Niedziela, 15 lipiec 2018, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Jabłonka i okolice
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 4.7 km/h Wilgotność: 79%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pogodnie
18°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 82%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.10.2017, 18:00 | czytano: 3063

Miasto Zakopane otrzymało dworzec PKP na własność (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

Prezes PKP Krzysztof Mamiński i burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podpisali porozumienie o przekazaniu miastu na własność budynku dworca kolejowego wraz z przyległym placem. Samorząd zamierza tu stworzyć centrum komunikacyjne z prawdziwego zdarzenia.

W uroczystym podpisaniu dokumentu wziął udział Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk. - Modernizacja dworca kolejowego w Zakopanem to jedno z działań na rzecz zapewnienia pasażerom lepszego, bezpieczniejszego i bardzie komfortowego dostępu do kolei. Cieszy fakt, że prace inwestycyjne Polskich Kolei Państwowych wspierają samorządy. Modernizujemy zabytkowe dworce, przywracając ich kolejowe funkcje, ale też stwarzamy możliwości, by mogły być one wykorzystywane dla innych potrzeb lokalnych społeczności. Jestem przekonany, że miasto Zakopane dobrze wykorzysta przekazany mu obiekt – powiedział Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

- Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w prace nad porozumieniem, dzięki któremu PKP i Miasto Zakopane wychodzą naprzeciw potrzebom zarówno turystów, jak i mieszkańców. Gruntowna modernizacja połączona z budową centrum komunikacyjnego integrującego kolej z innymi środkami transportu to najlepsze rozwiązanie dla zakopiańskiego dworca - dodał Krzysztof  Mamiński.

- Dzisiejsze porozumienie jest historyczną chwilą dla miasta Zakopane i całego regionu. Pozwala na realizację strategicznej inwestycji, jaką jest Centrum Komunikacyjne integrujące wszystkie środki komunikacji. Posiadamy już wymagane pozwolenia na modernizację zabytkowych budynków dworca, przyznane zostały nam także pierwsze środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego i oczekujemy na rozstrzygnięcia kolejnych wniosków. To przedsięwzięcie  wraz z realizowanymi inwestycjami kolejowymi i cały czas rozwijaną komunikacją miejską pozwoli na zmniejszenie ruchu kołowego w Zakopanem i całym regionie. Budynki dworca mieścić będą także m.in. mediatekę, centrum informacji turystycznej, klub muzyczny, sale wystawowe – poinformował burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

oprac. pk/ źródło: materiały prasowe, zdjecia Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Jasiek16:08, 11 października 2017
No teraz jakby rozum mieli, a dysponują trenem, to by zrobili bajpas z DK 47 z przejazdem popod tory od strony LUKOil (Bachledy) i poprowadzili drogę bocznym torem popod ul. Smrekową z wylotem na Jagiellońską... ew. z wiaduktem na ul. Kościuszki... To by dopiero był ulga dla wjeżdżających do Zakopanego i kopcące auta na ul Chramcówki... To był krok w XXI wiek a nie kładka dla pieszych w stronę dworca PKS... Ale czy w tym Zakopcu to jeszcze ktoś myśli, czy ino dutki rachuje zaślepiony doi tego stopnia że nie widzi nic co by dało ulgę w przyszłości...
johny2614:38, 11 października 2017
Super!!! Pomyślcie przy okazji o przejściu z dworca w stronę ulicy T.Kościuszki (podziemnym lub nad drogą) tak aby pozbyć się korków w sezonie związanych z przejściem dla pieszych przy rondzie.
wasyl20:56, 10 października 2017
Brawo, teraz będą mieć co sprzedać, może znów Klapek kupi?
Piękny dworzec PKP w N.TARGU.16:59, 10 października 2017
To teraz KOLEJ na Nowy Targ :)
anty palu15:58, 10 października 2017
wszystko pięknie, ładnie ale co tam Paluchowa robi, poza afiszowaniem się nic nie zrobiła w odzyskaniu dworca.
obserwator14:53, 10 października 2017
Klapek szykuj kasę będą sprzedawać.
kij i wąskie drzwi08:58, 10 października 2017
Trzeba było iść na na dworzec PKS. To by dopiero była akcja jakby pan wiadomy wyraził swoje zdanie w kwestii niespodziewanej wizyty.
Bąk07:31, 10 października 2017
Wybory czas zacząć.Ja to normalnie zagłosuj za dobrą zmianą bo wszędzie spory są załatwiane błyskawicznie.A dług miasta rośnie , rośnie, rośnie...
pantofel23:42, 9 października 2017
To teraz mogą go sprzedać pod market.
kiepski22:50, 9 października 2017
To ten sam pan dyrektor co sprzedał pkl?
A towarzystwo ...doborowe...
Tylko jakoś gapiów brak...
qwerty21:51, 9 października 2017
Heh, nie ma to jak oddać za bezcen PKS i się chwalić że "ich" PKP faktycznie stał się ich.
czytelnik20:58, 9 października 2017
BRAWO, w koncu!!!!!
FRED19:08, 9 października 2017
To teraz miasto go remontuje bo nie było tam nić zrobione przez 70 LAT.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij