Niedziela, 15 lipiec 2018, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Zakopane i okolice
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 4.7 km/h Wilgotność: 79%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pogodnie
18°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 82%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
06.12.2017, 19:25 | czytano: 2106

Dali dobry przykład jak obchodzić 6 grudnia. Mikołajowie pobiegli po wózek inwalidzki

Fot. Robert Miśkowiec

Kilkaset osób wzięło udział w charytatywnym "Biegu Mikołajów", który został rozegrany w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Celem biegu była zbiórka pieniędzy na wózek inwalidzki dla 21-letniego Andrzeja, który jest sparaliżowany i nie może ruszać rękami i nogami.

W południe plac 'Pod grzybkiem" w rabczańskim parku wypełnił tłum ludzi. Zainteresowanie biegiem było ogromne. Przeważała młodzież, uczniowie rabczańskich szkół, których do parku przyprowadzili nauczyciele i wychowawcy. Sporo było samych rabczan oraz główny bohater wydarzenia - Andrzej z rodziną. To dla niego wszyscy się spotkali i pobiegli przez park przy okazji zbierając pieniądze na nowy wózek dla niego.Andrzej ma 21 lat i mieszka w Rabce-Zdroju. Jako 13-latek przeszedł kilka operacji guza mózgu, które spowodowały u niego czterokończynowe porażenie i sprawiły, że mysi poruszać się na wózku inwalidzkim. Zebrane do puszek, podczas konkursów, kiermaszu i aukcji fundusze, zostaną przeznaczone na nowy wózek inwalidzki dla Andrzeja, bo ten, na którym jeździ jest w bardzo złym stanie.Organizatorem "Biegu Mikołajów" było Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju oraz Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Nogaty22:16, 6 grudnia 2017
Przyglądajcie się bogate araby z Emiratów.To jest Polska i Polacy. Ludzie !!!.Nasz jest Świat .Biedaki z ropą(,,księcia,,?) w turbanach.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij