Niedziela, 15 lipiec 2018, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Szczawnica i okolice
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 4.7 km/h Wilgotność: 79%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pogodnie
18°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 82%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.10.2017, 16:43 | czytano: 2215

Zakopane niezadowolone z hotelarskich inwestycji COS-u

Słabnie sportowa rola Zakopanego. Ośrodki w Szczyrku i Wiśle, gdzie trenują najmłodsi skoczkowie narciarscy, rozwijają się coraz lepiej. Tymczasem Centralny Ośrodek Sportowy w Zakopanem zamiast infrastruktury sportowej rozwija hotelową.

O spotkanie z dyrekcją COS już od jakiegoś czasu apeluje radny miasta Jan Gluc. Chce on, aby kierujący ośrodkiem wyjaśnili, dlaczego nie dbają o rozwój sportowej infrastruktury pod Tatrami, jak ma to miejsce w przypadku Wisły i Szczyrku.

- Młodzieżowe grupy sportowe w Zakopanem praktycznie przestają istnieć – twierdzi radny. - Trenerzy są zrozpaczeni, dzieci i ich rodzice zniechęceni.

- Dość niekompetentnych dyrektorów w Zakopanem. Mam podejrzenia, że to robione jest specjalnie – uważa radny. – Jest apel do przewodniczącego rady miasta i burmistrza, aby zwołać konferencję w najbliższym czasie. Z powiadomieniem ministerstwa sportu, dyrekcji COS w Warszawie, sejmowej komisji sportu i naszych lokalnych posłów.
Podobne podejrzenia ma również burmistrz Leszek Dorula. Według niego, ministerstwo sportu i zarząd główny COS musi spojrzeć na Zakopane bardziej przychylnie. Zwłaszcza w zakresie infrastruktury sportowej, a nie tworzyć nowych miejsc hotelowych.

- Ubolewam nad jednym, że COS przeznacza w naszym mieście więcej pieniądze na hotelarstwo i na budynki związane z nim, niż na obiekty sportowe. A w Zakopanem zapewniam, że jest gdzie mieszkać – twierdził Dorula.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Wiki12:36, 13 października 2017
Do . Wszystko, tylko nie hokej!!!
zmiana w COS konieczna09:25, 13 października 2017
Brawo Panie Gluc ! Tak trzymać COS trzepie kaszankę na hotelarstwie w Zakopanem a za tę pieniadze najprawdopodobniej inwestują w Wiśle i Szczyrku. Dyrektor już dawno powinien zostać zmieniony bo siedzi na dwóch stołkach a to źle robi i to nie tylko na hemoroidy.
TKN22:39, 12 października 2017
Nic dziwnego, że Pan Gluc posiadający pensjonaty na Krzeptówkach protestuje przeciw konkurencji. Niestety jako radny TKN nie spełnia oczekiwań wyborców. Zajmuje się takimi bzdurami i prywatą zamiast pilnować budżetu miasta. Czyżby było w tym drugie dno?
.21:34, 12 października 2017
I to jest szansa dla Nowego Targu jeżeli chodzi o hokej, piłkę nożną, lekkoatletykę czy sporty halowe! Już dawno w NT powinna powstać wielofunkcyjna hala, która poruszyła by miasto do przodu!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij