W pierwszym etapie wyremontowane ma zostać elewacja budynku, pierwsze piętro oraz poddasze. Powstanie w nim mediateka, czyli nowoczesna biblioteka, gdzie będzie można popracować korzystając z komputera, poczytać prasę czy po prostu zrelaksować się przed podróżą słuchając muzyki. Na antresoli będzie można zobaczyć wystawą poświęconą kolei.

W budynku przychodni powstanie informacja kulturalno-turystyczna oraz klub muzyczny. Dzięki specjalnie zaprojektowanej przestrzeni wystawienniczej, będzie tu można podziwiać prace współczesnych zakopiańskich artystów oraz najbardziej znanych, dawnych twórców związanych z Tatrami i Zakopanem.

rk-w/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Nogaty20:25, 14 września 2017
Po co? ,,Oscypkiem,,PKP znikoma ilość ceprów jeżdzi . Po oscypki do wsi zakopane ,,walą,, autkami,pekaesami.
alik20:01, 12 września 2017
Stare budynki, brak dużego parkingu, brak zadaszenia peronów. Totalna prowizorka. Projekt bez polotu i wizji rozwoju!!!!!!!!!!!!
narciarz z Polski14:26, 12 września 2017
a z którego peronu będzie jeździł ten słynny "BUS DO BIAŁKI " ?
zako-pion19:39, 11 września 2017
Takie miasto , a takie dziadostwo jakiego jeszcze Polska nie iwdziała. Nie widziało tego dziadostwa tysiące turystów zagranicznych. Panie burmistrzu , to największa pana porażka. Ktoś panu świnię podstawił.
ja18:41, 11 września 2017
po co przecież pociągi itak nie jeżdżą
spostrzegawczy17:31, 11 września 2017
do "dziwne..."
wytęż wzrok
dziwne...16:01, 11 września 2017
a gdzie rondo przed wejściem na perony?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij