Czwartek, 13 grudzień 2018, Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Rabka Zdrój i okolice
przewaga chmur
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
przewaga chmur
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 78%
pochmurno
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
-2°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 75%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
14.03.2018, 17:40 | czytano: 2584

Oferty za drogie. Wciąż nie wiadomo, kto i kiedy wybuduje oczyszczalnię

Urząd Gminy Nowy Targ unieważnił przetarg na budowę oczyszczalni ścieków w Krempachach. Powód? Wykonawcy chcą za dużo pieniędzy.

Urząd zarezerwował na budowę oczyszczalni 7,6 mln zł. Tymczasem najtańsza z czterech ofert, jakie złożono na przetarg, opiewała na ponad 9,4 mln zł, czyli była prawie 2 mln zł droższa niż kwota w budżecie. To zdecydowało, że urząd unieważnił przetarg i nie wybrał wykonawcy dla tej inwestycji. "Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty" - poinformowano w komunikacie.

Co teraz? Gmina ponownie ogłosiła przetarg, a urzędnicy liczą, że tym razem wykonawcy zejdą z ceny.

Na budowę oczyszczalni ścieków w Krempachach gmina Nowy Targ dostała unijne dofinansowanie, ale musi jeszcze wybudować sieć kanalizacyjną w Krempachach i sąsiedniej Nowej Białej. Tymczasem w przetargu na budowę kanalizacji w Krempachach najtańsza oferta opiewa na 6 mln zł.

r/
najnowsze informacje
komentarze
e216:44, 17 marca 2018
Mamy Posłankę panią.A.A Paluch, mamy pana Senatora J. Hamerskiego, niech w końcu coś zrobią dla Spisza i reginu, może w końcu załatwią jakieś pieniądze na tak ważną inwestycję, to dla ochrony środowiska!Czy tylko naszych parlamentarzystów stać na"gadki szmatki", na fotografowanie się i nic poza tym? Na to muszą znaleźć się pieniądze, wszystkie wioski nad Białką już dawno powinny mieć oczyszczalnię ścieków. Ogromne pole do popisu dla pani Poseł Anny Paluch niech w końcu coś konkretnego zrobi dla swojego regionu!!!
Wendell in12:32, 15 marca 2018
No i zas g*** bedzie smierdziec,no ale ktore pochnie ?
Ł.N.22:43, 14 marca 2018
Będzie po staremu ? ścieki będą dalej wywozić za wieś do lasu?? masakra!!!!
PasterzPPP20:40, 14 marca 2018
baciok@
Co dwa remonty to nie jeden!
Oczyszczalnia plus20:08, 14 marca 2018
A kasa na premie jest. Wygra przetarg jakiś misiewicz
baciok@19:08, 14 marca 2018
Gminy chcą tanio. Wykonawca chce trochę zarobić. Wygrywa najtańsza oferta. Zaczynają się dziwne rzeczy; dziadowskie materiały, dziadowska płaca dla pracowników. Nic sie nie stało. Zrobimy remont za kilka lat.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij