Wtorek, 31 marzec 2020, Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Rain
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Rain
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 48
Rain
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Rain
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
25.11.2017, 11:32 | czytano: 2315

Aeroklub Nowy Targ wybiera nowe władze. Prezes rozlicza się z działalności

Fot. Robert Miśkowiec

NOWY TARG. W sali obrad Urzędu Miasta rozpoczęło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Aeroklubu Nowy Targ. Jego głównymi punktami są sprawozdanie zarządu z dotychczasowej działalności i wybory nowych władz.

Po powitaniach m.in. sponsorów i przemówieniach gości (głos zabrali wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek i przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski, którzy chwalili dobrą współpracę z ANT), głos zabrał prezes Paweł Kos, który opowiedział o działalności klubu. Wysłuchało go nieco ponad 50 członków aeroklubu, którzy biorą udział w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym.

Paweł Kos podkreślał, że na lotnisku wiele się dzieje. Wizytówką aeroklubu są m.in. Zimowe Zawody Balonowe i Nowotarski Piknik Lotniczy, który każdego dnia ściąga ok. 20 tysięcy widzów. Z przykrością stwierdził jednak, że w tym roku nie udało się pozyskać z Budżetu Obywatelskiego pieniędzy na Nowotarski Piknik Lotniczy. - Na starcie nie mamy więc żadnych pieniędzy, ale wierzę, że nowy zarząd sobie z tym poradzi - dodał prezes.

Prezes wyliczył sukcesy członków ANT i sekcji działających przy klubie. Przypomniał, że klub kupił trzy statki powietrzne - dwa samoloty i szybowiec – wykonano liczne remonty obiektów znajdujących się na lotnisku, pozyskano sprzęt i wyposażenie dla samolotów.

Historycznym sukcesem, jak dodał, było przekształcenie prawa użytkowania nieruchomości na lotnisku w prawo własności.

Miłym akcentem było podziękowania m.in. dla sponsorów. Statuetki odebrali: Kazimierz Solarczyk z PCK Salami, Zbigniew Steskal, Edward Kuchta i Krzysztof Kramarz z Term Bukowina, Michał Skrzypek z Allmedica, Piotr Pawela, Waldemar Wolski z nowotarskiej straży pożarnej.Wręczono też statuetki członkom ANT za zaangażowanie w działalność sportową.r/
najnowsze informacje
komentarze
Swój chłop15:21, 25 listopada 2017
Ludzie, jak najdalej od Edka Kuchty. Dobrze radzę.
Anna z Grela14:52, 25 listopada 2017
bardzo lubię jeździć tam w weekend na rowerze bo zawsze coś się dzieje.
Człowiek z Gor14:49, 25 listopada 2017
Ale propaganda maluczkich w komentarzach. siedzicie w domu bo się smogu boicie i wypisujecie brednie. Lotnisko góra:)
123dylo@14:40, 25 listopada 2017
Jakie szkółki? Chyba tylko szybowcowe. Może o tym nie wiesz ale istnieją inne i mają się całkiem dobrze.
gral14:37, 25 listopada 2017
Oj tak,oj tak. Chwalcie się wzajemnie i bijcie pokłony . Teraz czas na odznaczenia. Zasługi względem siebie pasują?
Michał13:58, 25 listopada 2017
Kos odejdzie to moze wreszcie bedzie sie cos dzialo pozytywnego. A nie tysiac srok za ogon
MF13:41, 25 listopada 2017
do nowotarzanin najlepiej zebys kupil wrota od stodoly isie zamknol filozofie anie pisal durnych komentarzy..
123dylo13:23, 25 listopada 2017
marzy Wam się disco Haha a szkółki są bo nawet brałem udział co to za propqganda
To widac13:20, 25 listopada 2017
nowotwtzanin= samochwala= trol
Brawo aeroklub!13:20, 25 listopada 2017
Jako sympatyk aeroklubu i entuzjasta lotnictwa cieszę się, że nasze nowotarskie lotnisko i aeroklub się rozwija. Zawsze mogłoby być lepiej, ale nie jest źle. Ja mam tylko pytanie za co ten Edward Kuchta z Autoremo dostaje medal? Jeszcze tutaj tego *** brakowało? Jak najdalej od tego *** faceta się trzymajcie !
Joseph13:19, 25 listopada 2017
A ja już mam samolot i często do Was przylatuje... piękne lotnisko... mili ludzie... ????????
lol13:15, 25 listopada 2017
Zwłaszcza ta dobra współpraca miasta z ANT jest interesująca. Która to gwiozda przyleciała samolotem do miasta na koncert ? Urbańska? Szkoda że miasto nie współpracuje z PKP. Byłoby taniej.
Nielot13:09, 25 listopada 2017
Ale za to ma dobre zaplecze do polityki. Klatę pręży bo może myśli, że kiedyś będzie rządził światem. To taki Pinky...ciekawi mnie kto jest mózgiem tej operacji.
nowotarżanin12:52, 25 listopada 2017
jak sie Kosa pozbyli to ja sie zapisuje i kupuje samolot
samochwała12:06, 25 listopada 2017
Kos chyba żartuje. Lotnisko praktycznie /po za tymi nielicznymi imprezami /jest martwe. Nie ma pomysłu na zajęcia dla dzieci ,szkółki pilotażu ,wykorzystania terenów lotniska np.na giełdy staroci dyskoteki przez całe lato itp. Jest kiepściutko. Owszem są cykliczne imprezy typu balony czy piknik. Nudno,szaro i powodów do prężenia się nie ma.
anonim11:40, 25 listopada 2017
jednak to jest PCD Salami
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij