Niedziela, 22 kwiecień 2018, Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Szczawnica i okolice
niewielkie zachmurzenie
20°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 46%
niewielkie zachmurzenie
23°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 31%
niewielkie zachmurzenie
26°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 37%
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 13 km/h Wilgotność: 52%
pogodnie
18°
Wiatr: 9.7 km/h Wilgotność: 54%
niewielkie zachmurzenie
22°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 43%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
14.04.2018, 14:21 | czytano: 1611

Promocja kolejnej książki autorstwa Józefa Pitonia

Fot. Piotr Korczak

W Domu Ludowym w Kościelisku odbyła się promocja kolejnej książki autorstwa Józefa Pitonia. Publikacja poświęcona jest Józefowi Krzeptowskiemu „Ujkowi”.

- Wypisałem sobie takie punkty, co kiedy było, co mi opowiadał, kiedy byliśmy w różnych miejscach, co mówił o sobie – i sprzed wojny i z okresu wojny – a życiorys miał bardzo bogaty. Do tego doszły zdjęcia moje i te, które udostępniła i rodzina i tak to się wszystko poskładało na to, co tu jest – mówił o swojej książce Józef Pitoń.

Książka dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich to wspomnienia autora związane z Józefem Krzeptowskim. Druga, to opowiadania bohatera, spisane przez autora. Jest to pierwsza publikacja poświęcona słynnemu narciarzowi, przewodnikowi, ratownikowi, pierwszemu kurierowi tatrzańskiemu.

W 2016 roku Józef Pitoń wydał swoją autobiografię "Mój żywot marny".

pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij