Wtorek, 26 marzec 2019, Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora
Jabłonka i okolice
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Rain
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 86
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
16.04.2018, 15:23 | czytano: 3839

Złoty Krzyż Małopolski dla wybitnego chirurga z Zakopanego

Fot. Piotr Korczak

Nowatorskie zabiegi operacyjne, które rozwinęły polską torakochirurgię i ponad 200 naukowych publikacji – to tylko ułamek z ogromnego dorobku dr hab. med. Marcina Zielińskiego, dyrektora Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc w Zakopanem. Wicemarszałek Wojciech Kozak odznaczył go Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyżem Małopolski.

- W Małopolsce doceniamy tych, którzy swoją codzienną pracą ratują zdrowie i życie naszych mieszkańców. Dotychczasowe osiągnięcia doktora Marcina Zielińskiego są imponujące – dlatego wierzę głęboko, że dzisiejszego odznaczenie da mu jeszcze większa energię do dalszej pracy dla dobra pacjentów – mówił w Zakopanem wicemarszałek Wojciech Kozak.

Dr hab. med. Marcin Zieliński zarządza Specjalistycznym Szpitalem Chorób Płuc w Zakopanem od 14 lat, wcześniej pełnił tu funkcję ordynatora oddziału chirurgii klatki piersiowej. W środowisku jest ceniony szczególnie za wdrożenie nowatorskich zabiegów operacyjnych – m.in. małoinwazyjnej tymektomii maksymalnej czy tzw. metody TEMLA. Od lat pracuje nad rozpowszechnieniem w Polsce nowatorskich technik operacji resekcyjnej płuc. Angażuje się tez w prace nad projektami badawczymi – m.in. oceny skuteczności ultrasonografii węzłów chłonnych typu EBUS i EUS.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie, oprac. r/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
cycero22:53, 17 kwietnia 2018
@ pytanie:
Ostatnio kanadyjscy lekarze z górnej półki płacowej (około pół miliona dolarów rocznie), ku konsternacji i panice rządu kanadyjskiego który odgórnie ustala tam lekarzom płace, odmówili przyjęcia kolejnej podwyżki dla siebie, argumentując to tym, że równie ważne jak ich płaca są także warunki ich pracy, atmosfera w pracy, stosunki międzyludzkie, wyposażenie szpitali, itd., oraz doszacowanie wartości pracy młodszego personelu medycznego, jak np. pielęgniarki. Ale gdzie naszym polskim lekarzom do ich kanadyjskich kolegów? Polska jest bardzo zacofanym krajem, niestety. Średniowiecze!
Natomiast, tak w ogóle, wyrazy uznania dla wybitnego chirurga z Zakopanego.
pytanie19:32, 16 kwietnia 2018
wynagrodzenie dyrektora to 50 tys zł
jak to ma się do wynagrodzen w samorządzie ?
jak to ma się do wynagrodzenia innych dyrektorów szpitala ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij