Piątek, 23 marzec 2018, Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Czarny Dunajec i okolice
pochmurno
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 56%
pochmurno
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 54%
pochmurno
13°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 36%
pochmurno
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 62%
niewielkie zachmurzenie
11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 79%
pochmurno
Wiatr: 5 km/h Wilgotność: 51%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
05.12.2017, 11:31 | czytano: 7336

Mimo zimy budowa trwa (zdjęcia)

Nowe ogrodzenie, odbudowa zabytkowej zagrody, monitoring - w Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej powstaje nowy sektor.

Na terenie muzeum trwa budowa dwu obiektowej zagrody Pawlaczek z Jabłonki, która w przyszłości będzie udostępniona jako część ekspozycji stałej skansenu. Powstało już ogrodzenie nowego sektora skansenu, tzn. części, która jest rozwinięciem zubrzyckiego muzeum. Jej zręby zaistniały już w latach 90., lecz na faktyczne wcielenie koncepcji w życie trzeba było poczekać do początku XXI w. – w latach 2008-2012 powstała m. in. niezbędna architektura (drogi, mosty, plac zabaw, instalacja ppoż.) oraz 8 budynków. Teraz zaś przyszedł czas na odpowiednie zabezpieczenie – częściowo z siatki, a częściowo – od strony drogi wojewódzkiej i gminnej – nawiązuje ono do kształtu istniejącego – wokół „starego sektora”, tzn. łączy w sobie elementy drewniane i kamienne, pokryte gontem.

Prace prowadzone są w ramach projektu „SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”.

oprac. r/ źródło: Muzeum Orawski Park Etnograficzny/ zdjęcia Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij