Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Nowy Targ i okolice
Rain
14°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Rain
12°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Clouds
14°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Clouds
19°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 39
Clouds
16°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 41
Rain
13°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
18.04.2018, 14:06 | czytano: 2168

Debata o dopalaczach w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

W ostatnich trzech latach w powiecie tatrzańskim policja wraz z sanepidem przeprowadziły 31 kontroli, w wyniku których zlikwidowano 7 sklepów z dopalaczami. Dopalaczami zatruło się pod Tatrami 41 osób.

Komenda Powiatowa Policji oraz Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zakopanem, podczas debaty w zakopiańskim Urzędzie Miasta, podsumowały swoje działania przeciwko dopalaczom.

W czasie przeprowadzonych kontroli zabezpieczono niemal 3500 opakowań środków zastępczych i przebadano 103 próbki. Na handlujących niedozwolonymi substancjami nałożono kary w łącznej wysokości 200 tys zł.

Według danych przekazanych przez zakopiański oddział ratunkowy, w 2017 roku doszło do 41 zatruć po spożyciu dopalaczy. Ich liczba gwałtownie spadła po zamknięciu w październiku ostatniego sklepu działającego w Zakopanem.

Podczas spotkania przedstawiciele służb opowiedzieli o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą stosowanie dopalaczy i zaapelowali do dyrektorów szkół o współpracę w zakresie zwalczania środków zastępczych

pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
roksana18:50, 19 kwietnia 2018
wlasciciele lokali powinni tak samo odpowiadac. co to wlasciciel nieruchomosci nie wie kto bedzie i co u niego wynajmowal? to jak podpisuje umowe to co godzi sie na wszystko??? no pomyslcie pieniadze to nie wszystko, jak sie wynajmuje komus lokal to sie pierwsze chyba logicznie pyta a co tam bedzie sprzedawane....
zako19:18, 18 kwietnia 2018
Policja zlikwidowała 7 sklepów z dopalaczami - buuhhhhhhaaaaa
chyba nie zakopiańska. Niech się pan weźmie do roboty Komediancie bo siedzisz Pan tutaj już dwa lata i nic z tego nie wynika. Dopalacze jak były tak są i cala reszta tego syfu zresztą też...
leming doskonały16:17, 18 kwietnia 2018
Zdepenalizować marihuanę, od której jeszcze nikt nie umarł a problem z dopalaczami, które zbierają śmiertelne żniwo, sam się rozwiąże.
60+15:43, 18 kwietnia 2018
Szanowni Państwo, proszę nie bajdurzyć tylko wyciągnąć konsekwencje. Kto zatruł niech zapłaci za leczenie. Tak tak Panie Starosto, Pan władasz szpitalem. Wszystko jest zarejestrowane dokładnie. Nie , że uciekli. W dzisiejszym świecie niema czegoś takiego. Szanowni Państwo, nie mam zamiaru pokrywać kosztów leczenia popełnionych w przestępstwie. Rozumiecie mnie? Apele były na koloniach i w harcerstwie. Nauczyciel ma uczyć a nie zajmować się bzdurami za które mu nie płacą. A gdzie Prokuratura? Co robi Policja? Nalot na sklep, zamyka go ? I fajrant?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij