Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Czarny Dunajec i okolice
pochmurno
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 99%
mgła
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 98%
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 97%
06.12.2017, 19:25 | czytano: 2136

Dali dobry przykład jak obchodzić 6 grudnia. Mikołajowie pobiegli po wózek inwalidzki

Fot. Robert Miśkowiec

Kilkaset osób wzięło udział w charytatywnym "Biegu Mikołajów", który został rozegrany w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Celem biegu była zbiórka pieniędzy na wózek inwalidzki dla 21-letniego Andrzeja, który jest sparaliżowany i nie może ruszać rękami i nogami.

W południe plac 'Pod grzybkiem" w rabczańskim parku wypełnił tłum ludzi. Zainteresowanie biegiem było ogromne. Przeważała młodzież, uczniowie rabczańskich szkół, których do parku przyprowadzili nauczyciele i wychowawcy. Sporo było samych rabczan oraz główny bohater wydarzenia - Andrzej z rodziną. To dla niego wszyscy się spotkali i pobiegli przez park przy okazji zbierając pieniądze na nowy wózek dla niego.Andrzej ma 21 lat i mieszka w Rabce-Zdroju. Jako 13-latek przeszedł kilka operacji guza mózgu, które spowodowały u niego czterokończynowe porażenie i sprawiły, że mysi poruszać się na wózku inwalidzkim. Zebrane do puszek, podczas konkursów, kiermaszu i aukcji fundusze, zostaną przeznaczone na nowy wózek inwalidzki dla Andrzeja, bo ten, na którym jeździ jest w bardzo złym stanie.Organizatorem "Biegu Mikołajów" było Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju oraz Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Nogaty22:16, 6 grudnia 2017
Przyglądajcie się bogate araby z Emiratów.To jest Polska i Polacy. Ludzie !!!.Nasz jest Świat .Biedaki z ropą(,,księcia,,?) w turbanach.

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij