Piątek, 24 listopad 2017, Imieniny: Emmy, Flory, Jana
Szczawnica i okolice
niewielkie zachmurzenie
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
-0°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 100%
mgła
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 77%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 94%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 5.5 km/h Wilgotność: 71%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
13.11.2017, 13:00 | czytano: 1675

Zaczyna brakować miejsc noclegowych na sylwestra w Zakopanem

Wolnych miejsc noclegowych w okresie świąt i Nowego Roku jest już jak na lekarstwo. Bardziej zapobiegliwi rezerwowali miejsca kilka miesięcy temu – informuje portal nocowanie.pl. - Najlepsze rozeszły się błyskawicznie, bo jak mówią właściciele obiektów – nocleg należy rezerwować dużo wcześniej.

Do ostatniego dnia tego roku zostało około 50 dni. Tymczasem osoby, które chciałyby spędzić sylwestra w górach, wciąż próbują znaleźć wolne miejsce w pensjonatach czy kwaterach pod Tatrami. Okazuje się, że nie jest to wcale takie łatwe. Wiele obiektów jest już od dawna zarezerwowanych.

Eksperci z portalu nocowanie.pl radzą, żeby szukać miejsca nie tylko w największych miejscowościach, jak Zakopane, ale także w tych mniejszych położonych wokół. Rzadko bywa, by nie było ani jednego wolnego miejsca.

Policja z Zakopanego ostrzega, że w ostatnim okresie w internecie pojawiły się fałszywe oferty wynajmu apartamentów w Zakopanem na okres świąteczno- noworoczny. Prezentowane miejsca są bardzo atrakcyjne wizualnie, znajdują się w centrum Zakopanego a cena jaką trzeba zapłacić za ich wynajem jest bardzo konkurencyjna. Warunkiem skorzystania z promocyjnych cen, jest konieczność szybkiej wpłaty całości kwoty za rezerwację.

Okazuje się, że oferowane apartamenty są klasyczną próbą wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wirtualne pensjonaty”. Strony internetowe „atatry.pl” oraz „bliskotatr.eu” zostały stworzone wykorzystując zdjęcia oraz szczątkowe dane rzeczywistych, legalnie działających firm z terenu Zakopanego oraz innych części Polski, stąd sprawdzenie zawartych tam danych w dostępnych rejestrach, może u niektórych osób nie wzbudzić podejrzeń. W rzeczywistości jednak nie mają one nic wspólnego z wynajmem apartamentów. Funkcjonariusze ze swej strony podjęli stosowne czynności, jednocześnie apelując o nie wpłacanie pieniędzy na konta dostępne na w/w stronach.
Przypominamy o konieczności zachowania nadzwyczajnej czujności oraz sprawdzenia wszelkimi dostępnymi sposobami, czy strona internetowa zawierająca oferty wynajmu nie stanowi próby wyłudzenia pieniędzy. Warto wnikliwie porównywać nazwy firm, numery nip, regon, adresy, nazwiska właścicieli. Okazuje się, że zawodną metodą jest opieranie się na opiniach internautów dostępnych na stronie, gdyż mogą być one spreparowane przez samych oszustów. Nie dajmy się nabierać na nadzwyczajne okazje cenowe, gdzie cena jest wręcz absurdalnie niska. Taka sytuacja powinna wzbudzić naszą podejrzliwość, zawsze porównajmy ceny w innych miejscach. O wszystkich próbach oszustwa należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji. 

oprac. r/ materiały prasowe
najnowsze informacje
komentarze
marysia12:59, 14 listopada 2017
Do wszystkich Zakopiańczyków może w końcu kiedyś powiecie że mocie doś dutków bo do tej pory to tylko narzekacie a sezon macie cały rok i nonstop wom mało jak byście 10 rąk mieli to byscie dziesięcioma jedli
staska09:16, 14 listopada 2017
Miasto zakopane powinno zrezygnować z opłaty klimatycznej ze względu na zanieczyszczone powietrze. Zarówno w sylwestra jak i po nim. A swoja drogą wszyscy wiedzą jak są zgłaszane pokoje pod wynajem w urzędach . W papierach są np.2 a w rzeczywistości 20. Przy takich wyliczeniach to się nie dziwię że zaczyna brakować miejsc.
elka23:59, 13 listopada 2017
a kogo to obchodzi
buhaha21:11, 13 listopada 2017
To już nawet tu się reklamują?
Ania19:37, 13 listopada 2017
Nie przesadzajcie miejsc jest pełno no tylko nie za 50 zł 9od osoby tak jak by cepey chcieli darmoche wolne pokoje wszędzie
DEWezet16:05, 13 listopada 2017
do ABC - u Ciebie w Białce - tak, ale artykuł mówi o Zakopanem!!. Wiadomo, że w Białce miejsca jeszcze będą - więc nie ma się co gorączkować.
abc13:49, 13 listopada 2017
u mnie w Bialce mam jeszcze około 20 pokoi wolnych , więc nie przesadzajcie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij