Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Nowy Targ i okolice
pochmurno
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 99%
mgła
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 98%
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 97%
14.04.2018, 14:21 | czytano: 1801

Promocja kolejnej książki autorstwa Józefa Pitonia

Fot. Piotr Korczak

W Domu Ludowym w Kościelisku odbyła się promocja kolejnej książki autorstwa Józefa Pitonia. Publikacja poświęcona jest Józefowi Krzeptowskiemu „Ujkowi”.

- Wypisałem sobie takie punkty, co kiedy było, co mi opowiadał, kiedy byliśmy w różnych miejscach, co mówił o sobie – i sprzed wojny i z okresu wojny – a życiorys miał bardzo bogaty. Do tego doszły zdjęcia moje i te, które udostępniła i rodzina i tak to się wszystko poskładało na to, co tu jest – mówił o swojej książce Józef Pitoń.

Książka dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich to wspomnienia autora związane z Józefem Krzeptowskim. Druga, to opowiadania bohatera, spisane przez autora. Jest to pierwsza publikacja poświęcona słynnemu narciarzowi, przewodnikowi, ratownikowi, pierwszemu kurierowi tatrzańskiemu.

W 2016 roku Józef Pitoń wydał swoją autobiografię "Mój żywot marny".

pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij