Czwartek, 18 lipiec 2019, Imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana
Szczawnica i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 48
Clouds
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 48
Clouds
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 48
Clouds
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 43
Clouds
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 48
Clouds
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 48
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
08.05.2018, 10:16 | czytano: 4051

Dobra wiadomość dla strażaków

Fot. Piotr Kuczaj

Ponice były gospodarzem obchodów Dnia Strażaka w gminie Rabka-Zdrój. Podczas uroczystości strażacy usłyszeli ważną deklarację z ust burmistrz Ewy Przybyło

Poinformowała ona, że wszystkie grunty konieczne do rozpoczęcia budowy nowej remizy OSP w Ponicach zostały już nabyte. - Teraz czas na Ponice. Budujemy remizę - ogłosiła. Dodajmy, iż to ostatnia wieś, w której nie rozpoczęła się jeszcze budowa nowej siedziby dla strażaków. W ubiegłym roku oddano do użytku remizę w Chabówce, trwa też budowa remizy w Rdzawce. OSP w Rabce-Zdroju nie ma remizy, bo nie prowadzi działalności bojowej, a jedynie orkiestrę dętą, z uwagi na fakt, że w mieście działa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

W uroczystościach w Ponicach wziął udział m.in. poseł Edward Siarka, prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP RP. - Państwo Polskie bez wsparcia ze strony strażaków ochotników nie jest w stanie skutecznie nieść pomocy - podkreślił.

Jednym z głównym punktów uroczystości było wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Złotymi Medalami „Za zasługi dla pożarnictwa” zostali odznaczeni dh Czesław Rapacz i dh Andrzej Nawara. Srebrne Medale „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali dh Andrzej Groński i dh Grzegorz Nawara, a brązowe - dh Marcin Iskrzycki, dh Szymon Skawski, dh Krzysztof Biernat i dh Przemysław Gierak.

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij