Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 57
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
01.07.2018, 12:11 | czytano: 4192

Remonty nawierzchni i kosztowne malowanie ulic

NOWY TARG. W ramach bieżących remontów ulic, placów, mostów i przepustów na terenie Miasta kontynuowane są prace związane z likwidacją pojawiających się nowych ubytków nawierzchni dróg gminnych.

Prócz likwidacji niewielkich ubytków wykonywane są remonty nawierzchni na całej szerokości. W tym etapie została wykonana nakładka z betonu asfaltowego w ciągu ul. Sybiraków - na odcinku od skrzyżowania ul. Ludźmierskiej do nowo wybudowanej ścieżki rowerowej długości około 234 m. Wykonawcą remontów jest firma Handlowo-Usługowa "Kal-Trans" Spółka Jawna KALATA z Szaflar.


Zakończono odnawianie istniejącego oznakowania poziomego na drogach miejskich. W ramach tej umowy wykonano również specjalne oznakowanie niektórych miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.


- Ponieważ koszt malowania takiego miejsca jest wyższy, niż inne oznakowanie, środki zabezpieczone w budżecie okazały się niewystarczające na oznakowanie wszystkich miejsc. Dlatego po zabezpieczeniu środków przygotowano i ogłoszono zaproszenie do złożenia ofert na wykonanie dodatkowego oznakowania poziomego - w szczególności oznakowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych na niebieskim tle - tłumaczył radnym podczas sesji burmistrz Grzegorz Watycha.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Magda17:23, 2 lipca 2018
Czy Pani z szaflarskiej 140 opłaca to miejsce parkingowe? jest wiecej niepełnosprawnych a ona sobie słupek postawiła. jako mieszkanka bloku 142 nie wyrazałam zgody na to zeby zajmowac nam parking.
Zły14:22, 2 lipca 2018
@rafi65 Tam mieszkają co hybrydami jeżdżą,na paliwo ich nie stać. Sie przejmujesz.
raffi6511:07, 2 lipca 2018
do tgv.
Droga pomiędzy budynkami nr 3 i 4 - Polana Szaflarska - jest drogą miejską i są tam 2 miejsca dla niepełnosprawnych, które nie mają oznakowania poziomego - niebieskiego.
Strefa zamieszkania to tylko ślepa droga pomiędzy nr 2 i 3. Reszta jest drogą miejską.
Śliczny08:00, 2 lipca 2018
@ nowotarżanka. Super.Jak najmniej prawdziwych niepełnosprawnych,bo tych ,,za kierownicą,, coraz więcej.Zabierz im miejsce do parkowania razem z choroba.
salomon23:15, 1 lipca 2018
@nowotarżanka Nie bój nic, spadnie śnieg napruta Zollamtnica naprodukuje ...
do tgv21:22, 1 lipca 2018
Droga wewnętrzna mieszkańców - malujcie sobie sami
nowotarżanka17:25, 1 lipca 2018
W mieście mamy więcej miejsc dla niepełnosprawnych jak samych niepełnosprawnych.
tgv13:38, 1 lipca 2018
Zapraszam z malowanie miejsc postojowych dla niepełnosprawnych na osiedle Polana Szaflarska, tam NIGDY wyznaczone miejsca nie były jeszcze malowane
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij