Poniedziałek, 23 lipiec 2018, Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Szczawnica i okolice
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 96%
niewielkie zachmurzenie
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 97%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
14°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 82%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
11.01.2018, 11:11 | czytano: 5447

W piątek spotkanie ws. przebudowy skrzyżowania, na którym dochodzi do stłuczek

Arch. Podhale24.pl

Do Nowego Targu przyjedzie Agnieszka Wachowska, zastępca dyrektora ds. Zarządzania Drogami i Mostami w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, żeby rozmawiać o przebudowie skrzyżowania al. Tysiąclecia i ul. Szaflarskiej. W miejscu tym regularnie od roku dochodzi do wypadków.

Wprawdzie GDDKiA w Krakowie przekonuje, że skrzyżowanie nie jest niebezpieczne, bo nie dochodzi tu do wypadków, a jedynie kolizji, i to wyłącznie z winy kierowców, to już w zeszłym roku zapowiedziano, że skrzyżowanie zostanie przebudowane. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie przystała na propozycję, by dla jadących od strony Waksmunda wybudować dodatkowy pas do lewoskrętu, taki sam, z jakiego korzystają kierowcy jadący z naprzeciwka. Pozwoliłoby to kierowcom skręcającym z alei na ul. Szaflarską bezkolizyjnie opuszczać skrzyżowanie na jednej fazie.

Opóźnienia w realizacji tej inwestycji skrytykował radny wojewódzki Stanisław Barnaś. "Dalsze takie lekceważenie opinii kierowców i mieszkańców, jak również brak widocznych działań ze strony GDDKiA Rejon Nowy Targ w zakresie poprawy bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowym na ww. miejscu stwarza ogromne zagrożenia dla zdrowia i życia kierowców oraz pieszych" - pisał jesienią do kierownictwa oddziału. To z jego inicjatywy w piątek na skrzyżowaniu odbędzie się o godz. 11 wizja lokalna.

Nowa sygnalizacja świetlna na Alejach Tysiąclecia zaczęła działać w połowie grudnia 2016 roku. Na skrzyżowaniu z ul. Szaflarską zmienił się układ faz. Odkąd światła zostały zmodernizowane, na skrzyżowaniu z ul. Szaflarską regularnie dochodzi do poważnych stłuczek.

r/
najnowsze informacje
komentarze
tyle09:53, 13 stycznia 2018
odpowiedzialni za te stłuczki - ta pani z Krakowa, burmistrz i starosta do dymisji. Aż mi się wierzyć nie chce, żeby nie można było rozwiązać takiej bzdury przez tyle czasu. Jak długo przywraca się poprzednie światła? 10 minut? "Pany" nas lekceważą - my zlekceważymy "panów" przy wyborach. Co za jakieś niedojdy nami rzadzą
Tymek14:25, 12 stycznia 2018
Po co czekać na budowę dodatkowego pasa dla lewoskrętu jadąc od Waksmunda w ulicę Szaflarską .Owszem można go wybudować w terminie późniejszym ale teraz można by zamontować strzałkę u góry na wysięgniku do jazdy w lewo połączyć równolegle ze światłami na wprost.I że to będzie jazda z jednego czy z dwóch pasów na wprost i w lewo to nie ma znaczenia Wprowadzone zmiany obecnie są gorsze od dawnych.
pan samochodzik12:12, 12 stycznia 2018
Przebudowa skrzyżowania nic nie pomoże,wielkomiejscy gubią sie we wsi ze swoją kulturą jazdy.Jeździ się wokół komina,wiec czego się spodziewać...
spragniony kierowca10:57, 12 stycznia 2018
Wszystko jasne najpierw wymusić zmianę w organizacji ruchu na skrzyżowaniu gdzie prawdopodobieństwo wypadku wynosiło tyle co wygranie 6 w totolotka. Zgarnąć za to grubą kasę i zasłonić się przepisami ruchu drogowego, że układ jest nie zgodny z nimi (czyli skrzyżowanie niebezpieczne).
Potem poczekać na wypadki i wmawiać ludziom, że to nie wina zmian, a kierowców (czyli skrzyżowanie jest bezpieczne). A wszystko po to, żeby zarobić miliony za przebudowę skrzyżowania.
Kto posmarował za ten bajzel i za bajzel jaki trzeba będzie jeszcze wycierpieć?! Przebudowa jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych spowoduje taki syf, że wypadki raz na tydzień to będzie najmniejsze nasze zmartwienie. Poco CBA chce osobiście go roz...chać tzn. mu podziękować.
GD09:14, 12 stycznia 2018
Najlepiej żeby Agnieszka jechała od Waksmundu
Przechodzien09:12, 12 stycznia 2018
Tak to prawda cały czas widzę gościa grzebiacego w tej skrzyni od sygnalizacji
Kraj Rondami Płynący: )09:10, 12 stycznia 2018
To teraz wystarczy wprowadzić na wszystkich światłach "czerwone" i skrzyżowanie nie będzie bezpieczne i trzeba nowe zbudować? Na tym nowym też trzeba wprowadzić ustawienia świateł: ) Jeśli powstanie tam rondo to zakorkuje cały N. T.!! Przyklad mamy obok Dekady na rondzie.
GD09:05, 12 stycznia 2018
Mieszkam w pobliżu skrzyżowania i tej nowej sygnalizacji jestem ciekaw co tam naprawia serwisant motorycznie od początku. Raz w tygodniu widzę serwis.Warto sprawdzić co nam Kraków wsadzil
mieszkanka08:11, 12 stycznia 2018
Wystarczy przemienić światła tak jak były
ja22:31, 11 stycznia 2018
do Sprawa dla ABW. a po co przywracać jak ktoś już pewnie wziął kasę aby robić tą przebudowę przecież to normalka bo to taniej jak zmienć jak było porzednio.
e221:10, 11 stycznia 2018
Może Pani Agnieszka Wachowska odpowie ile ta zmiana świateł kosztowała nas podatników? I kto zarobił na zmianie? A ile jeszcze będzie kosztować?Tyle samochodów zniszczonych, tyle ludzi narażonych na kalectwo! Czy nadal czeka na śmiertelny wypadek? To za nasze pieniędze żyje Pani Dyrektor, to nasze pieniądze zostały "utopione " w tych zmianach zagrazających życiu. Po prostu parodia i nie ma siły na głupie rządy urzędników?
STAŚ15:25, 11 stycznia 2018
Może rozmowa coś przyniesie. OBY !
Sprawa dla ABW.14:17, 11 stycznia 2018
Przebudowa??? Wystarczy ustawić światła tak jak były dawniej. Śmierdzi coś tu!
majka13:35, 11 stycznia 2018
Rondo,a gdzie ono się zmieści?Zróbcie wiadukt albo nadrzutkę od strony Szczawnicy .inne rozwiązanie nic tu nie pomoże niestety i to żadna wina kierowców .
Skorumpować13:30, 11 stycznia 2018
Może trzeba dać w łape , żeby proces przyspieszyć
swój , ale nie tutejszy12:36, 11 stycznia 2018
Przyjedzie i pojedzie ślicznotka . Trzeba pół miasta wyburzyć i od nowa pobudować drogi i skrzyżowania , a tak to tylko na pogawędkę można sobie przyjechać .
Jan Tek12:34, 11 stycznia 2018
A z czyjej winy ma być wypadek jak nie kierowcy?
Światła są po to, żeby wypadków nie było i koniec. Każde tłumaczenia wynikaja tylko z niekompetencji i partactwa!
Pani Agnieszce przypominam że tworzenie zagrożenia w ruchu drogowym jest karalne. A zmiana świateł takie zagrożenie stworzyła.
rynkowy12:28, 11 stycznia 2018
jest w Polsce i UE tysiące miast z takim skrzyżowaniem...wystarczy to po prostu skopiować i po problemie !!!!
trochę myśleć12:16, 11 stycznia 2018
Po co iść w takie koszty i budować skrzyżowanie, jak można tylko wrócić do poprzedniego oprogramowania i po problemie
def12:09, 11 stycznia 2018
Rondo..
Podatnik11:51, 11 stycznia 2018
Jaka przebudowa? Wystarczy światła dobrze ustawić. Zlodzieje za nasze podatki sie bawią. Ziobro widzisz i nie grzmisz?
kis spod sobla11:50, 11 stycznia 2018
zróbcie tak jak było wczesniej i niiiiiiiiiiiiiiiiiic więcej..........czy to jest drodzy posłowie radni starostowie burmistrzowie specjaliści takie trudne??????????
alik11:38, 11 stycznia 2018
Gdyby dobra zmiana nie wkładała tam " łap" to skrzyżowanie dalej by w miarę dobrze funkcjonowało.
kuba11:35, 11 stycznia 2018
a co tu jest do dyskutowania;
droga jest z naszych podatków ,p. Wchowska ma pensje od nas...
a my nie czujemy się bezpieczni we własnym mieście... kpina.
gyu11:29, 11 stycznia 2018
skrzyżowanie jest poprawnie zrobione , trzeba tylko znać przepisy ruchu drogowego .
drogowy11:15, 11 stycznia 2018
Wybudować rondo, ruch będzie płynniejszy i bezpieczniejszy. Skrzyżowanie ze światłami to najgorsze rozwiązanie dla ruchu co powie każdy drogowiec
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów

sonda

Czy w Nowym Targu należy wprowadzić zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach?

Tak
Nie
Nie wiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij