Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
27.10.2017, 13:20 | czytano: 1818

Woda w Czarnym Dunajcu po dwóch miesiącach dopuszczona do picia

Sanepid dopuścił do spożycia oraz celów higienicznych i sanitarnych wodę z wodociągu gminnego w Czarnym Dunajcu. Przez prawie dwa miesiące mieszkańcy mieli zakaz korzystania z niej, bowiem została skażona fenolami. Kto zatruł wodę - wyjaśnia prokuratura, do której zwrócił się o to wójt Józef Babicz.

Dotychczas wodą można było jedynie spłukiwać toalety. Gmina zorganizowała beczkowozy, z których mieszkańcy mogli czerpać wodę do picia i mycia. Kolejne próby oczyszczania wodociągu nic nie dawały, ale w końcu udało się oczyścić wodę.

Urząd Gminy w czarnym Dunajcu poinformował, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu dopuścił warunkową przydatność wody z wodociągu gminnego w Czarnym Dunajcu do spożycia . W związku z tym odwołany został zakaz spożywania wody ogłoszony 30 sierpnia. "Badania jakości wody nie wykazały przekroczeń bakteriologicznych, jednak stwierdzono przekroczenie parametrów Mn (manganu) i Fe (żelaza)" - czytamy w komunikacie urzędu.

Przypomnijmy, iż w związku z tym, że mieszkańcy nie mogą korzystać z wody, gmina zdecydowała o obniżeniu opłat za jej dostawę. Za III kwartał 2017 roku zapłacą połowę ceny.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Bajm21:26, 27 października 2017
Poznać że z Czarnego Dunajca. Wyglądają jak beduini,dziewczyny ładne ino suche. (Nie ma nie ma wody na pustyni)
sportowiec21:18, 27 października 2017
@ciepłe kluchy II : po pierwsze wróć do szkoły i ucz się pisać , po drugie dobry jesteś w wulgarnym słownictwie , ale to żaden argument.To że wasz/ twój/ wójt nie ma poprawnych priorytetów i wybiera skocznię zamiast SUW-u , to każdy widzi . Powinien zmienić kolejność inwestycji , to byłby super.
Obiektywny20:10, 27 października 2017
Do ciepłe kluchy i tak sobie myślę. ...
Co to ?
Bednia za brednią. /.../

To co się dzieje z wodą w Czarnym Dunajcu to tylko jeden z wielu przykładów na nieudolność tego obywatela.
Mam nadzieję że idzie nowe. Na pewno lepsze.
malwina20:04, 27 października 2017
do ciepłe kluchy II - masz całkowitą rację, dodam tylko, że takie długu też.
Ciepłe kluchy II18:45, 27 października 2017
sportowiec, won to se możesz powiedzieć swojemu ojcowi a od wójta to się odpld ! Pamiętaj ,takiego wójta jak ten gmina już nigdy nie będzie miała .
tak sobie myślę18:22, 27 października 2017
Elka ze sportowcem, wybudujcie sobie własne studnie a skocznia wam nie będzie niemiła. Te wasze narzekania to pic na wodę, wiadomo, że wybory się zbliżają to i woda niedobra i skocznia niepotrzebna a że w Cichem powstaje nowa szkoła to jakoś nikogo nie cieszy, to że w Dunajcu powstała taka piękna szkoła to nic takiego, wszystko be, byle zrazić potencjalnych wyborców do obecnego Wójta, który gdyby był taki be, to już dawno temu by się pożegnał ze stołkiem a tu jak na złość takim elkom i sportowcom trwa w najlepsze i mają straszny żal o wodę, która to w poprzednich kadencjach bardzo im smakowała a za tego wójta już nie. Apropos : NOWE UJĘCIE jest w trakcie budowy, i może jak Bozia da to niedługo skończą się problemy z wodą a tych 30 dzieciaków też będzie miało skocznię a nuż wyrośnie może jakiś nowy Małysz i wtedy będą się wszczyscy cieszyli, łącznie z elką i sportowcem.
xp17:28, 27 października 2017
Dopuszczona WARUNKOWO! Nadal przekroczone żelazo i Mangan. Jak to wpływa na organizm mozna znaleźć w internecie. Chętnie wlał bym w wójta z 40 litrów tego czegoś. Jak by przeżył SUW by był gotowy do tygodnia.
Skandal16:27, 27 października 2017
No to smacznego panie wójcie.
Pierwsza szklaneczka za pana zdrowie.
sportowiec16:00, 27 października 2017
Pierwszy powinien skosztować wójt . Buduje skocznie nikomu niepotrzebne zamiast zająć się wodociągiem i stacją uzdatniania wody . Do końca kadencji i won z gminy , a mieszkańcy na skocznię do Chochołowa -skakać .
elka15:45, 27 października 2017
skocznie się buduje dla trzydziestu skoczków- dzieci za miliony, wodociągu dla kilkunastu tysięcy się nie da...
zez em13:28, 27 października 2017
Kto by pomyślał że to XXI wiek!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij