Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Rabka Zdrój i okolice
pochmurno
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 99%
mgła
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 98%
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 97%
04.12.2017, 21:58 | czytano: 6440

Burmistrz Nowego Targu zarzuca radnej, że chce "zohydzić ludziom chodzenie na Rynek"

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Podczas sesji radna Bogumiła Korwin krytykowała wygląd kawiarenek na nowotarskim Rynku. Nazwała je "barakami, stodołami, namiotami hord tatarskich". W odpowiedzi burmistrz zarzucił jej, że próbuje "zohydzić ludziom chodzenie na Rynek, tak jak próbowała zohydzić basen". W sukurs burmistrzowi poszedł jego zastępca - apelując do radnych, by ci spróbowali się skupić na pozytywnych sprawach i nie szukali wszędzie powodu do ataku.

W trakcie sesji Bogumiła Korwin nawiązała do przyznanej kilka miesięcy temu kawiarenkom na Rynku - nagrody w Plebiscycie MODERNIZACJA ROKU 2016. Było to głosowanie na najpopularniejsze modernizacje w Polce.

- Oglądałam film z odbioru nagród. Bardzo ciekawy. Na kawiarenki oddano 367 głosów. To było tylko głosowanie internetowe, nie było żadnej komisji, nikt nie przyjechał i tego nie widział - mówiła radna, dodając, że jest ciekawa kto wysyłał głosy poparcia dla tej inwestycji. Zasugerowała nawet, by sprawdzić z jakich służbowych numerów telefonu wysłano zgłoszenia.

O kawiarenkach na Rynku mówiła, że to "coś na wzór baraku", "z płóciennym dachem na wzór namiotu hard tatarskich". - Nikt tego nie wiedział, ale Miasto z tytułu uczestnictwa w tym plebiscycie poniosło 5,5 tysiąca zł nakładów - dodała.

- Uważam, że pozwolenie na zmianę architektoniczną, co z kawiarenek o lotnej konstrukcji stworzyło barak - jest nie do przyjęcia. Umowy z najemcami podpisano na 6 lat. Jeśli na przykład ja, za tych kilka lat wystartuję do przetargu i wygram, to kto rozbierze tę przybudówkę do stodół? Kto za to zapłaci? Ja, jako najemca? Miasto? Czy ktoś inny? - dopytywała radna.

W odpowiedzi burmistrz Grzegorz Watycha zarzucił radnej, że kolejny raz szuka pretekstu do przywalenia mu. - Kawiarnie zaprojektowane zostały przez renomowane biuro projektantów z Nowego Targu. Pani uwagi nie uderzają we mnie, ale w nich. Może pani bardziej odpowiadało to, co było wcześniej. Ja uważam, że te obecne są bardzo eleganckie - mówił samorządowiec.

Wytknął radnej, że "wciąż narzeka, że jest brzydko i źle, swoimi słowami o aferach, seksie i plemnikach na basenie chciała zohydzić ludziom chodzenie na basen". - A teraz będzie pani zohydzać ludziom chodzenie na Rynek mówiąc, że są tam budynki niczym tatarskie jurty - podsumował burmistrz Watycha.

- Oglądałam ten film, na którym pan promował kawiarenki w Rynku. Pokazywana była ta jedna, która nie została zmieniona - mówiła niezrażona radna. - Po roku kawiarenki, które kosztowały kilkaset tysięcy złotych zostały zmienione. Pan projektant zdecydował, że trzeba projekt zmienić. Ja współczuję i panu, i projektantowi, i przede wszystkim mieszkańcom - skwitowała radna Korwin.

Radny Leszek Pustówka zaproponował, by pani radna spotkała z projektantem, który "wytłumaczy jej kilka rzeczy".

Z kolei wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek poprosił, by radni zaczęli dostrzegać dobre rzeczy i to co zmienia się w Mieście. Wymienił postawienie dodatkowego parkomatu, zlikwidowanie uciążliwego obowiązku wpisywania numerów rejestracyjnych do maszyny (o co prosili radni), poprawę estetyki Domu Pogrzebowego. - Jest wiele pozytywnych rzeczy, które się dzieją w mieście. Proszę państwa o trochę pozytywnego nastawienia - apelował.

To nie pierwszy raz, gdy urzędnicy zarzucają radnej, iż swoimi uwagami działa na
niekorzyść Nowego Targu (czytaj tutaj)
.

Kilka tygodni temu, podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg mówiła do radnej: "Pani nie dba o wizerunek Miasta, nie ma pani pomysłu na promocję Nowego Targu. Pani tylko szuka przestrzeni do dyskredytacji i burmistrza, i Miasta. Działa pani na niekorzyść Nowego Targu. Pani wystąpienia to są tylko ataki, które psują wizerunek Miasta".

s/
najnowsze informacje
komentarze
Ja tu przelotem18:07, 11 grudnia 2017
<3 Mega wypowiedź! ;-)
olo09:58, 8 grudnia 2017
good - nie ma Nowy Targ z radnej K rzadnego porzytku !!!
good17:39, 7 grudnia 2017
Jedyna Radna w całym tym zas,,,m Urzędzie która coś robi i głośno mówi i pyta na co idą nasze pieniądze . Też bym chciała to wiedziec jako mieszkanka miasta !!! Kto wybierał projekt tych ,, baraków " i czy wogóle były inne projekty do wyboru ? Ile miasto wydało na projekty czegos co nawet nie można nazwac ,, kawiarenkami "Pytań nasuwa się multum . Co do gospodarności Pana Burmistrza i jego świty która grzecznie mu przyklaskuje jesli chodzi o kolejne inwestycje które są niewypałami powinno się wysłac na ,, integracje " do innych miast w Polsce jak powinno się inwestowac pieniądze z porzytkiem a nie za tyle kasy baraki budowac ! Powinni wyjechac i zapłacic za to ze swoich pieniędzy ! może by ich to coś nauczyło lub tez dało cos do myslenia !
Śmieszek16:15, 7 grudnia 2017
Rozliczmy panią Korwin z tego co zrobiła w czasie trwania kadencji. Odejmijmy wszystkie ataki, krytyki i kłamstwa i zostanie ZERO. /.../ Szuka pretekstu by zepsuć komuś nastrój.
Mnie rozśmiesza i składnia do refleksji: jak prosty i zgorzkniały musi być wyborca, który narysował krzyżyk przy nazwisku pani Korwin, czy tam innej Pawłowicz

Naruszenie regulaminu. Moderator.
weto08:21, 7 grudnia 2017
Naszej społeczności nie potrzeba populistów, skandalistów, ludzi zatrutych jadem złośliwości i zgorzknienia. Nie chcę ludzi w Mieście podobnych do K.
fikcja ohydna08:19, 7 grudnia 2017
Jedno jest pewne, że za tak ogromne pieniądze nie buduje się tymczasowych i sezonowych obiektów. Jeżeli tak jest, a o tym świadczy wiele niedoróbek, półśrodków i budowlanych fuszerek, no to mamy do czynienia z ewidentnym szwindlem. Do tego dochodzi niejasne i pokrętne rozstrzygnięcie dzierżawy, sam wybór oferentów w pominięciu nowotarskich przedsiębiorców i nowotarskiej tradycji, które samo w sobie tylko z tego powodu jest skandalem - najważniejsze miejsce miasta, bezkrytycznie wyrzucone z budżetu miasta pieniądze Nowotarżan). I to wszystko jest panie Burmistrzu wyjątkową ohydą owiniętą kolorową bibułką. Ciemny lud jednak czasami widzi więcej niż władzy starcza wyobraźni ... i ma prawo słowami swoich radnych wystawiać każdą ocenę, a władza ma obowiązek odpowiadać na tę ocenę wyłącznie argumentami. Inwektywy lub próba marginalizowania innych, to także ohydny sposób budowania swojej wiarygodności.
J07:58, 7 grudnia 2017
Wszyscy tylko jakie to kawiarenki paskudne, jaki to rynek brzydki a te 2 koziolki beznadziejne to pewnie sa urocze i dodaja blasku naszdmu miastu....
Jadwiga23:43, 6 grudnia 2017
Budy z Rynku należałoby wy... czyli zrównać z płyta Rynku. Może ktoś lubi zczerniałe deski z których zbito te pseudokawiarnie na dwa stoliki. Brawo p. Korwin, za odwagę, za spojrzenie ponad łby klakierów, ze wsżystko jest w porządku, bo nie jest. Na wiosnę przynajmniej pomalować wesołymi kolorami. Na przyszłość... najpierw oglądać projekt, sprawdzić wykonanie , a potem płacić. Byłoby ładniej .A teraz kto każe spalić budy za tyle tysięcy. Szczypać w .... , a p. Korwin niech dalej będzie wytykać różne rzeczy. Takich ludzi nam potrzeba w naszej spolecznosci
ohyda dwa20:55, 6 grudnia 2017
Chyba się nam burmistrz rozpędził i w tej swojej furii, aż nadto zohydził szacunek do siebie i naszego miasta. No wymagałoby się odrobiny klasy od osoby piastującej takie stanowisko ... ale jak to mówią jaki koń jest, każdy mieszkaniec widzi. Publiczny zaś atak na osoby zadające trudne pytania świadczy wyłącznie o braku kultury i lęku przed pełnioną funkcją. Żenada.
Ewa20:32, 6 grudnia 2017
TO NIE JEST ZOHYDZENIE, ale prawda, że w Rynku od zadymienia tylko można nabawić się choroby płuc np. nowotwór, rozedma płuc - POChP - postępująca i nieuleczalna, astmy oskrzelowej itp. itd.
antyliberał19:41, 6 grudnia 2017
żeby krytykować to jeszcze trzeba umieć ale co niektorzy nie mają o tym zielonego pojęcia,anty- Nowo Tarska kobietai tyle ,o co jej chodzi o wyglad? moze widzi to czym sama jest inaczej tego nie idzie wytlumaczyc ..jakie baraki ....jakie hordy tatarskie .... bzdury
na samym dole baciok@ wygaduje bzdury jakby w ogole nie był na rynku ,jakie slamsy jaka zieleń zeby trzeba było trawe wozić ?
Ewa16:54, 6 grudnia 2017
Serio tyle osób popiera ta panią??? Przecież to ta od plemników w basenie i która chce zamknięcia Plamy. A Rynek? Zapomnieliście, że dawniej na rynku był parking??? No wyglądało to fantastycznie!
wrr07:40, 6 grudnia 2017
Pani Bogusia sama kąsa się po kostkach. Basen, seks, plemniki, hazard, psy i szczury !!! latające szczury !!!
Ntarzan02:22, 6 grudnia 2017
I basen też chciała zohydzić a ja nawet zacząłem chodzić popływać i do jacuzzi z myślą że natknę się na tą panią która lubi w jacuzzi. A co do rynku to nie trzeba go zohydzać ponieważ po remoncie to on już ładniejszy nie będzie.
zzww19:13, 5 grudnia 2017
Kawiarenki beee... ale hotel dla psów to ekstra.... ;p
Tolek18:54, 5 grudnia 2017
Mówienie Pana Burmistrza, ze Pani Korwin mu dowala jest żenujące. Trzeba wysłuchać i merytorycznie odpowiedzieć, ale nie tak jak Pan Pustówka o ile się nie mylę z Komisji Kultur. Co to się dzieje, nie wolno krytykować ? nawet potępiać? Pani Korwin krytykowała basen i nie chodziło wyłącznie o plemniki lecz o sposób zarządzania basenem przez Pana Ścisłowicz, w tym ratownikami. Pamiętam jak wszyscy narzekali, że rządzi się na basenie Jego mamusia.Ale z uwag Pani Korwin wyrwano to co niby miało być żartem,sensacją i obśmiano Nowy Targ w całej Polsce, ale czy to wina Danki? Wszystkie rzeczy, o których ona mówi podlegają słusznej krytyce i taka też choć nie wyłączna jest rola radnych. Nie tylko klaskanie władzy.
wicek18:37, 5 grudnia 2017
W tym kraju jak ktoś chce dobrze zrobić zwraca uwagę na nieprawidłowości to reszta taką osobę dołuje i zniechęca oraz robi się wariata po prostu rządzą klany.
Amadea@15:47, 5 grudnia 2017
Ale ci dopiekła Pani Bogusia. Kobieta ma rację a ty co najwyżej możesz ja kąsać po kostkach.
papla15:09, 5 grudnia 2017
Najbardziej gustowne jest panie Burmistrzu renomowane użycie plandeki na zadaszeniu w obiekcie za pół miliona (hahhaha). Ciekaw jestem gdzie są granice pańskiej paranoi ... jakiś dramat. Tutaj powinni zjawić się funkcjonariusze CBŚ i ABW - najlepiej razem.
@OKULISTA14:54, 5 grudnia 2017
Ty nam nie proponuj oglądania starych zdjęć. Ktoś brał pensję w ramach tych modernizacji i to sporą zajmował czas ,stołek i robotę spi........Moze kilka słów wyjaśnienia bo to myśmy za tą wesołą twórczość zapłacili. I mamy prawo oceniać.
Amadea14:53, 5 grudnia 2017
Złota orda - marzenie radnej Korwin czyli paradny namiot władcy. Latające szczury, seks w bramie i jakuzzi, hotel dla psów, hazard na basenie. "Pani Korwin jest jedną z nielicznych radnych, która troszczy się o miasto i mieszkańców" - jakieś tabletki dla radnej ???
wigwam13:58, 5 grudnia 2017
Który to pan projektant z gustem się pod tymi barakami podpisał? Warto wiedzieć, żeby projektu u niego nie zamawiać. Poza tym to przecież konserwator zabytków powinien uzgodnić taką formę. Czy faktycznie to zrobił?
OKULISTA13:19, 5 grudnia 2017
Krytykującym obecny wygląd rynku proponuję obejrzeć stare zdjęcia
bo jak widać pamięci nie mają.

A ta krytykująca Pani niech jeszcze sobie stodołę obejrzy -tak by zrozumieć własne słowa..
xxx12:46, 5 grudnia 2017
Dachy tych knajp w rynku są fatalne
nike12:32, 5 grudnia 2017
Najpierw miasto kupuje parkometry nie dla większości obywateli a potem trzeba im dziękować za to że zmienio zasady, pod Dekadą też są parkometry prostsze w obsłudze. Kupił ciasne buty i dziwi się że go Pięta obciera
olgierd11:49, 5 grudnia 2017
Rynek zohydził mam Pan Burmistrz i jego Vic-ki. Trzeba było stodół za astronomiczną kasę na rynku nie stawiać. Co do basenu to niestety Pani Korwin znowu ma racje. Ja i moi znajomi nie chodzimy na basen bo atmosfera tego miejsca pozostawia wiele do życzenia. Natomiast Pan Burmistrz i swita każdą krytykę i niezadowolenie mieszkańców odbiera jako atak /oczywiście niesłuszny w jego odczuciu/ na swoja osobę. A tymczasem nasze odczucia są bliższe przyznania racji Pani Korwin niż podnoszącej jazgot przy każdej próbie zapytania o cokolwiek drugiej stronie. A swoja droga jak oni to sobie wyobrażali? Mieszkańcy dadzą im władzę,zapłacą za pracę i nie maja prawa ich z tego rozliczyć? Nawet pytać nie wolno?
wilk11:34, 5 grudnia 2017
Nie wymagajcie od naszych burmistrzów zbyt wiele. To poziom /.../ braku jakiegokolwiek gustu oraz smaku. Byle pierdoła jest w stanie ich zaspokoić i dawać pożywkę do uroczego bełkotu o rozwoju miasta. Oj, /.../ ciągłe fantazje, a to o środkach unijnych, wypełnionych aplikacjach, zmianach, procesach - istna nowomowa. Przecież zwykłego przetargu nie jesteście zorganizować bez cienia podejrzenia ... Teraz jak idylla się skończyła to wylazła jeszcze większa buta i arogancja. Brać się do roboty, bo po to jest rada by nie klepać was po ramionach tylko by wymagać rzetelnej pracy i jej efektów! Brawo Boguśka! Obnażąj bezlitośnie to towarzystwo wzajemnej adoracji, które tak szybko oderwało się od rzeczywistości. No wadza jest i wadza robi tylko dobre rzeczy. Dla kolesi zapewne i beneficjentów tego nowotarskiego układziku.
Anty Bolek11:07, 5 grudnia 2017
Brawo pani Korwin , takie baraki nadawały by się do parku , a nie na rynek.
Korwin ma racje10:29, 5 grudnia 2017
Villa Toscania - zbulwersowany byłem jak radni wypowiedzieli się że to jedna z najlepszych knajp w mieście i dlatego dali im ryneczek. Knajpa gdzie często podają ciepłą wódkę. Żarcie nawet na miano knajpy słabe, bo do restauracji uważam że im daleko.

A na rynku mieli w lecie wiecznie zakręcony personel, dziewczyny za barem fatalnie przeszkolone, zamotane. Piwo lane wielki sikacz itd... Niech rękę do góry podniesie radny który dalej uważa że to wspaniała obsługa. Nie wspomnę o podłodze która pływa i szmatach wiszących o których pani Korwin ma racje. Wiem że to portal Rajskiego, ale u niego piwo przynajmniej było świeże.
rrr10:28, 5 grudnia 2017
Nie ze wszystkim co mówi Pani Korwin się zgadzam (jak np afera o Plamę), ale jeżeli chodzi o sprawy miejskie, jest ona jedyną radną, która potrafi powiedzieć cokolwiek innego niż 'och, zróbmy to, będzie super!' Oby tak dalej, Pani Radna. Ktoś w tym całym cyrku musi być jeszcze normalny.
oko10:21, 5 grudnia 2017
Chyba sama Pani Korwin popiera siebie samą w komentarzach.Tymczasem to gbur, złośliwiec, osoba prezentująca chorobliwy wręcz pesymizm. Populistka wykorzystująca sesje do lansowania swoich fatalnych poglądów. No i niestety skandalistka - przypominam o jej wystąpieniach publicznych na temat plemników w basenie, seksie w bramie i takich tam innych pierdół. Brrrr..
marta i aga10:04, 5 grudnia 2017
Brawo Pani Korwin. Ma Pani rację i dlatego Panią tak zaatakowali. Baraki na rynku obskurne. Zachwyt burmistrza jak najbardziej uzasadniony z racji projektu który sami zaakceptowali. No to oczywiste że stodułki ich wręcz zachwycają. Nie ma innej opcji. Nie podetną gałęzi na której wszyscy siedzą. Sami nam zafundowali to badziewie i sami się zachwycają. A każdy kto ma inne zdanie od nich będzie kopany i kąsany. Jesteśmy z Panią .I jak najbardziej podzielamy Pani opinię w sprawie.
turysta z Waksmundu09:51, 5 grudnia 2017
Parkomat do skubania kierowców i "estetyczny" Dom Pogrzebowy. To jest właśnie wizytówka NT widziana okiem władz miasta! Brawo panie Wojtaszek!
Kawiarenka09:48, 5 grudnia 2017
Pani Korwin jest jedną z nielicznych radnych, która troszczy się o miasto i mieszkańców. Brawo za odwagę.
Wypowiedzi p. Pustówki po niżej poziomu płyty rynku.
Jaga09:42, 5 grudnia 2017
A ja uważam że pani radna ma sporo racji. Mieszkam tu już pół wieku. Nowy Targ jest miastem o swojej tradycji i swoim klimacie. Założenie z kawiarenkami może i było słuszne ale realizacja wszystko sknociła. Brakło stylu i charakteru. Jest kawiarenka i są przyciężkawe przybudówki stanowiące zaplecze i dające obraz nieładu. W tak otwartej przestrzeni jak rynek ,dodatki tego rodzaju dają niekorzystne wrażenie. Właśnie takie slumsowate.
nt _lat3009:41, 5 grudnia 2017
Radni wyrzucili handel poza rynek, coraz więcej lokali jest do wynajęcia. Jedyne co przyciąga młodych ludzi wieczorem to Toster i Adhd. Zamiast razem siedzieć i myśleć co można zrobić żeby rynek "ożywić".
Martwią się o wygląd kawiarenek. porażka.
besala09:28, 5 grudnia 2017
Należy przyklasnąć Pani Radnej! Burmistrz każdą krytyczną uwagę traktuje jako atak na dobro miasta. Baraki, ja nazywam je kurnikami, nie są ani piekne, ani nie wpisuja sie w architekturę Rynku, ani nie spełniaja szczególnych miejskich funkcji, ale jak sie to coś wybudowało i udostępniło za niewielkie pieniądze, to trzeba tego bronić. Radna nie zohydza chodzenia na Rynek, robi to obecna władza. Po medernizacji dokonanej przez poprzedników ekipa burmistrza Watychy ograniczyła sie tylko do zabudowania Rynku kurnikami a dalsze prace rewitalizacyjne zostały zaniechane. Chyba nie ma nawet projektu odnowienia elewacji kamienic położonych w Rynku. Po medrnizacji jego płyty powinien być to kolejny krok do wykonania.
TomTom09:11, 5 grudnia 2017
Panie Burmistrzu - jak Pan startował w wyborach, to wydawało się, że jest Pan fajny gość i widzi Pan problemy mieszkańców. Otóż wychodzi na to, że byłem w wielkim błędzie, bo jedyne co widzicie to koniec własnego nosa. Dobrze, że jest taka Pani Korwin, bo przez ostatnie 3 lata chyba jako jedyna ma odwagę wstać i powiedzieć co ją w tym mieście wkurza, co trzeba zrobić/naprawić. Są tacy radni co przez 3 lata mikrofonu w ręce nie mieli! Może nie zawsze uwagi Pani radnej są słuszne, ale jest głosem mieszkańców. Mieszkańcy proszą, to radna pyta narażając się na odstrzał.

Ukłony Pani Korwin!

Natomiast jeżeli chodzi o same interpelacje to niestety racja jest po jej stronie. Kawiarnia VT jest co rusz przebudowywana. Od strony restauracji świeci obrzydliwymi paździerzami. Przed kawiarnią dobudowano "coś", w którym praktycznie nikt nie siedzi. Tak to ma wyglądać? Pytanie Radnej o to co się stanie, kiedy ona wygra przetarg jest jak najbardziej zasadne. I jest Pan w błędzie Panie burmistrzu, że próbuje wam dowalić. Jako jedyna ma "jaja" i potrafi zapytać i rozliczyć was z roboty, za którą bierzecie ciężką kasę. Myślicie, że jak rządzicie miastem, to wszystko będzie tak jak chcecie? Otóż nie! Jesteście tylko przedstawicielami wybranymi przez mieszkańców i jeżeli tego przez 3 lata nie zrozumieliście to czas kupić kartony i pakować majdan, bo nie macie szans w nadchodzących wyborach.

Panie Wojtaszek, Pana odpowiedź mnie rozbawiła najbardziej! Radni mają się cieszyć i podskakiwać, bo kupiliście nowy parkomat i zlikwidowaliście numery rejestracyjne. A pamięta Pan może kto wnioskował o urządzenie i usunięcie numerów? Przypomnę Panu! RADNI I MIESZKAŃCY! Nie wy! Wy nie potraficie wpaść na tak genialne pomysły! I niech nie robi Pan łaski tekstami, że wy to zrobiliście! Większa część dobrych rzeczy, które dzieją się w mieście to właśnie pomysły mieszkańców (Budżet Obywatelski) lub interpelacje radnych odnośnie realizacji pewnych zadań. Gdyby nie tych kilka osób, które zasiada w radzie, to pewnie zginęlibyśmy w tym Nowym Targu jak ciotka w Czechach...pozdrawiam i życzę smacznej kawy!
jagna09:05, 5 grudnia 2017
praeszkadzal pomnik naszego orkana a powstaly budy i zmieniono tozsamosc miasta pamietamy,,,,,
n09:02, 5 grudnia 2017
prawda brzydkie i nie wkomponowane w ladny rynek
Wojtek08:47, 5 grudnia 2017
/.../ Nie bierzcie pod uwagę co kłótliwie mówi, lecz działajcie dalej w/g pozytywnych pomysłów.
asder08:44, 5 grudnia 2017
w jaki sposób można formalnie odwołać tą Panią ?
nieład08:29, 5 grudnia 2017
Olaboga, chciałbym mieć te różowe okulary Grzegorza Watychy! No urzędas pierwszej klasy. Wbrew jednak jego zapewnieniom i tym wyborczym, i obecnym już bardzo nerwowych, wręcz alergicznych na jakiekolwiek słowa krytyki (!) jest gorzej, niechlujnie, brudno i śmierdząco. Cóż, o gustach podobno się nie rozmawia, mając nawet w odsieczy wybitnego estetę i teoretyka radnego Pustówkę (hihahiha) - cr?me de la cr?me.

A ten nasz Rynek stał się jedynie wizytówką władzy w zaśmiecaniu miejskiej przestrzeni przy pomocy przypadku, doraźności, decyzji na łapu capu, niegospodarności ... i wielu innych cech, które niczym smog zasnuły cały Nowy Targ.

No i tkwimy pod tą czapą bezradności, braku rozwiązań i wiecznej asekuracji. Panu burmistrzowi, bez złośliwości i chęci dowalenia przypomnę jednak, że to on odpowiada za wydawanie naszych publicznych pieniędzy, bez względu na to w jakim stopniu różnimy się w ocenie rzeczywistości.
KNT08:03, 5 grudnia 2017
Boze co za....wiecznie naburmuszona *****
Andrzejx4807:55, 5 grudnia 2017
proponuje na kolejnej sesji zająć się tym lodowiskiem na rynku potrzebnym jak przysłowiowa dziura w moście który szpeci i to bardzo rynek
th07:49, 5 grudnia 2017
Pani Korwin ,niestety nie jest pani osamotniona,rynek wygląda jak wygląda wszyscy widzą
mieszkaniec07:47, 5 grudnia 2017
@ baciok@
do tego trzeba by zamknąć rynek dla samochodów i żeby w końcu kupcy zrozumieli, że to już nie jest miejsce gdzie kupuje się "mydło i powidło" lecz miejsce spotkać z kawiarniami i knajpkami.

A jak ktoś myśli, że chętnych nie będzie to życzę powodzenia w szukaniu wolnych miejsc wiecozrami w tak fajnych miejscach jak deja vu czy plama.
Dana07:35, 5 grudnia 2017
P.Korwin przynajmniej stara się coś robic! a nie jak wiekszosc,żeby się nie przemeczyć za bardzo to tylko przyklaskuje!P.Korwin widzi problemy i stara się je rozwiązywać na ile Jej pozwalają.
tutejsy od urodzenia05:28, 5 grudnia 2017
To ja na jako ten złośliwiec zadam pani radnej Korwin tylko jedno ale jakże istotne pytanie-Czy jest coś pozytywnego w pani polu widzenia?Skąd u Pani tyle zgorzknienia i pesymizmu?Dlaczego widzi Pani tylko zło?Musiała Pani doświadczyć tylko zła!Żal mi Pani bardzo!Ja widzę dużo pozytywnych spraw w moim mieście,dużo zmian na plus!Przynajmniej Burmistrz Watycha coś robi w przeciwieństwie do poprzednika!Ludzie-więcej obiektywizmu i optymizmu!Pani Korwin powinna kupić rożowe okulary i nie szukać afer!Jeśli będzie tak dalej działać to znajdzie plemniki w lodzie na lodowisku na rynku!
Jacek02:07, 5 grudnia 2017
Mnie na rynku denerwuje to ohydne lodowisko zasłaniające ratusz, wredna maszyneria niby przysłonięta siatką i rachitycznymi choinkami. Wygląda to OKROPNIE, . Kolejna buda z foliowymi wiecznie ociekającymi" podfruwającymi "szybami" przed budką Toscany dopełnia tego paskudnego wyglądu całej płyty rynku. Co na to miejski architekt ? Tak spaskudzić zimą rynek może tylko ktoś, kto niema za grosz poczucia jakiejś estetyki, piękna, ej tam ,,,, szkoda słów.
tak sobie00:07, 5 grudnia 2017
Gadanie zawsze jest względne.Niech sobie gada-nic z tego nie wynika.
Ja tu tylko przelotem23:10, 4 grudnia 2017
O architekturze w mieście i okolicach to lepiej nawet nie wspominajmy
bo te "baraki" biją na głowę 95% budynków nowopowstałych czy też poddanych rewitalizacji.
Ciekawe dla mnie jest np to że "obiekty" na rynku mają dachy o nachyleniu które w mieście i gminie jest nieakceptowane no ale na całe szczęście jakoś to pod stołem przeszło.Osobiście uważam że architekci wykonali kawał dobrej roboty i udowodnili że można połączyć nowoczesność ze stylistyką górską.Jeżeli nie wiecie o czym mówię to porównajcie architekturę galerii "dekada" z płaskim dachem(nie spełniającym obowiązujących norm) i budynek sklepu biedronka na wylocie z miasta w stronę Waksmunda.
Dzięki o panie że na Dekadzie nie ma tych strzelistych dachów.O srakopisiatym kolorze Biedry to nie będę się nawet rozpisywał.
Tak więc Pani "radna" może trza wyleźć z chałpy przetrzeć łokulory
i popozieroć co to sie dookoła dzieje a co się dzieje na świecie w sprawach architektury to sobie wyguglować abo pogadać z architektami.Wstyd bo przez wasze decyzje to NT wygląda jak wiejski kurnik a na biedrę trzeba będzie patrzeć następne 60 lat.
baciok@23:09, 4 grudnia 2017
Do nick obserwator grajdołu
Moja wypowiedź jest chyba sama w sobie logiczna i nie muszę się na nic decydować. Powtarzam a jest to moje zdanie, Te drewniane budy powoduja slumsowienie rynku. Inna sprawa za jaka kasę wybudowane.
obserwator grajdołu22:45, 4 grudnia 2017
Baciok z jednej strony baraki za obłedna kase a zdrugiej to slumsy to weź sie zdecyduj , a pozatym powinny być baraki i parasole i ławki kolorowe izeby było gdzie sie zatrzymac tak samo gdzie parking jakiś nowy,
wystarczy popatrzec na tą panią i zastanowic sie czy napewno powinna o czyms decydowac,wszystko kosztuje nawet barak a jesli chcecie ze złota to zasponsorujcie
ferari22:26, 4 grudnia 2017
,,lubię,, Panią Korwin. Baraki na Rynku po 2 latach,ohydne . Co na to Pani wice?
Pietrek22:18, 4 grudnia 2017
iIdcie se na strzelnice na WOP. Popi ... ..Cymbały.(duaaki)
baciok@22:14, 4 grudnia 2017
Mnie dziwi jakaś krótkozwroczność myślenia i planowania w wykonaniu włodarzy. Kilka uwag:
1. W momencie przeprojektowania rynku można bylo zachować zieleń i zrobić rynek przestrzenią otwartą(poprzednia władza)
2. Po co było budowć za obłędną kasę drewniane baraki. (Tu Pani Radna ma racje),
3.Jeżeli powstanie Color Park to handel wokół Rynku padnie. Jedyna szansa na ożywienie to powstanie kawiarenek i różnych lokali przy rynku.
4. Jak się przejdzie przez rynek to dla mnie on slumsowieje.
Mamy ładny Rynek i wigwamy też.22:11, 4 grudnia 2017
A gdyby zwolnić tą Panią?

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij