Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Nowy Targ i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
14.02.2018, 15:49 | czytano: 3435

Ukrainiec z nielegalnymi papierosami

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali do kontroli drogowej obywatela Ukrainy. Obcokrajowiec, jak się okazało, przewoził w samochodzie nielegalne papierosy.

- Strażnicy graniczni z Zakopanego ujawnili i zatrzymali prawie 50 000 szt. papierosów w paczkach różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, o wartości ponad 33 000 zł - informuje Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. - Ponadto w samochodzie znajdował się alkohol różnych marek w 9 butelkach o pojemnościach 0,7 l i 0,75 l, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, o szacunkowej wartości prawie 300 zł. Łącznie zatrzymano towar, którego wprowadzenie na rynek uszczupliłoby Skarb Państwa na kwotę ponad 41 000 zł.

Obywatelowi Ukrainy przedstawiono zarzuty o przestępstwo z artykułu 65 § 3 kks (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego). Grozi mu wysoka kara grzywny.

oprac. r/ źródło: KOSG
najnowsze informacje
komentarze
Strażacy górą23:52, 14 lutego 2018
Bardzo dobrze!
fajczarz21:04, 14 lutego 2018
50 tys. papierosów (sztuk - jak pisze, nie pudełek) to wcale nie jest dużo. Może wiózł dla siebie i kogoś z rodziny, żeby mieć zapasy i nie tracić majątku w polskim sklepie. Co innego, jakby to była cała naczepa. A te 7 flaszek... litosci :-) Robią już z byle g*** aferę.
Nowotarżanin 7718:14, 14 lutego 2018
@Fbb1 :

Też uważam że ta nienaturalnie wysoka akcyza na papierosy jest po prostu "kryminogenna". A co do metod walki z dystrybucją nielegalnych wyrobów akcyzowych to obecnie np skarbówka "tonie" w tych plikach JPK-VAT, które zmuszone są przesyłać im firmy. Owszem, jest to metoda na walkę z wyłudzeniami VAT ale zapomniano że tylko jedna z metod. Są metody "operacyjne" tylko tu trzeba mocno wytężyć mózgownicę. Przede wszystkim w ten sposób można wykryć ogromne przekręty. Ale przecież łatwiej jest sprawdzać zza biurka czy jakiś dostawca w momencie sprzedaży był już np zarejestrowanym VAT-owcem czy nie był i nakazywać nabywcy korektę VAT naliczonego in minus. A takie przypadki nie są wynikiem jakichś przekrętów tylko niemożnością poradzenia sobie przez uczciwe firmy z tą biurokratyczno-fiskalną machiną. Firma która ma tysiące faktur w miesiącu nie jest w stanie sprawdzić rzetelności kontrahentów tak jak sobie to wyobrażają urzędnicy z MF. Na razie ten osławiony JPK-VAT to takie "strzelanie z armaty do wróbli" i "ud....pianie" uczciwego biznesu uciążliwą biurokracją.
SŁUGI ZA SZLUGI17:45, 14 lutego 2018
Kontrabanda na słowacje sie nie powiodła słyszałem,że dziennie 4 takie transporty idą, a to co łapią to tylko płotki z wielkiego jeziora w ktorym pływaja duże ryby ciekawe jak sytuacja w bieszczadach od czasu spadniecia awionetki.
Fbb117:09, 14 lutego 2018
Gdyby akcyza na fajki była tańsza, wówczas przemyt byłby znikomy. A tak, to ludzie kombinują jak tylko mogą, żeby nie płacić majątek za papierosy. Ktoś powie. Można rzucić palenie. Ja rzuciłem i jest mi z tym dobrze, jednak jestem zdania, że do walki ze stratami na przemycie walczy się przez obniżanie akcyzy a nie oddelegowaniu grupy pracowników do szukania przemytników z nielegalnymi fajkami.
Nowotarżanin 7716:36, 14 lutego 2018
No, Pinokio, pętelka się zaciska. Mam nadzieję że i ciebie niebawem capną drobny cwaniaczku.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij