Czwartek, 17 styczeń 2019, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Szczawnica i okolice
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86%
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 83%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 88%
pochmurno
-2°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 97%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
15.05.2018, 16:16 | czytano: 5942

Strażacy świętowali na Rynku (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Z udziałem Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisława Nowaka, na Rynku w Nowym Targu odbyły się uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

Zarówno komendant wojewódzki, jak i pozostali uczestnicy uroczystości, w tym m.in. prezes małopolskich strażaków ochotników Edward Siarka czy starosta Krzysztof Faber, podkreślili, że strażacy są niezastąpieni, a ich służba chwalebna i wyjątkowa.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta OSP z Rabki-Zdroju.

Centralnym punktem było wręczenie medali, odznaczeń i awansów. Komendant nowotarski mł. bryg. Mariusz Łaciak odebrał Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, a asp. Marek Szpernoga - Brązową.

Srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: st. ogn. Piotr Jankowiak i st. ogn. Grzegorz Urbańczyk, Brązowymi - mł. asp. Krzysztof Główka i st. ogn. Józef Ligas, a Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Ppoż. odznaczony został kpt. Krzysztof Batkiewicz.

Srebrny Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymał st. ogn. Tomasz Matejczyk, Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa - mł. asp. Marcin Łopata.

Były też awanse. Stopień brygadiera otrzymał mł. bryg. Janusz Barnaś, stopień młodszego brygadiera - st. kpt. Wiesław Urbańczyk, stopień starszego kapitana - kpt. Adam Rokosz i kpt. Rafał Urbaniak, a do stopnia mł. bryg. awansowano st. kpt. Jacka Fica.

Stopień aspiranta sztabowego otrzymał st. asp. Marcin Waligórski, a stopnie aspiranta:

mł. asp. Rafał Długi
mł. asp. Wojciech Kaleta
mł. asp. Mateusz Noworolnik
mł. asp. Marek Szpernoga|
mł. asp. Bogumił Palarczyk.

Stopnie starszego ogniomistrza otrzymali:

ogn. Marcin Biela
ogn. Przemysław Kramin
ogn. Tadeusz Machaj
ogn. Stanisław Sas
ogn. Maciej Smoleń

Stopnie ogniomistrza:
mł. ogn. Szymon Domalik
mł. ogn. Jan Handzel
mł. ogn. Mariusz Mucha

Stopień młodszego ogniomistrza:

st. sekc. Tomasz Łapka

Stopnie starszego sekcyjnego:

sekc. Tomasz Biedroń
sekc. Grzegorz Hodorowicz
sekc. Józef Hyła
sekc. Stanisław Styrczula
sekc. Sławomir Walkosz
sekc. Szymon Zachwieja
sekc. Mateusz Ziembański.

oprac. r/ źródło: Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
rentgen*08:50, 16 maja 2018
Wszystkiego Najlepszego dla druhów z Państwowej Straży Pożarnej oraz wszystkich OSP. Dziękuję za zaangażowanie i ciężka pracę.
Jednak z tymi odznaczeniami to mogliby sobie dać spokój. Myślę, że każdy strażak powinien dostawać awans za wysługę lat i odpowiednie za tym idące wynagrodzenie, a nie stopnie i to zależne od przełożonych. System powinien by przejrzysty i wiązać się z obowiązkami jakich strażacy sie podejmuja (w PSP strażacy wykonują różne obowiązki i rodzaj pomocy). Strażak PSP to jest zawód, wręcz profesja i powinien być godnie opłacany, bo niektórzy strażacy nie doczekają wysokich stopni, a muszą przejsć na emeryturę.
Jeszcze gorzej jest w OSP, tam medale to fikcja. Siada taki naczelnik z prezesem i Zarządem i decydują komu dać, kto się podlizuje, kogo lubimy. I tak w wieku 30 lat można mieć już Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa. Zlikwidować medale, dać dodatek do emerytury. Medale nie są adekwatne do dzisiejszych realiów.
Chilerp08:30, 16 maja 2018
Do niedawna razem PSP obchodziło święto z OSP, była jedność. Teraz ochotnicy są dostrzega i wtedy kiedy trzeba pomóc w akcji, bo PSP sama nie ogarnie. No i jak wybory idą to wtedy Pierwszy Ochotnik w Województwie wraz z tym pierwszym powiatowym po remizach jeżdżą i zbierają poparcie, resztę w du.... strażaków mają. Fajnie się patrzy na te zdjęcia, fajnie. Róbcie tak dalej Dh. Edwardzie i dh. Janie a będziecie gasić światło na remizach.
PB22:13, 15 maja 2018
Wiesław gratulacje!
Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa - mł. asp19:09, 15 maja 2018
A ten Łopata to czym się tak zasłużył dla pożarnictwa.Do żadnej OSP nie należy. Strazakiem jest to mu za to płacą pensje. Nie rozumienia za co? Panie Kuczkowicz nie ma strażaków którzy pomimo obowiązków służbowych poświęcają czas jako ratownicy ochotnicy. Chyba Pan weryfikuje wniosku i podpisuje
jan19:02, 15 maja 2018
A ten z Jabłonki to się wszedzie pcha, ale swoi go znaja....
OSP16:47, 15 maja 2018
OSP dziękują za zaproszenie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij