Sobota, 26 maj 2018, Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Jabłonka i okolice
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 99%
płatki mgły
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
płatki mgły
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 95%
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
13.09.2017, 12:25 | czytano: 8549

Ścieżka rowerowa nie tylko dla rowerów

Rowerzystów, którzy pedałują po budowanej ścieżce rowerowej miedzy Gronkowem a Nową Białą, bulwersują mijające ich samochody.

Gmina Nowy Targ buduje asfaltową ścieżkę rowerową od granicy z Nowym Targiem na Borze na Czerwonem, przez Gronków, Nową Białą, Dursztyn, do granicy z gminą Łapsze Niżne. To odcinek o długości 15 kilometrów stanowiący wschodni fragment Szlaku Wokół Tatry. Roboty są w trakcie, część odcinków jest już gotowa, a całość prac ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku.

Odcinkiem między Gronkowem a Nową Białą przejechał się nasz czytelnik. "Dzisiaj z córką wybraliśmy się na przejażdżkę rowerami, a tu niespodzianka - robi się autostrada" - napisał i na dowód załączył zdjęcia samochodu jadącego trasą dla rowerów.- To na razie plac budowy, ale na zakończonych odcinkach pojawią się znaki informujące o zakazie korzystania z trasy przez samochody - informuje Marcin Kolasa, wicewójt gminy Nowym Targu. - Jako że ścieżka biegnie głównie po drogach rolniczych, to będą mogli nią jeździć rolnicy, właściciele działek przy niej położonych. Trzeba pogodzić różne strony, bo nie możemy blokować rolnikom dojazdu do pól. Myślę jednak, że jeśli kierowcy i rowerzyści wykażą się kulturą jazdy, to ścieżka będzie wszystkim dobrze służyć - dodaje wójt Kolasa.

r/ fot. Czytelnik Piotr
najnowsze informacje
komentarze
Rowerzysta21:24, 27 września 2017
Dzisiaj pewna kobieta jechała samochodem osobowym w kierunku ślepo zakończonej ścieżki rowerowej na granicy Gronkowa z Nowym Targiem. Ciekawy jestem po co tam jechała. Może sprawdzała gdzie droga prowadzi, a może w odświętnym ubraniu jechała siano grabić? Rozumiem, że ktoś jedzie maszyną rolniczą do swojego pola, ale nie po to się te ścieżki rowerowe tworzy żeby nimi sobie skracać drogę. Trochę kultury ludzie!
Swoj19:44, 18 września 2017
Komentarz Mario - 100 % prawda!!!
Brawo!!!
slovak14:14, 16 września 2017
Poľská mentalita.
Sťažnosti na kravský hnoj na ceste vedúcej k poľnohospodárskej pôde.
Prišli z mesta do dediny a myslia, že je to mesto. :D
lolek13:46, 16 września 2017
XD!
Jak można mieć bóle d*** o krowie placki po ścieżce rowerowej, która przebiega przez teren rolniczy, użytki rolnicze, i jest to jedyna droga dojazdowa do pól xD To oczywiste, że rolnicy tamtędy będą jeździć bo nie mają innej trasy dojazdowej.
Najlepsi są ci, którzy sugerują, by rolnik który wiedzie bydło w liczbie 13 przez odcinek tej drogi sprzątał po nich jakby to były k**** psy sr****e twardą kupą XD
Rolnicy by się chyba za*****i jakby mieli cały odcinek drogi 2x w ciągu dnia czyścić całą drogę
girl13:31, 16 września 2017
A po ścieżce która ciągnie się od nowego mostu na kowancu do lotniska jeżdżą motory i skutery i co w takim wypadku zrobić? Jeszcze jeden debil na motorze ma pretensje że mu się uwagę zwraca.....
moda?20:35, 15 września 2017
Kaski zamiast mózgów,przerzutki,dla wygody t...łka. Roweromaniacydróżkowce nagle.
Tymek17:39, 15 września 2017
Na naszym terenie są niektórzy tacy rolnicy że jadą po ścieżce rowerowej do pola przeważnie w święta i niedzielę I wtedy pracujący nie pracują i też jadą w święta i niedzielę ścieżkami rowerowymi Wzajemnie sobie przeszkadzają.Ale gdyby w większości rolnicy używali ścieżek w dniach pracy a pracujący w wolne dni to można by uniknąć kolizji.
Bronek20:31, 14 września 2017
Jasiek ty sie hamyj dziki zachod to jest u ciebie dziadu kosmokwaku
glina19:15, 14 września 2017
do "rowerkiem do natury" a jaki to paragraf mamy stosować wg. Ciebie możesz mnie oświecić, bo cała komenda szukała i nic nie znalazła, jeżeli droga nie jest jako tylko i wyłącznie dla rowerów to nic zrobić nie możemy.
mario19:04, 14 września 2017
przepraszam, ale czy gmina wytyczyła i wykupiła grunty na NOWĄ ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ z przeznaczeniem tylko dla rowerzystów? Pan Kolasa ma blade pojęcie o tym co robi, a robi mianowicie tak. Zagospodarowują drogi wewnętrzne, dojazdowe do pól na ścieżki rowerowe bo na to unia daje kasę nie na drogi dla rolników bo to ma upaść a my mamy kupować żarcie od niemca i holendra. Tak więc do wszystkich miłośników pedałowania, jeśli chcecie mieć święty spokój na "ścieżce" to dowiedzcie się wpierw, czy została ona zakupiona i wybudowana specjalnie pod ścieżkę rowerową czy po prostu została TYLKO ZADOPTOWANA. Druga sprawa to ja Kolasy żadnego na wójta nie wybierałem Panie redaktorze.
Rowery na tory kolejowe19:02, 14 września 2017
Ścieżki rowerowe to pieniądze unijne i nasze wywalone w błoto. Takie jest moje zdanie, jak można budować coś dla rowerzystów jak oni z tego korzystają tylko 5 miesięcy w roku.
DeDe15:46, 14 września 2017
śpisok

Kto pluje, ten pluje. Władza zrobiła co chciała, trzeba było zagrodzić i tyle...
Piszecie autem osobowym na pole jedzie? śmieszne.
Skoro jest tak że do roli się jedzie to ok, ale ten osobnik na role nie jechał tylko cwaniaczek i tyle!
ela08:54, 14 września 2017
Głupim zawsze wszystko przeszkadza. Wystarczy trochę inteligentnie pomyśleć, szanować się nawzajem i wszyscy się zmieszczą. Wykażcie trochę kultury dla drugiego człowieka i dla zwierząt!!!

Co głupiemu po rozumie jak go użyć nie umie.
Rowerkiem do natury07:00, 14 września 2017
Do tych "gospodarzy" buńczucznie pouczających rowerzystów: żale kierujcie do władz, że trasę rowerową poprowadziły takim a nie innym szlakiem i zaznaczam, że nie rowerzyści wam tych parę metrów "łojcowizny" odebrali, zresztą mówimy o trasie biegnącej po drodze polnej istniejącej od co najmniej dziesięcioleci, więc nie ośmieszajcie się. Nieporozumieniem jest wściekanie się na rowerzystów, bo przecież nikt z nich nie ma chyba nic przeciwko temu że rolnik dojedzie tą trasą do pola traktorem, czy inną maszyną rolniczą. Chodzi o SAMOCHODY, jak na zdjęciu w tym artykule, które po ścierzkach jeżdżą i nie wymyślajcie jak to dzisiaj nagle kiedy powstała asfaltowa ścieżka musicie tam autami jeździć do pól, bo od lat tą trasą (Gronków-NBiała-Dębno) na rowerze jeżdżę i zanim wylano asfalt to ani jeden raz nie widziałem tam samochodu, na ówczesnej wyboistej nawierzchni. Chyba dla każdej rozumnej istoty jasne jest że nie po to ściżkę dla rowerów się buduje żeby jak na zwykłej jezdni rowerzysta musiał uważać na pędzące "dizelki w kombiku". A już uwagi niektórych że rowerzyści są tam tylko gośćmi są tyle oczywiste, co głupie, bo co to znaczy, że jak jakiś cymbał z Gronkowa (przykład), jedzie po Alejach w NT 30 km/h to mam go pouczyć że jest tylko gościem w mieście i żeby nie utrudniał ruchu??? Głupota w czystej postaci! Podsumowując chodzi oczywiście o tych typowych polskich bezmózgich cwaniaczków którzy robią sobie skrót po ścieżce rowerowej, NIE o rolników dojeżdżających maszynami do pól i mam nadzieję że policja będzie częstym gościem na tej trasie, żeby tych chamów wyłapywać.
taka zgoda00:34, 14 września 2017
Przynajmniej nie ma dziur i korków. Rowerzyści też nie są mile widziani na drogach dla samochodów bo stwarzają niebezpieczeństwo i robią korki. Kompromis jest taki my nie jeździmy po waszym asfalcie a wy po naszym i nie mówcie że nie ma ścieżki rowerowej bo ponad dunajec jest ścieżka a jeździcie naszym asfaltem.
śpisok23:34, 13 września 2017
@ rowerzysta, DeDe i im podobni
słupki to se możecie stawiać na typowej ścieżce rowerowej lub na swojej prywatnej posesji a nie na drodze publicznej. Wbijcie sobie do głowy, że zawsze tam była droga i taką pozostanie. Zamiast podziękować mieszkańcom za wyrażenie zgody na przeprowadzenie ścieżki po drodze to Wy i Wam podobni jeszcze na nich plujecie.
cyklista normalny23:22, 13 września 2017
zróbcie sobie ścieżkę koło swojego domu! tj. bloku, jak wam wszystko przeszkadza! Nic nie dają swojego a wiecznie krzyczą!
Róża23:10, 13 września 2017
Ta droga od dziada pradziada była drogą polna dla rolników mających tam pole!! Parę dobrych lat temu został wylany aswalt do kościółka Marii Magdaleny. Teraz jest Nowa nawiezchnia do samego Gronkowa. W dalszym ciągu jest to ta sama droga co dawniej więc wy rowerzyści raczej nie panoszcie się nie na swoim.A jak się placki krowie nie podobają No to omijajcie Nową Białą i nasza droga do pól. A ja do pola często dojeżdżam autem i też mi wolno
Jasiek23:04, 13 września 2017
Przecież to śpisoki i nie ma się co dziwić.Kto będzie chciał pojechać tam rowerem musi być gotowy na śpiki dziki zachód.
ol22:39, 13 września 2017
Bogu dziękujcie że was mieszkańcy puścili w Rzeszy niemieckiej już na pewno byście jeździli Gastgeberowi pod nosem już to widzę .Blokery trzeba się pogodzić z tym a jak wam się nie podoba to na bór jeździć .Mnie się nie podoba bo mam domek w dursztynie i obok domu idzie trasa na drodze do której mam dojazd do domku .I co pewnie na nogach mam chodzić, bo jakiś pajac ma pretensje, jedzcie do Szczawnicy i zobaczycie jak na ścieżkach rowerowych w parku śmigają samochody dojeżdżających do swoich posesji .
xxx22:14, 13 września 2017
Póki nie ma stosownych znaków to według prawa może tam jeździć każdy... a tak ogólnie news na pierwszą stronę gazet :D
M22:09, 13 września 2017
popieram "też jeżdze rowrem" to jest cala droga polna tylko że ktos sobie wymyślił że tam bedzie dla rowerów tylko droga. nie ma takiej opcji bo Gronków Nowa Biała i reszta miejscowosci są miejscowosciami rolniczymi i napewno rolnicy beda ta droga jezdzic czy bedzie wolno czy nie.i nie myślcie rowerzyści ze jezeli pojedzie ciagnik z maszynom czy pojdzie stado bydła że wam zjadą. nie ma takiej opcji. a jeżeli chodzi o" krowie placki" to nistety jedziecie przez wieś i nikt nie bedzie sprzątał jak przejdą krowy. jedzij sobie po parku tam napewno nie ma tego
blokers21:16, 13 września 2017
do wsiak i odwrotnie nie pchaj się do miasta siedż na wsi
bikemann20:36, 13 września 2017
Ścieżką rowerową przez "pustać czarnodunajecką" jechałem 3x i widziałem na niej kilka samochodów oraz busa(!!!). Za każdym razem spotykałem też ten sam samochód prowadzony przez młodego chłopaka i wypełniony towarzystwem w podobnym wieku. Raz wyjechali zza zakrętu w lesie wprost na mnie i ledwo wyhamowali - moje przednie koło zatrzymało się przed ich zderzakiem 15 cm! Ścieżka jest wąska a pobocze wysypane tłuczniem tak że nie ma mowy o ucieczce w bok.
Samochody i busy niszczą ścieżkę rowerową która jest obliczona tylko na lekki rower!
Rolnik20:31, 13 września 2017
Zakazać wypasu bydła w stadach których pilnujemy jeden człowiek (200krow) jak ma to teraźniejszości miejsce! :)
115KM20:30, 13 września 2017
Jeśli to ma być dwa w jednym, to trzeba było tak anonsować, a nie chwalić się, że przybędzie x km ścieżek rowerowych. Po drugie podłoże i asfalt na drogach dla rowerów jest dużo cieńsze i auta to szybko zdewastują. Na odcinku do Czarnego Dunajca już są "fale", a tam raczej auta nie jeżdżą.
DeDe20:23, 13 września 2017
Po to stawia się słupki na osi ścieżki, proponuje jak na Słowacji w Trstenie betonowe pół metrowe oczywiście odpowiednio oznaczone!
Osobiście z włączoną kamera w telefonie przegoniłem takiego zapaleńca na jeździe po ścieżce rowerowej w NT...wiem można i życie stracić ale do jasnej ciasnej wybudowali ścieżki pieszo rowerowe, czytaj głównie dla jednośladów, którzy wiecznie przeszkadzają kierowcom samochodów to jeszcze jakiś "pajac" musi prawie ludzi taranować...Polska cwaniacka rzeczywistość...powinni bata na takich typów ukręcić brać prawko na 3 miechy!
MS20:00, 13 września 2017
Trzeba wyslac skarge/ donos do rzadu niemieckiego albo do unii
homo19:32, 13 września 2017
@ . Czy ktoś cię urodził?
rowerzysta19:27, 13 września 2017
Postawic parę słupków na drodze i problem samochodów rozwiązany ;)
Grodnybike19:22, 13 września 2017
Na nowo wyasfaltowanym odcinku ścieżki rowerowej w Krauszowie jest tak samo - samochody,motocykle i skutery.
TRAKTOR17:01, 13 września 2017
Jedno pytanko...to jest sciezka rowerowa czy rolnicza do pol?
gospodarz16:57, 13 września 2017
Wszyscy użytkownicy tej tzw. ścieżki rowerowej muszą zrozumieć, że w pierwszej kolejności jest to droga dojazdowa do pól i nie tylko. W dzisiejszych czasach dojeżdża się do pól nie tylko traktorem czy koniem. Zgadzam się z amerykonem bo tak jest. Postawienie znaków, jak mówił Wójt nie jest rozwiązaniem, albowiem droga pozostanie drogą. Uważam, że dobrym rozwiązaniem będzie wzajemna tolerancja wszystkich użytkowników drogi i ścieżki rowerowej.
Nogaty16:43, 13 września 2017
@ marysia.RACJA!!! Tam była i jest polna droga.Za chwilę będą narzekać że ślisko,rowerki im się brudzą od krowich ,,placków,,.(wygląda na to że,,wieś,, z ,,miasta,,wychodzi nie na odwrót).Wielki szacun dla tych co na ,,roli,,. Starszym,że im się jeszcze chce i młodym że chcą.
też jeżdżę rowerem14:43, 13 września 2017
Nie zapominajcie "drodzy" rowerzyści, że jesteście na tych terenach tylko gośćmi. Polne drogi które od pokoleń były drogami dojazdowymi do pól, dalej będą pełnić tą funkcję ( czy się to komuś podoba czy nie). Podobne rozwiązanie zastosowano w wielu miejscach, aby mogli skorzystać też inni np. w Ludźmierzu i póki co rozwiązanie to się sprawdziło. Niezadowoleni - proszę korzystać ze ścieżki rowerowej w parku.
rowerzysta14:40, 13 września 2017
Tak samo jak rolnicy powinni liczyć się ze sprzątaniem ścieżki z odchodów ich krów. Od strony Nowej Białej właściwie nie da się przejechać bez upaprania roweru w krowiej kupie, co wystarczająco zniechęca do korzystania ze ścieżki. A wystarczy wiadro wody i łopata... wiadomo, dodatkowy obowiązek, ale jak się ma to trzeba się liczyć z odpowiedzialnością.
wsiak14:36, 13 września 2017
czego wy miastowi wykształceni pchacie się na wieś do smrodu i krowich placków? ?????
Ormowiec14:32, 13 września 2017
Dzieciom do lat 10 nie wolno jeździć po ścieżce rowerowej a jest to częsty widok.Druga sprawa znaki na ścieżcze przed skrzyżowaniami obowiązują was, rowerzystów.Jest stop to macie się zatrzymać a nie przejeżdzać dostojnie przed samochodami.
trzy kropeczki14:24, 13 września 2017
szanowna kropeczko - czyli . -

jak piszesz od ludzi "po 7 latach podstawówki" można wiele wymagać. Rozumiem, że ty jesteś w swoim mniemaniu baaaardzo wykształcony.
Dlaczego więc walisz takie byki w jednym zdaniu?
wymagać = czego, a nie co
i zapewne - piszemy razem.
marysia14:20, 13 września 2017
rowerz pamiętam czasy,kiedy na rowerku można było jeżdzić wszędzie ,nie było tylu aut,które są sto razy gorsze od krowich placków ,a na wsi można śmiało jezdzić po polnych drogach,tylko się wam już poprzewracało delikatnie
amerykon14:20, 13 września 2017
Kto mi zabroni jechać moim wypasionym mercedesem w gumiakach do pola ;-)
.14:17, 13 września 2017
Chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy. Ten osobnik za pewne jeszcze będzie z siebie dumny, ale co wymagać od ludzi z wiosek po 7 latach podstawówki.

Za chwilę ścieżka będzie w g***ch i innym rolniczym syfie.
Korzystający14:09, 13 września 2017
Już to widzę.... Mijać się z autami na ścieżce rowerowej... Szkoda waszej roboty, droga się szybko rozpadnie. Nikt im nie udowodni, że nie mają tam pola bo jak? Z papierem mają jechać w aucie że on ma tam działkę? Wyśmieje się "Pan" w oczy i pojedzie zadowolony dalej.

Sprawę dojazdów do pól trzeba było jakoś przemyśleć dodatkowo. Trzeba by było zabrać trochę pola to by się zabrało. 2 metry nikogo nie zbawi.

Teraz trzeba się liczyć z "rowerami" na 4 kołach.
rowerz13:45, 13 września 2017
zaraz zacznie sie wypasanie krów i mamy pojezdzone zobaczycie ile bedzie krowich placków.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij