Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Rabka Zdrój i okolice
obłoki zanikające
Wiatr: 9.7 km/h Wilgotność: 73%
deszcz
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 73%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
Wiatr: 5.3 km/h Wilgotność: 64%
obłoki zanikające
Wiatr: 9.7 km/h Wilgotność: 73%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
10.07.2018, 18:17 | czytano: 4809

Wnuczka legendarnego radzieckiego hokeisty w sztabie szkoleniowym "Szarotek"

Tatjana Tikhonov, wnuczka legendarnego radzieckiego radzieckiego hokeisty Viktora Tikhonova, dołączyła do sztabu szkoleniowego TatrySki Podhala Nowy Targ.

- Dołączenie Tatjany Tikhonov do sztabu szkoleniowego Szarotek stanowi zwieńczenie budowania zaplecza trenerskiego drużyny Podhala - informuje w wydanym komunikacie klub TatrySki Podhale Nowym Targu. - Do jej obowiązków będzie należało prowadzenie statystyk oraz analiza wideo, co we współczesnym sporcie odgrywa olbrzymią rolę. Dogłębna analiza wideo rywali pozwoli na lepsze zrozumienie gry przeciwnika, a co za tym idzie stosowanie lepszych rozwiązań taktycznych.

Tatjana Tikhonov może się pochwalić bardzo bogatym hokejowym CV. Posiada uprawienia trenerskie 5 stopnia uzyskane w Stanach Zjednoczonych oraz licencje trenerskie z Finlandii i USA. Obecnie poszerza swoją wiedzę studiując na fińskim uniwersytecie Haaga-Helia University of Applied Sciences na kierunku trenera hokejowego wraz z zarządzaniem w sporcie. Jej ostatnim klubem był fiński Vierumäki United, gdzie była asystentem trenera drużyny U20.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Tatjana Tikhonov dołączyła do Podhala – mówi trener "Szarotek" Tomek Valtonen. - Od 6 tygodni trwały poszukiwania trenera, który będzie uzupełnieniem sztabu szkoleniowego i jej kandydatura okazała się najlepsza. Obecnie studiuje w Vierumäki, a jej praca będzie jednocześnie praktyką w zakresie analizy wideo. Dodatkowo będzie prowadzić statystyki drużyny.

34-letnia Tatjana Tikhonov pochodzi z rodziny o znakomitych tradycjach sportowych. Dziadek Viktor to jeden z najsłynniejszych hokeistów i trenerów Związku Radzieckiego i Rosji. Ojciec Vasili Tikhonov również był trenerem, który pracował w takich ligach jak NHL, KHL czy Liiga. Z kolei brat Viktor Tikhonov jest obecnie etatowym reprezentantem Rosji i zawodnikiem SKA Sankt Petersburg. Ma za sobą także grę zza oceanem w ligach AHL i NHL jako zawodnik Phoenix Coyotes.

Źródło: TatrySki Podhale Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
heavy metal z NT08:31, 12 lipca 2018
w zarządzie rusofile z platformy więc nie ma co się dziwić
smiech17:33, 11 lipca 2018
wezcie jeszcze walka zietare a będziemy grac w 3 lidze smiech
Paweł13:31, 11 lipca 2018
do Nork
Chłopie o czym ty pleciesz, jaki stabilny?! Gdyby ten mierny Zarząd zosatał zmieniony to moglibyśmy porozmawiać. Jeszcze wspomnisz moje słowa.
nork11:47, 11 lipca 2018
Paweł, co to za bzdury? Pokaż drugi tak stabilny klub jak Podhale. No chyba obecnie tylko Tychy i dołączyły Katowice bo w Cracovii widać co się dzieje.
PiterQ10:58, 11 lipca 2018
@Eh polaczki...
jasne, epizod w Podhalu będzie krokiem milowym w jej CV i Washington Capitals nie znajdą jej w internecie. Tym bardziej piszmy w naszym polskim za***u Tichonow, żeby nam nie wykradli gwiazdy!
Paweł09:52, 11 lipca 2018
Obstawiamy kto pierwszy z tego sztabu hokejowego wyjedzie od Nas bez pieniędzy.
STAŚ08:49, 11 lipca 2018
Czyżby nie było, w Całej Rzeczypospolitej, porządnego informatyka ?!!

Mamy Gościa na poziomie, pt Patryk Rokicki !!!
Ten Gość, rozpracował całą Amerykę, łącznie z Kanadą, i dalej naszą Europą i Rosją !!!
Tylko nie wiem, czy dobrze napisałem nazwisko, ale znam Jego ojca i tak brzmi Rokicki !!!
Eh polaczki...00:11, 11 lipca 2018
A może właśnie ta osoba tak sobie życzy? Bo spolszczone nazwisko utrudni identyfikację chociażby w internecie? Utrudni wyszukiwanie informacji o niej. O wizerunek trzeba dbać!
muyh22:00, 10 lipca 2018
Gregory Vatha kase dał
.nieNowoczesny21:28, 10 lipca 2018
@PiterQ
Ja wyjaśnię, to przez kompleksy niższości polaczków (nie Polaków!).
Z jakiegoś powodu czyją się gorsi i starają dowartościować we wszystkim małpując Wielki Wspaniały Zachód.
Na zachodzie piszą "Tichonow", to i oNI będą tak pisać.

Bo przecież Polska to nienormalność, a hamaryka jet taka KÓÓL...
PiterQ20:22, 10 lipca 2018
Czy ktoś mi wyjaśni dlaczego zangielszczamy, a nie spolszczamy rosyjskie nazwiska? Przecież to Tatiana Tichonow. Dziedek był Wiktor Tichonow, tata nie wiem, a Tatiana nagle Tikhonov? To nie pierwszy taki przykład. Polacy nie gęsi. Owieczkin też jest Owieczkin, a nie jakiś Ovechkin.
Jajakobyły18:37, 10 lipca 2018
W języku polskim który jest językiem słowiańskim nazwisko tej Pani pisze się Tatiana Tichonow a nie jakiś koszmarek językowy.
Karol18:33, 10 lipca 2018
Czy w tym kraiku nad Wisłą już wszystkich dokumentnie....? Słowiańskie nazwiska pisać w angielskiej transkrypcji?.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij