Wtorek, 26 marzec 2019, Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora
Jabłonka i okolice
Snow
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 51
Snow
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 51
Snow
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 51
Snow
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 86
Snow
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 51
Snow
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 51
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
13.03.2019, 17:47 | czytano: 3927

Obcokrajowcy aresztowani w Zakopanem za oszustwa i kradzieże w pensjonatach

Fot. KPP Zakopane

Policjanci z Zakopanego zatrzymali czworo obcokrajowców, podejrzanych o dokonanie kradzieży i oszustw związanych z najmem kwater. Sprawcy podawali się za turystów, wyłudzając w ten sposób legalny dostęp do pensjonatów.

Do oszustwa i kradzieży doszło na początku marca 2019, gdy w zakopiańskim pensjonacie zameldował się turysta ze słowackim paszportem. Niedługo dołączyli do niego kolejni turyści ze Słowacji oraz kobieta z Tajlandii. Właściciel obiektu przypomniał sobie jednego z turystów z poprzedniego pobytu, kiedy to po jego wyjeździe zniknęło wyposażenie pokoju oraz inne przedmioty z pensjonatu.

Interwencja policjantów i późniejsze działania kryminalnych z Zakopanego pozwoliły na zatrzymanie dwóch sprawców, a kolejnej pary niedługo później. Jak się okazało, sprawcy za pomocą popularnego portalu internetowego oferującego kwatery na całym świecie rezerwowali i wynajmowali apartamenty. Zazwyczaj był to pobyt jednodniowy. Takie działanie pozwalało im w sposób legalny uzyskać dostęp do obiektów hotelowych. Bardzo często pobyt przedłużał się, a sprawcy wyprowadzali się nie regulując należności. Złodzieje nie gardzili wyposażeniem pokoi gościnnych oraz tym, co mogli łatwo zabrać z pensjonatu. Ich łupem padł sprzęt RTV i AGD oraz wyposażenie pensjonatów. Rosły straty tatrzańskich hotelarzy, które przekroczyło 22 tys. zł.Grupa działała w Polsce jak i po stronie Słowackiej. Śledczy nadal gromadzą dowody ich przestępczej działalności, a sama sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, 28-letnia kobieta z Tajlandii i troje mężczyzn w wieku 22, 33, 37 lat ze Słowacji zostało tymczasowo aresztowanych. Za oszustwa i kradzieże może im grozić nawet do 8 lat w więzieniu.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
pustak08:24, 15 marca 2019
@ Paradoks historii:
Ci turyści-terroryści muszą się po prostu ubiegać o wizę na pobyt w Polsce. Tak samo z pobytem stałym i z pracą. Ta pani z Tajlandii pospieszyła się daleko przedwcześnie przybywając do Polski. Najpierw powinna ze swojego kraju wysłać poprzez Internet (jakie to dziś jest łatwe technicznie!) do polskiego urzędu podanie o przyjęcie do pracy, polski urząd powinien był rozpatrzyć to jej podanie, i jeśli jej umiejętności zawodowe są potrzebne na polskim rynku pracy, zaprosić tę panią do Polski na rozmowę kwalifikacyjną w realu. A nie że kto se chce to se do Polski przyjeżdża i co se chce później w niej robi. Już nawet Jerzy Owsiak skończył ze swoim hasłem 'róbta co chceta'.
Paradoks historii21:23, 14 marca 2019
Turyści-teroryści sprzed setek lat już nami dzisiaj rządzą i mówią nam kto nam "zagraża"
pustak21:15, 14 marca 2019
Marzy mi się państwo w którym nie ma problemów z przestępstwami dokonywanymi przez obcokrajowców. Jeżeli polska policja może wylegitymować każdego podejrzanego to niech to po prostu prewencyjnie robi, a nie czeka aż ta osoba okradnie np. hotel, tak jak tutaj jest o tym mowa.
Nie wiem o co chodzi Ci z tym ZOMO i państwem policyjnym - czy nie wkleił Ci się jakiś fragment z tekstu o historii PRL?
...09:15, 14 marca 2019
Jaki beton taki pustak. Polska policja w razie uzasadnionych podejrzeń może wylegitymować każdego w dowolnym miejscu. Ale widzę ze tobie się marzy państwo policyjne z zaostrzonymi kontrolami i pewnie jeszcze patrole obywatelskie taka reaktywacja ZOMO tylko np. w wydaniu parafialnym? Bu ha ha ha. /oczywiście Polak potrafi/
Polak06:35, 14 marca 2019
Do ciężkiej pracy odstawić to towarzystwo niech zapracują na na swoje wybryki.
świrek22:52, 13 marca 2019
Bracia Słowacy i tajska masażystka.Zabrać wszystko i deportować do kraju przodków,a nie fundować wczasów w zakładzie penitencjarnym.
pustak20:39, 13 marca 2019
Oto macie jeszcze jeden argument przeciwko strefie Schengen. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby polska policja na ulicach kontrolowała i sprawdzała tożsamość przypadkowych, podejrzanie wyglądających lub podejrzanie zachowujących się przechodniów. To niestety powinny być rutynowe kontrole, już dzisiaj, bo za moment się nie pozbieramy jak zasypią nas terroryści przeróżnej proweniencji (ale oczywiście mądry Polak po szkodzie).
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij