Niedziela, 18 marzec 2018, Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała
Szczawnica i okolice
śnieg
-11°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 91%
śnieg
-11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 85%
śnieg
-11°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 91%
śnieg
-11°
Wiatr: 6.9 km/h Wilgotność: 85%
śnieg
11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 79%
śnieg
-11°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 91%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.10.2017, 09:52 | czytano: 1400

Zakopane chce być tłem w filmach

Nie tylko Zakopanemu, ale również całemu Podtatrzu potrzeba regionalnego funduszu filmowego, który pozwoli na promocję tego regionu – uważa Maciej Wojak, przewodniczący komisji kultury Rady Miasta w Zakopanem. Radny proponuje, aby stolica Tatr poszła śladami Krakowa i Wrocławia, które takie fundusze posiadają.

Propozycja utworzenia funduszu padła podczas ostatniego posiedzenia komisji. Wspierałby on produkcje, które powstały w Zakopanem i na Podtatrzu. - Plany zdjęciowe umiejscowione byłyby w Tatrach lub Zakopanem. Propozycje na filmy oceniane byłyby przez specjalną komisję – proponuje.

Radni przypomnieli podczas posiedzenia, że miasto ma już wystarczająco wydatków związanych z kulturą.

Jak się okazuje w tym roku do zakopiańskiego magistratu zgłosiło się 5 twórców, którzy swoje produkcje zamierzają realizować w Zakopanem. Wśród nich jest film o znanych zakopiańczykach.

Ostateczną decyzję o stworzeniu funduszu filmowego ma podjąć rada miasta.

js/
najnowsze informacje
komentarze
baciok@14:32, 11 października 2017
Może w Biołym Dunajcu utworzyć fundusz filmowy Panie Wójcie. Akcja by sie działa na mostku. Turysta stoi 1,5 godziny i analizuje swoje życie od dziecinnych lat.
Jo tu nie narzygol10:11, 11 października 2017
Przez zacofane to tylko dunajec skazony
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij