Wtorek, 23 lipiec 2019, Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Rabka Zdrój i okolice
Rain
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Rain
18°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Rain
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Rain
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Rain
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Rain
18°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
22.10.2018, 08:37 | czytano: 38451

Oficjalne wyniki wyborów na Podhalu - wszystkie

Oficjalne wyniki wyborów do rad gmin, miast, na wójtów i burmistrzów w powiatach nowotarskim i tatrzańskim.

SEJMIK WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
W tej kadencji sejmiku samorządowego KWW PSL zebrał 4 mandaty, KWW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 11, a KWW PiS - 24.
Nowa Rada Sejmiku Województwa Małopolskiego
Okręg wyborczy podhalańsko-sądecki:
nazwisko - ilość głosów
BARNAŚ Stanisław 9 023
BISZTYGA Stanisław 16 157
KACZYŃSKI Filip Roman 38 702
WIERZBA Marek 19 348
PICZURA Jan 16 712
STUGLIK Rafał 9 504
BYLICA Robert Stanisław 9 660

POWIAT NOWOTARSKI

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych
KWW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 12
KWW PODHALAŃSKA WSPÓLNOTA - 3
KWW RAZEM PODHALE SPISZ ORAWA - 8
KWW PRAWICA POWIATU NOWOTARSKIEGO - 6

Nowa Rada Powiatu Nowotarskiego:

Nazwisko - liczba głosów - procentowe poparcie
Michał Borzęcki - 1 664 - 13.42%
Krzysztof Mirosław Kuranda - 1 087 - 8.77%
Karol Marcin Skrzypiec - 1 358 - 10.95%
Adam Mieczysław Jurek - 923 - 7.45%
Robert Władysław Furca - 1 232 - 9.94%
Jan Władysław Komorek - 953 - 6.20%
Tomasz Bronisław Hamerski - 1 002 - 6.52%
Maria Łojas-Jurkowska 1 571 - 10.22%
Bogusław Waksmundzki - 1 295 - 8.43%
Rafał Tadeusz Jandura - 1 583 - 10.30%
Irena Maria Rataj - 757 - 4.93%
Jacek Józef Król - 1 396 - 12.09%
Stanisław Zbigniew Waksmundzki - 684 - 5.93%
Stanisław Żółtek - 839 - 7.27%
Paweł Waksmundzki - 644 - 5.58%
Józefa Guziak - 669 - 5.80%
Maria Domagała - 914 - 12.91%
Jacek Stanisław Stopka-Studencki - 883 - 12.47%
Tadeusz Rafacz - 1 375 - 19.42%
Julian Stopka - 1 339 - 13.89%
Andrzej Bolesław Kwiecień - 805 - 8.35%
Piotr Sebastian Męderak - 873 - 9.05%
Jan Kuczkowicz - 1 078 - 11.18%
Adam Gracz - 726 - 10.92%
Tomasz Władysław Rajca - 598 - 9.00%
Krzysztof Józef Faber - 1 689 - 25.41%
Bartosz Leksander - 1 016 - 14.39%
Stanisław Edmund Kiersztyn - 809 - 11.46%
Marek Andrzej Szarawarski - 944 - 13.37%

POWIAT TATRZAŃSKI
Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych
KWW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 10
KWW TATRZAŃSKA JEDNOŚĆ SAMORZĄDOWCÓW - 7
KWW ZAKOPANE 2030 - 2

Rada Powiatu Tatrzańskiego:

Piotr Bak - 2 474 - 22.84%
Jerzy Stanisław Zacharko - 465 - 4.29%
Władysław Filar - 655 - 6.05%
Marcin Marian Zubek - 724 - 6.68%
Wiesław Lenard - 1 098 - 10.14%
Mariusz Jarosław Koperski - 853 - 7.87%
Leszek Krzysztof Behounek - 481 - 4.44%
Zbigniew Stanisław Proszowski - 998 - 21.47%
Maria Dudek - 417 - 8.97%
Edward Andrzej Tybor - 666 - 14.33%
Maria Kuchta - 419 - 9.01%
Tomasz Marcin Dzierżga - 842 - 8.39%
Andrzej Gut-Kantek - 1 206 - 12.02%
Janusz Pawlikowski - 962 - 9.58%
Marta Nędza-Kubiniec - 562 - 5.60%
Andrzej Skupień - 1 423 - 14.18%
Józef Szwab - 562 - 5.60%
Paweł Para - 696 - 6.93%
Bohdan Marek Pitoń - 665 - 6.63%

MIASTO NOWY TARG:

Burmistrzem został Grzegorz Watycha.

Nowo wybrana Rada Miasta Nowego Targu:
nazwisko - komitet - głosy - poparcie
Grzegorz Luberda KWW Nasze Miasto - 490 - 13.81%
Danuta Szokalska-Stefaniak KWW Nasze Miasto - 283 - 7.98%
Bożena Groń KWW Nasze Miasto - 196 - 5.52%
Michał Glonek KWW Razem Nowy Targ - 227 - 6.40%
Jan Łapsa KWW Dobra Zmiana w Mieście 253 - 7.13%
Lesław Mikołajski KWW Nowotarska Wspólnota Samorządowa - 187 - 5.27%
Marek Stanisław Fryźlewicz KWW Nowotarska Wspólnota Samorządowa - 568 - 11.20%
Ewa Pawlikowska KWW Dobra Zmiana w Mieście - 291 - 5.74%
Krzysztof Sroka KWW Dobra Zmiana w Mieście - 166 - 3.27%
Agata Michalska KWW Razem Nowy Targ - 361 - 7.12%
Grzegorz Watycha KWW Nasze Miasto - 766 - 15.10%
Jacenty Rajski KWW Nasze Miasto - 287 - 5.66%
Danuta Sokół KWW Nasze Miasto - 139 - 2.74%
Katarzyna Wójcik KWW Nasze Miasto - 163 - 3.21%
Paweł Liszka KWW Dobra Zmiana w Mieście - 557 - 14.37%
Andrzej Swałttek KWW Dobra Zmiana w Mieście - 200 - 5.16%
Bartłomiej Garbacz KWW Razem Nowy Targ - 202 - 5.21%
Szymon Fatla KWW Razem Nowy Targ - 153 - 3.95%
Leszek Pustówka KWW Nasze Miasto - 323 - 8.33%
Marek Mozdyniewicz KWW Nasze Miasto - 182 - 4.70%
Stefania Drąg-Iłęda KWW Nasze Miasto - 179 - 4.62%

MIASTO ZAKOPANE

Burmistrzem na kolejną kadencję został Leszek Dorula. Do 21-osobowej rady wprowadził 11 radnych.

Nowa Rada Miasta Zakopane: Leszek Dorula, Wojciech Tatar, Maria Łukaszczyk, Paweł Strączek, Jacek Kalata, Wawrzyniec Bystrzycki, Stanisław Majerczyk, Lucyna Galica Jurecka, Małgorzata Tlałka Długosz, Marek Donatowicz, Wojciech Solik, Bartłomiej Bryjak, Jan Gluc, Maciej Gąsienica Walczak, Jerzy Jędrysiak, Tymoteusz Mróz, Józek Figiel, Marcin Sęk, Grzegorz Jóźkiewicz, Krzysztof Wiśniowski i Zbigniew Szczerba.

RABKA-ZDRÓJ:

Druga tura w wyborach na burmistrza. Zmierzą się w niej Leszek Świder i Rafał Hajdyła,

Nowo wybrana Rada Miejska w Rabce-Zdroju: Józefa Śmietana, Rafał Wójtowicz, Paweł Rogowiec, Katarzyna Karkula, Dariusz Krzysztof, Józef Skowron, Aleksandra Koper, Jan Kwatyra, Piotr Ptak, Piotr Żółtek, Marek Ciepliński, Dorota Majerczyk, Małgorzata Hoim, Robert Skipiała, Leszek Świder.

SZCZAWNICA:

Grzegorz Niezgoda burmistrzem Szczawnicy

Nowo wybrana Rada Miejska w Szczawnicy: Bożena Solecka, Grażyna Surowiec, Zenon Kasprzak, Marek Słowik, Piotr Szczepaniak, Marek Wiercioch, Wiesław Warzecha, Anna Gębala, Henryk Węglarz, Jacek Śliwiński, Jacek Gębala, Maciej Czaja, Stanisław Pojasek, Jan Salamon i Kazimierz Zachwieja.

GMINA NOWY TARG:

Jan Smarduch wybrany wójtem.

Nowo wybrana Rada Gminy Nowy Targ:

nazwisko - głosy - poparcie
Paweł Jan Długi - 292 - 12.85%
Teofil Antoni Chmielak - 305 - 13.42%
Ryszard Adam Pietras - 265 - 11.66%
Krzysztof Adam Waniczek - 256 - 11.26%
Józef Lorenc - 372 - 16.37%
Edyta Haręza - 276 - 10.40%
Stanisław Henryk Buła - 247 - 9.31%
Gabriel Stanisław Szumal - 267 - 10.06%
Marek Andrzej Kolasa - 267 - 10.06%
Łukasz Jacek Waras - 261 - 9.83%
Władysław Kazimierz Wasielak - 242 - 9.12%
Czesława Danuta Fic - 292 - 18.01%
Jan Gał - 198 - 12.21%
Wiesław Józef Parzygnat - 190 - 11.72%
Dawid Stanisław Szeliga - 225 - 13.88%
Jan Paweł Haberny - 109 - 6.72%
Stanisław Zubek - 176 - 10.99%
Marek Sproch 166 - 10.37%
Piotr Sławomir Łabuda - 166 - 10.37%
Marek Łapczyński - 222 - 13.87%
Wojciech Jan Ścisłowicz - 271 - 16.93%

GMINA ŁAPSZE NIŻNE:

Wybory na wójta wygrał Jakub Jamróz

W Radzie Gminy będą zasiadać: Tomasz Markowicz, Józef Perlich, Jan Noworolski, Paweł Bogaczyk, Janina Schlegel, Zdzisław Majerczak, Milan Pichniarczyk, Marek Molitorys, Zofia Mąka, Stanisław Tkaczyk, Dorota Wasielak, Jan Stańczak, Henryk Kałafut, Henryk Janeczek i Piotr Miśkowicz

GMINA RABA WYŻNA:

Na wójta wybrany Andrzej Dziwisz.

Nowo wybrana Rada Gminy Raba Wyżna: Sylwia Anna Krauzowicz, Paweł Krzysztof Wojdyła, Alicja Targosz, Adam Jan Sawina, Aleksandra Teresa Antolak-Rust, Grzegorz Józef Parzygnat, Tadeusz Chlebek, Grzegorz Wojciech Żądło, Zofia Kadłubek, Anna Grapa, Andrzej Józef Sularz, Adam Gracz, Edward Sobczak, Robert Wodziak, Jadwiga Pyka.

GMINA SPYTKOWICE:

Wójtem Ryszard Papanek

Nowo wybrana Rada Gminy Spytkowice: Stanisław Marek Sopata, Kazimiera Bogusława Sutor, Robert Jan Trybuła, Paweł Lenart, Henryk Węglarczyk, Elżbieta Brynkus, Lucyna Trzop, Andrzej Trzop, Kazimierz Blańda, Wiesław Czerniawski, Andrzej Jacek Łukaszka, Franciszek Murzański, Józef Kościelniak, Marta Ewa Pawlik, Jan Stachura.

GMINA JABŁONKA

Wójtem Antoni Karlak

Nowo wybrana Rada Gminy Jabłonka: Eugeniusz Paściak, Józef Machaj, Grażyna Karlak, Krzysztof Sandrzyk, Tadeusz Litwiak, Wilma Zubrzycka, Józef Pakos, Józef Jasiurka, Jan Głusiak, Krzysztof Pieronek, Jan Balcerzak, Marek Gróbarczyk, Eugeniusz Moniak, Piotr Holla i Piotr Kowalik.

GMINA KROŚCIENKO:

Do drugiej tury przeszli Jan Dyda i Stanisław Gawęda.

Nowo wybrana Rada Gminy Krościenko: Kubik Natalia, Skubisz Gerwazy, Plewa Franciszek, Chrobak Jan, Śniegoń Barbara, Wąsowicz Maria, Błażusiak Józef, Kołek Paweł, Gabryś Stanisław, Nowaczyk Edward, Rusin Stanisław, Tkaczyk Stanisław, Opoka Krzysztof, Kacperek Józef, Kundziarz Marian

GMINA SZAFLARY:

Wójtem Rafał Szkaradziński:

Nowo wybrana Rada Gminy Szaflary:
nazwisko - głosy - poparcie
Jelena Guśpiel 115 - 63.54%
Władysław Łukaszczyk 135 - 67.84%
Maria Zofia Antoł - 82 - 49.70%
Barbara Zalińśka-Sikoń - 99 - 54.70%
Wacław Józef Furczoń - 113 - 63.48%
Rafał Paweł Wilkus - 158 - 46.20%
Janusz Marcin Gał - 164 - 51.25%
Wojciech Piszczór - 137 - 63.72%
Joanna Palka - 114 - 67.46%
Bartłomiej Stanisław Fatla - 149 - 46.27%
Jacek Andrzej Wątorek - 153 - 52.94%
Janusz Jurzec - 220 - 66.27%
Stanisław Andrzej Wąsik - 173 - 68.92%
Adam Gabriel Waras - 137 - 47.57%
Andrzej Tylka - 107 - 41.63%

GMINA PORONIN:

Wójtem Anita Żegleń z 2 645 głosami poparcia (60.90%)

Nowo wybrana Rada Gminy Poronin: Anna Zasada, Paweł Robert Pawlikowski, Adam Jan Pawlikowski, Jan Antolak, Stanisław Kula, Wojciech Bartłomiej Pawlikowski, Maciej Rybka, Paweł Gał, Maciej Chowaniec, Anna Skupień, Stanisław Andrzej Pawlikowski, Maciej Jan Dziubas, Jan Józef Gut, Stanisław Staszel, Andrzej Staszel,.

GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA:

Wójtem Andrzej Pietrzyk

Nowo wybrana Rada Gminy Bukowina Tatrzańska: Anna Kossek, Daniel Wojtas, Beata Rozmus, Maria Kuruc, Władysław Piszczek, Marcin Czajkowski, Piotr Zubek, Marek Szyszka, Marian Kieroźniak, Piotr Rabiański, Robert Pęksa, Marek Bernadek, Renata Bafia, Stanisława Stawczyk, Irena Kluczewska

GMINA KOŚCIELISKO:

Druga tura w wyborach na wójta. Zmierzą się w niej Roman Krupa i Mateusz Nędza-Kubiniec

Nowo wybrana Rada Gminy Kościelisko: Narcyz Michał Sadłoń, Tadeusz Kazimierz Nędza -Kubiniec, Mateusz Łukasz Nędza-Kubiniec, Artur Bukowski, Ryszard Mądry, Wojciech Urbaś, Mieczysław Dzierżęga, Paweł Jacek Michniak, Janusz Wiesław Czerniak, Władysław Długosz, Piotr Jacek Kopeć, Stanisław Staszel, Małgorzata Lasak,

GMINA BIAŁY DUNAJEC

Wójtem ponownie wybrany Andrzej Nowak

Nowo wybrana Rada Gminy Biały Dunajec: Antoni Marek Kosek, Aniela Józefa Marciniak, Maria Waliczek, Stanisław Waliczek, Józef Maciej Gondek, Roman Rzadkosz, Wojciech Jan Polak, Wojciech Krzysztof Buńda, Zygmunt Janocha, Renata Palider, Anna Pawlikowska, Krzysztof Filas, Józef Jarząbek, Andrzej Stanisław Styczeń oraz Andrzej Józef Sieczka.

GMINA CZARNY DUNAJEC

Druga tura - Józef Babicz kontra Marcin Ratułowski

Nowo wybrana Rada Gminy Czarny Dunajec:

Tomasz Jan Turski - 157 - 6.75%
Bartłomiej Kazimierz Bukowski - 86 - 3.70%
Kazimierz Dzielski - 127 - 5.46%
Stanisław Harbut - 141 - 6.06%
Zofia Małgorzata Kierkowska - 222 - 9.54%
Rafał Jan Rubiś - 138 - 5.93%
Kazimierz Jan Marduła - 116 - 4.98%
Paweł Dziubek - 240 - 11.16%
Lucyna Anna Hosaniak - 93 - 4.32%
Tadeusz Wincenty Dusza - 154 - 7.16%
Tadeusz Czepiel - 210 - 9.76%
Sebastian Janusz Chowaniec - 177 - 8.23%
Zdzisław Gal - 105 - 4.88%
Daniel Józef Domagała - 228 - 8.32%
Bogumiła Maria Kokoszka - 87 - 3.17%
Bolesław Długopolski - 89 - 3.25%
Tadeusz Kazimierz Krupa - 140 - 5.11%
Marcin Ratułowski - 241 - 8.79%
Czesław Wajda - 183 - 6.68%
Bartłomiej Bednarz - 101 - 3.68%
Krzysztof Czesław Bartoszek - 147 - 5.36%

GMINA CZORSZTYN:

Tadeusz Wach wójtem gminy

Nowo wybrana Rada Gminy Czorsztyn: Krzysztof Gołdyn, Piotr Janczy, Krzysztof Szczurek, Czesława Królczyk, Grzegorz Hagowski, Agnieszka Klag, Renata Chryc, Paweł Salamon, Anna Dziatkowicz, Magdalena Bochniak, Bogumił Zachara, Stanisław Chmiel, Andrzej Sproch, Tomasz Skawiński, Sylwester Magiera

GMINA LIPNICA WIELKA:

Nowym wójtem Mateusz Lichosyt

Nowa Rada Gminy:
Krystian Stechura - 77 - 51.33%
Henryk Kowalczyk - 100 - 68.49%
Franciszek Pindziak - 111 - 51.87%
Mateusz Mirosław Machajda - 130 - 63.41%
Dawid Dunaj - 123 - 61.19%
Patryk Michalak - 76 - 46.91%
Józef Dariusz Rudnicki - 102 - 53.68%
Ewa Lucyna Magiera - 82 - 49.70%
Jan Kwak - 71 - 44.10%
Andrzej Karkoszka - 122 - 84.72%
Bronisława Kidoń - 115 - 64.97%
Eugeniusz Węgrzyn - 79 - 57.66%
Małgorzata Emilia Karaś - 98 - 50.78%
Janina Karkoszka - 87 - 39.91%
Józef Karkoszka - 115 - 66.09%

GMINA OCHOTNICA DOLNA

Wójtem Tadeusz Królczyk

W Radzie Gminy zasiądą: Robert Królczyk, Andrzej Runger, Bożena Kuziel, Stanisław Faltyn, Barbara Udziela, Maria Głód, Maria Chlipała-Gołdyn, Jan Franczyk, Irena Pawlik, Jan Jagieła, Halina Ziemianek, Jerzy Udziela, Jacek Noworolnik, Tadeusz Hebda, Maciej Mikołajczyk.

s,r/jd/
najnowsze informacje
komentarze
Pracuś19:26, 24 października 2018
A w Szczawnicy nieroby ze starej rady poza burtą.Bardzo dobrze nie wystarczy być na plakacie z burmistrzem by dostać mandat,ale pokazać swoje prace w kadencji i program na nową.
dora04:02, 24 października 2018
ja za Babiczem nie za gosciem ktory z Kaziem trzyma
kacha11:07, 23 października 2018
Nareszcie pani E.P z rabki i jej klakierek za burtą:) Ten klakier bez włosów idąc nawet do łazienki musiał pytać ją o zgodę-taką miał "władzę" Ciekawe jak reszta wazelinek??:)
Ha22:32, 22 października 2018
Leksander z Rabki masakra
Sasiadka21:50, 22 października 2018
Jak ja się cieszę że sk9ncze się zamieszanie miasta przez panią Korwin. Juhuuuu
epi19:57, 22 października 2018
Ciągle liczą w Ochotnicy,żeby wyszło dobrze?
Tekla19:13, 22 października 2018
Zakopane powtarza wybory może nie całe ale coś było nie tak z listami i nie wiem jak się to skończyło. Zauważyli dość późno.
bombardier18:00, 22 października 2018
a gdzie zokopane w Chicago ??? :(
xvc17:18, 22 października 2018
co z Rada Powiatu ?
ceper z miasta16:32, 22 października 2018
W hali Gorce gdzie była siedziba Okregu Nr3 można było postarać się o lepsze oświetlenie.Sporo osób miało problem z przeczytaniem kandydatów na kartach do głosowania.
W sumie to nic nowego,ciemno na ulicy i ciemno w lokalu wyborczym.
Może nowa Rada MIAsta spowoduje ,ze w koncu na ulicach będzie widniej a nie taki półmrok jak dotychczas. POZORNA OSZCZEDNOŚĆ .
pkw16:29, 22 października 2018
Wyniki dla rady gminy cząrny dunajec są już oficjalne na stronie pkw
Do Zako15:48, 22 października 2018
Zakopane jest przecież warszawskie!
Jjj15:29, 22 października 2018
Prosimy o aktualizację żeby były wszystkie informacje bo artykuł jest z rana a jest obecnie po 15 kiedy to piszę.

Podawane są wyniki, które są oficjalne. Redakcja czeka na nie tak samo jak Czytelnicy. Moderator.
Zako14:20, 22 października 2018
A Zakopane to jakaś zagranica a nie podhale?
wyborca14:09, 22 października 2018
A Rada Powiatu nowotarskiego ?
Ciekawy13:05, 22 października 2018
A kiedy beda wyniki wyborow w Ochotnicy?
porażka :(((((((((((12:57, 22 października 2018
Porażka :((((((((((((((
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij