Piątek, 22 marzec 2019, Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza
Zakopane i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 71
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.08.2018, 11:04 | czytano: 2226

Bukowina Tatrzańska odcięta od świata. Kolarskie święto

Fot. Robert Miśkowiec

Rano zamknięta została główna droga przez Bukowinę Tatrzańską, od dolnego do górnego ronda. Przez miejscowość nie da się przejechać, a mieszkańcy zostali na cały dzień w domach. Powodem jest odbywający się dziś tu wyścig kolarski Tour de Pologne.

Mieszkańcy już się do tego przyzwyczaili, że na czas wyścigu są zamykani w swojej miejscowości. Kto może robi sobie wolne, rozpala grilla i kibicuje kolarzom. Nie mogą tego zrozumieć wszyscy turyści. Część z nich skarży się w gminie na brak możliwości swobodnego poruszania się. Jak wszędzie, są przeciwnicy i zwolennicy.Dziś na terenie Bukowiny Tatrzańskiej odbywają się dwa wyścigi. Wystartował już Tour de Pologne Amatorów, który jedzie tą samą trasą, co zawodowi kolarze. Ten właściwy wyścig rusza po południu. O godz. 15.30 kolarze rozpoczną siódmy, decydujący etap wyścigu Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska. Podczas tego etapu kolarze zrobią dwie pętle prowadzące przez Brzegi, Jurgów, Rzepiska, Łapsze Wyżne, Trybsz, Groń, Gronków, Bór, Szaflary, Bańską Wyżną, Leszczyny, Biały Dunajec i Gliczarów.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Michał Kwiatkowski, który ma największą szansę na zwycięstwo w wyścigu.

Utrudnienia skończą się po godz. 19. Wtedy to kolarze mają dotrzeć na metę.

r/
najnowsze informacje
komentarze
demokrata17:17, 11 sierpnia 2018
km - masz 200% racji . Wszyscy o tym wiedzą i ciekawe jak długo mieszkańcy to jeszcze wytrzymają?
do @km18:46, 10 sierpnia 2018
Czy ja wiem... Gdzieś w końcu muszą jeździć.
km14:44, 10 sierpnia 2018
Prywatna impreza p. Langa, finansowana z budżetu gminy (ok. 200 tys. złotych na pseudo promocję gminy). Tracą mieszkańcy uwięzieni w swojej miejscowości, traci budżet (ostatnie 4 edycje prawie milion złotych) a zyskuje kompleks BUKOVINA. Polecam sprawdzić czy wspomniany kompleks jest partnerem czy sponsorem imprezy, bo z tego co widać na stronie internetowej TDP to nie jest. Uważam że jest to układ bukowiańskich term (albo ich władz) z samorządem. Uważam że jest to nieprawidłowe dysponowanie budżetem dla promocji prywatnych przedsiębiorstw kosztem pieniędzy, czasu i sposobem funkcjonowania mieszkańców w trakcie trwania TDP.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij