Wtorek, 25 luty 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
02.04.2018, 12:48 | czytano: 4358

Protest na Orawie przyniósł skutek

Arch. Podhale24.pl

Urząd Gminy Jabłonka poinformował, że wspólny sprzeciw orawsko-podhalańskich samorządów wobec utworzenia dwóch parków krajobrazowych w rejonie Czarnego Dunajca i Jabłonki, przyniósł skutek.

Przypomnijmy, iż w listopadzie ub.r. wójtowie ośmiu gmin podpisali się pod rezolucją, w której sprzeciwili się utworzeniu parków krajobrazowych Pasma Policy i Torfowisk Orawskich. Jabłonka, Czarny Dunajec, Raba Wyżna, Jordanów, Bystra Sidzina, Zawoja i Maków Podhalański - te gminy położone w przeważającej większości wokół Babiej Góry, były przeciwne zapisom w projekcie Planu Zagospodarowania Przestrzennego Małopolski, w którym pojawiły się zapisy o utworzeniu dwóch parków krajobrazowych, które swoim zasięgiem miały wkraczać na tereny większości z nich.Głos z Orawy został usłyszany. "Nasza wspólna inicjatywa przyniosła skutek. W naszych gminach nie wprowadzono do planu zagospodarowania przestrzennego Województwa Małopolskiego Parków Krajobrazowych i przywrócono do planu obwodnicę Rabka - Chyżne jak również południową obwodnicę Jabłonki - droga 957" - poinformował Urząd Gminy w Jabłonce. "Dziękuje bardzo wszystkim parlamentarzystom, samorządowcom, radnym, działaczom społecznym a zwłaszcza wszystkim uczestnikom forum, dzięki którym ta rezolucja została uznana przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Dziękujemy Zarządowi oraz Radnym Sejmiku Małopolskiego za gospodarskie podejście do problemu. Przyjęcie naszych postulatów to bardzo ważna informacja dla rozwoju naszego regionu."

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
noga20:31, 2 kwietnia 2018
Bardzo dobra informacja!
Były mieszkaniec Koniówki18:38, 2 kwietnia 2018
Szkoda. Kiedyś za nasze nieprzemyślane decyzje będą cierpieć nasze dzieci, które oprócz betonu, asfaltu i sztucznych ogrodów nie bardzo będą wiedziały co to naturalne środowisko.
BBQ17:37, 2 kwietnia 2018
Szkoda :( parki powinny powstać
normalny17:22, 2 kwietnia 2018
DO "bxd" - dla kogo te brawa.Dla tego PO-wca zupełnie oderwanego od rzeczywistości zapatrzonego tylko w swój wątpliwy geniusz i własne korzyści,który umiał tylko tyle powiedzieć ,że w jego przekonaniu to dobre rozwiązania.A NIC W TYM PLANIE DOBREGO DLA GMIN BABIOGÓRSKICH NIE BYŁO I NIE JEST. Takich powinno sie odsuwać od razu z jakichkolwiek działań w życiu społecznym.
szyszkownik14:25, 2 kwietnia 2018
Jest się z czego cieszyć:(
ocenka z Krakowa13:34, 2 kwietnia 2018
tak burza w szklance wody wytworzona przez wójta Jabłonki - chyba Antoni Karlak - który wykupił grunty a teraz chcą mu tam drogę robić ?
bxd13:01, 2 kwietnia 2018
Ciekawe kiedy te obwodnice powstaną, bo w planach to mogą sobie być przez następnych kilkadziesiąt lat. Podziwiam przedstawiciela Marszałka, który przyjechał na spotkanie w Jabłonce. Był chyba sam (nie liczę radnych wojewódzkich różnych opcji politycznych z tego okręgu), ale dał radę. Brawa dla Niego.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij