Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Zakopane i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
24°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 51
Clouds
26°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 64
Clouds
24°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.11.2018, 08:50 | czytano: 2940

Sesja inauguracyjna nowej Rady Gminy w Szaflarach. Stanisław Wąsik ponownie przewodniczącym

Wójt Rafał Szkaradziński wraz z nowymi radnymi Rady Gminy Szaflary złożyli uroczyste ślubowanie.

Nowi radni odebrali na uroczystej sesji Rady Gminy zaświadczenia o wyborze na radnego z rąk przewodniczącej gminnej komisji wyborczej Anny Repy. Otrzymali je: Antoł Maria, Fatla Bartłomiej, Furczoń Wacław, Gał Janusz, Guśpiel Helena, Jurzec Janusz, Łukaszczyk Władysław, Palka Joanna, Piszczór Wojciech, Tylka Andrzej, Waras Adam, Wąsik Stanisław, Wątorek Jacek, Wilkus Rafał, Zalińska-Sikoń Barbara. Wszyscy radni złożyli ślubowanie, które kończyli słowami „Tak mi dopomóż Bóg”.

Kolejną kadencję przewodniczącym rady został radny Stanisław Wąsik, który podziękował za oddane głosy i przypomniał, że jako Radni Gminy powinni być zjednoczeni mając w perspektywie realizację w każdym sołectwie różnych pomysłów i udogodnień dla mieszkańców. Jednocześnie złożył gratulację Rafałowi Szkaradzińskiemu ponownego objęcia stanowiska wójta. Zaznaczył także że pełnienie obowiązków wójta gminy nie jest łatwe, trzeba zmierzyć się z wieloma problemami, które dotykają naszą gminę. Życzył mu także dalszych sukcesów w pracy.

W tajnym głosowaniu radni wybrali wiceprzewodniczącą, którą została radna Joanna Palka oraz wiceprzewodniczącego, którym został radny Janusz Gał. Na zakończenie pierwszej inauguracyjnej sesji Rady Gminy, wójt Rafał Szkaradziński podziękował mieszkańcom za oddane na niego i radnych głosów w minionych wyborach. Zaznaczył także, że nie będzie nadużywał zaufania, którym obdarzyli go mieszkańcy gminy. Wójt skierował również podziękowania do swoich współpracowników, do jednostek podległych, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki, Ośrodkowi Zdrowia, a także do dyrektorów wszystkich szkół, strażaków, prezesów stowarzyszeń i klubów sportowych za współpracę przy realizacji różnych zadań.

Największe podziękowania złożył jednak rodzinie za wsparcie oraz zrozumienie. Radnych Gminy zaprosił do współpracy w osiąganiu wspólnych celów, aby jak najwięcej potrzeb mieszkańców gminy można było zrealizować. Przypomniał również, że zarówno on jak i pracownicy Urzędu Gminy chętnie służą pomocą wszystkim mieszkańcom.

Na zakończenie sesji wójt Rafał Szkaradziński wręczył sołtysom wsi flagi Polski przekazane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, którą w informacji przesłanej do wójta napisał „Flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości, państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny która współtworzą lokalne wspólnoty będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Niech w roku wielkiego narodowego jubileuszu biało czerwona flaga ozdobi nasze domy i połączy nas wokół wspólnego celu jakim jest pomyślność i dobro Polski.”

Tekst i fot.: GCKPiT w Szaflarach, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
rentgen*12:44, 27 listopada 2018
To się Rada w Szaflarach teraz udała, wystarczy popatrzeć na prezydium, ale cóż chyba nowi Radni nie wiedzieli za czym (za kim) głosują. Panie Wójcie: "Serce Podhala", TV Silesia, Tygodniczek, Podróże z Góralem może Pan do woli używać i ważne żeby Pan był na pierwszym planie i na zdjęciach - wiem co piszę :)
mieszkanka10:04, 27 listopada 2018
nie obrazaj wiesniaka prowde napisol jest marusynianym ktory chodziyl na zebrania
warto wiedzieć22:55, 26 listopada 2018
Robiony chodnik przy zakopiance to odłożona w czasie zasługa wójta Ślimaka
Nie kto inny tylko on najbardziej protestował by do Zakopanego przez Szaflary nie robić drugiego pasa drogowego.Warszawa postanowiła wybudować chodnik by zadowolić mieszkańców i turystów.Gmina na ten
chodnik pieniędzy nie daje,toteż zasługa żadna .....
Do wieśniak21:59, 25 listopada 2018
Tak sobie myślę, że "wiesniak" to nie lokalizacja zamieszkania lecz stan umysłu. Taki "wiesniak" uwielbia jak rządzi nim PAN. "wiesniak" mógłby rządzić sobą i swoimi sprawami sam , ale uwielbia zdecydowanie i woli jak rządzi nim PAN. To przykre ! Ale jak tak "wiesniak" lubi to niech mu tak będzie.
wiesniak12:37, 25 listopada 2018
ciekawy jestek co na to tyn co godol ze sie obudzimy z reka w nocniku jak wybierymy te wladze co momy, a my momy jus 2 kadencje pana Wojta Szkaradzinskiego
Człowiek12:27, 25 listopada 2018
Do wszystkich przeciwników Wójta:ludziska co byście nie napisali,komu tyłka nieobrobili wyników wyborów i tak nie zmienicie-zapraszamy kolejny raz za 5 latek,jedyne co wam pozostało to się wymądrzać i żalić kto jaki zły-bez odbioru.
Obcy ale swój07:48, 25 listopada 2018
Od czasu wyborów nie było konkretnego tematu na P24 na temat Szaflar to i nie było pożywki dla przeciwników Wójta,temat się pojawił to i odrazu"wpisywacze" się uaktywnili, proponuję wam wszystkim przedłużyć umowy na internet odrazu na 5 lat, ciężkie czasy i dużo pisania was czeka,a gorzkie żale to są w piątki w kościele.
Saflarzon22:14, 24 listopada 2018
Myślę, że w tej kadencji sesje Rady Gminy Szaflary będą wyjątkowo krótkie. Radni z komitetu miłościwie panującego Wójta będą na komendę szybko głosować i nie obciążać Wójta zbędnymi pytaniami. Ewentualnie będą przedłużać sesje podziękowaniami za cudowną i ofiarną i jedyną w swoim rodzaju pracę Wójta. Tak, jak to było przed wyborami wykonane przez Sołtysa Wsi Skrzypne i Dyrektora Szkoły w Skrzypnem, no i Księdza Proboszcza. To było cudowne ! Widocznie, my mieszkańcy gminy Szaflary. lubimy jak przyjdzie PAN i nami twardo rządzi. Ale przecież PAN wie co trzeba jego ludowi.
Do "kolega" i "Jaro"22:02, 24 listopada 2018
Staszek na niezwykle "giętki kręgosłup moralny". Przecież już przez Wójta Ślimaka był wyznaczony na Przewodniczącego Rady Gminy. Staszek będzie zgodny z każdym Wójtem. Myślę, że to nie jest zaleta ! W wieku 60-ciu lat pasowało by mieć swoje zdanie !
Do "Iwcia"21:58, 24 listopada 2018
Pieniądze na wykonanie chodnika przy "Zakopiance" nie "spadły z nieba" ! To są pieniądze polskiego podatnika, które należy szanować. Uważam, że przynajmniej w części zostały one w tym wypadku źle wydane ! Przecież z odcinka chodnika od ostatnich zabudowań w Bańskiej Niżnej do granicy z gminą Biały Dunajec nikt lub prawie nikt nie będzie korzystał ! Ludzie nie będą spacerować wzdłuż "Zakopianki" aby dojść do basenów termalnych. Wolą być dowiezieni. Ten odcinek chodnika to działanie polityczne naszego Wójta, który wystarał się o to w GDDKiA po to, aby było się czym pochwalić w kampanii wyborczej. To niemoralne , że władze zgodziły się na wykonanie tego odcinka chodnika. Poza tym pozostały przebieg chodnika bezpośrednio przy jezdni "Zakopianki" spowoduje w niedługim czasie żądania ustawienia znaków zmniejszających prędkość pojazdów do prawdopodobnie 70km/h, co zmniejszy przepustowość tej drogi. Jest to działanie całkowicie sprzeczne z ideą ronda w Poroninie (kosztuje ono nas podatników polskich około50 mln złotych), które ma ułatwiać przepustowość na "Zakopiance". Mam nadzieję, że ktoś za to odpowie kiedyś przed sądem !
saflarzanka20:22, 24 listopada 2018
do turysta przecie przez Bor droga to powiatowa az do dolnych saflor wiec turysto tam zale skladaj zrozumielismy sie ?????????????????
NT14:41, 24 listopada 2018
A radny Gał to wogóle cokolwiek się odzywa?
Iwcia12:27, 24 listopada 2018
Do turysta masz zle informacje gmina nie wydała ani centa na chodnik przy Zakopiance.????
wiesniak11:08, 24 listopada 2018
a Wojt z SZaflar ale sie ubral na powitanie Prezydenta ogladaliscie trzeba bylo szalik zalozyc na bluze zeby jej niebylo widac a nie pod bluze bylo to w Rabie
turysta10:53, 24 listopada 2018
Jechałem wczoraj przez Bór-Szaflary do Zakopanego.Wzdłuż drogi - Zakopianki kilometrowe chodniki,na których, nie zauważyłem ani jednego wędrującego pieszego.Zastanawiałem się cz gmina ma za dużo pieniędzy. Proponowałbym szanownemu Wójtowi wycieczkę do wsi Bór.Droga wąska,zupełny brak chodnika w górnej części wsi .I naszła mnie taka myśl:czym naraził się gminie /wójtowi/Bór,że jest tak po macoszemu traktowany?
mieszkanka15:49, 23 listopada 2018
szkoda ze nie Helenka wice przewodniczaca
koleżanka14:45, 23 listopada 2018
Brawo Pani Helenko! Gratulacje!
Jaro14:44, 23 listopada 2018
Staszek wszystkiego naj.
kolega08:56, 23 listopada 2018
Brawo Staszek. Prawdziwy głos rozsądku.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij