Poniedziałek, 25 maj 2020, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 85
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.04.2019, 21:52 | czytano: 8474

Zmiany organizacji ruchu i nazwy nowych ulic w Mieście

zdj. Podhale24

NOWY TARG. Mieszkańcy oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą przy ul. Kazimierza Wielkiego zwróciły się do burmistrza z prośbą o objęcie tej ulicy strefą płatnego parkowania.

Do Urzędu Miasta wpłynęła petycja, w której wnioskodawcy - prosząc o przychylne rozpatrzenie prośby - argumentują: "na przykładzie ulicy Długiej, gdzie funkcjonuje już SPP spodziewamy się, iż wprowadzenie postulowanych zmian spowoduje również rotację aut parkujących przy ulicy Kazimierza Wielkiego."

To nie jedyny pomysł na rozszerzenie miejskiej strefy płatnego parkowania. Radni - Ewa Pawlikowska i Szymon Fatla proponują, by SPP wprowadzona została także na ulicach Kościelnej i Sokoła.

- Docierają do mnie sygnały, że właśnie na tych ulicach nie ma rotacji pojazdów i nawet mieszkańcy mają problemy z parkowaniem. Z radną Ewą Pawlikowską zasugerowaliśmy innym radnym, że skoro strefa się sprawdza - na co wskazują dane z parkomatów, a także przychody z SPP - to logiczne byłoby zainwestować w kolejne parkomaty i rozszerzyć ją chociażby o te dwie ulice - tłumaczy Szymon Fatla.

Przeciwne pomysłowi są m. in. radne Danuta Sokół i Stefania Iłęda- Drąg, uważające, iż w centrum Miasta powinny być ulice, na których można bez opłat zostawić samochód.

Podczas ostatniej sesji Rada Miasta podjęła uchwały o nadaniu nazw kilku ulicom. Odnogę od ulicy Grel nazwano - Grel Boczna, drogę do nowego cmentarza - ul. św. Kingi. Nowa ulica Majora Stanisława Mroszczaka łączy ul. Kokoszków Boczną z Willową, z kolei ul. Widok to droga pomiędzy ul. Willową i Gorczańską.

Wkrótce mają zacząć się rozmowy na temat nazwy dla budowanej dopiero drogi łączącej Grel z Niwą. Pojawiła się także koncepcja nadania nazwy istniejącemu już rondu na zakopiance - na granicy Nowego Targu i Szaflar. Miejsce to mogłoby upamiętniać nowotarskich Olimpijczyków.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Ne i łoto ;)10:40, 2 sierpnia 2019
Bardzo dobrze, że rozszerzają SPP! Tym leserom, co im kilka kroków ciężko zrobić do pracy, wyjdzie tylko na zdrowie. Po za tym taniej będzie jechać MZK do pracy, a i powietrze w mieście będzie lepszej jakości...
prowda13:39, 17 kwietnia 2019
@Am
Skutki likwidacji Straży są takie, że z Urzędu wyleciało 20 nierobów. I bardzo dobrze. Wywalić jeszcze z 30 urzędasów pierdzących w stołki, a tym którzy rzeczywiście pracują i znają się na tym dać podwyżki z oszczędności zwolnionych. Od razu wszystko będzie działać jak należy
Nie rozszerzać SPP17:41, 16 kwietnia 2019
Nie powinno się rozszerzać strefy SPP, ponieważ każde jej rozszerzenie spowoduje automatyczne większe obciążenie kolejnych ulic, tym sposobem mieszkańcy Wojska Polskiego, alei itd też będą domagali się SPP
lo-la17:44, 15 kwietnia 2019
Aż się prosi wprowadzić opłatę za parkowanie przy ul. Norwida wzdłuż cmentarza, na odcinku od szpitala do zakładu kamieniarskiego. Niewielka opłata ale stały dopływ gotówka dla miasta i zapewne większy porządek z parkowaniem. Jeden parkomat na pewno by problem rozwiązał. Sam często bywam na cmentarzu i wiem jak ciężko jest zatrzymać się choćby na kilka minut, a tymczasem niektóre samochody parkują całymi godzinami ....
Am15:06, 13 kwietnia 2019
Pan Radny Fatla ma super pomysły tyle że niektóre są jakieś takie w oderwaniu od systemu .... Choćby pomysł likwidacji straży... Niby fajnie ale teraz skutki widać
kg13:47, 13 kwietnia 2019
do Parkometr

Na pewno należy pisać rozdzielnie. Upominając drugiego należy uważać.
Jazzy13:18, 13 kwietnia 2019
Paniom posłankom życzę, żeby musiał mieszkać w centrum poza strefą. Jeśli są panie przeciwko rozszerzeniu strefy, to proszę mi wyjaśnić, co zamierzacie zrobić, żeby uporządkować problem z parkowaniem w centrum? Mamy oddane dwa duże parkingi na starej targowicy, zaparkowanych kilka samochodów, a w centrum ciągle te same samochody od świtu do nocy blokują większość miejsc postojowych. Dodatkowo, np na mojej ulicy non-stop, na zakazie, na całej szerokości chodników parkują samochody. Jeśli nie strefa, to co szanowne panie proponują?
I proszę nie pisać mi o policji, bo w ostatniej dekadzie, słyszałem o jednej, słownie JEDNEJ, akcji wypisywania mandatów kierowcom nieprawidłowo parkującym. Podobnie, proszę nie kwękać, że parkowanie w strefie kosztuje - stać na samochód, to i musi być stać na parkowanie, a jak nie, to przerzucić się na transport publiczny.
avivat12:34, 13 kwietnia 2019
Radne Sokół i Iłęda-Drąg nie mają pojęcia o SPP. Za darmo jest ogromny plac na Berekach. Trochę ruchu się przyda każdemu.
Nowotarżanka10:59, 13 kwietnia 2019
Czemu mieszkańcy mają płacić za postój pod własnym domem?
faz09:37, 13 kwietnia 2019
ty radny fatla zaloz kamizelke odblaskowa i pilnuj porzadku na ulicach zeby nie parkowali na zakazach bos straz miejska zlikwidowal
eagle09:26, 13 kwietnia 2019
Uważam, że strefa płatnego parkowania powinna być w całym centrum tj. ul. Sokoła, Długa, Kolejowa od zakopianki do rynku, harcerska, wszystkie uliczki wokół rynku. Dopiero wtedy możemy mówić o rotacji samochodów i możliwości parkowania w centrum. A tak cześć ulic jest objęta SPP a część nie i wszyscy tam parkują by nie płacić, szczególnie ci co pracują w centrum lub jadą do Krakowa. To jest uciążliwe dla mieszkańców bo nawet przed własnym domem nie można zaparkować bo ktoś na kilka godzin zostawi samochód i zadowolony.
Ewa09:19, 13 kwietnia 2019
SPP powinna być w całości zlikwidowana.
Gaga08:26, 13 kwietnia 2019
A ul. Widok ma szansę łączyć się z Gorczańską, czy wszyscy kiedyś z dołu tej ulicy będą musieli jechać do samej góry do Willowej, żeby dostać się np do centrum
Parkometr08:25, 13 kwietnia 2019

"Sposobem na dziada"
To co ty robisz to nie jest sposób na oszczędzanie tylko czysta kradzież i oszustwo za które grozi odpowiednia kara prawno-administracyjna. A co najwyżej diabła to masz za skórą. A po twojej pisowni ?"jabła" można tylko wywnioskować że w szkole również zostawiałeś swoje wydrukowane zdjęcie na ławce, bo napewno do niej nie chodziłeś.
Sokolanka08:09, 13 kwietnia 2019
Do Robert.A ty to pewnie nie znasz problemu z parkowaniem mieszkańców w centrum Rynku to glosu nie zabieraj.Na Sokoła też prosimy SPP.
zbychu08:01, 13 kwietnia 2019
Urzędnicy oblegają wolne miejsca parkingowe w mieście od rana do godz.15.
To jest przyczyna umierania handlu w okolicach rynku.
Powinni parkować swoje powozy na wyznaczonym parkingu pod lodowiskiem
Pijak07:26, 13 kwietnia 2019
Parkomaty trzeba ustawić też na ulicach i parkingach przed i za kościołami to dopiero miasto będzie miało forsy jak liści na drzewach
Mądry07:07, 13 kwietnia 2019
Proponuje w całym mieście w prowadzić SPP potem wprowadzić opłaty za wjazd do miasta następnie opłaty za chodzenie po chodnikach i na koniec podwyżki dla radnych. Czy Fatla poza likwidacja i podwyżkami to ma jakieś inne sensowne pomysły?
Mieszkaniec06:53, 13 kwietnia 2019
Zlikwidować SPP a nie ja rozszerzać!
Ruch to zdrowie06:52, 13 kwietnia 2019
Ludzie opamiętajcie się z tymi komentarzami , strefy płatnego parkowania są we wszystkich miastach.Na załatwienie sprawy mamy czas bezpłatny.A dłużej no to niestety,tą złotówkę to trzeba dać.Wszyscy by chcieli tylko brać,nic od siebie.Do pracy z bloków do rynku czy okolic się można przejść,dla zdrowia ja to praktykuję i jest ok.Jak potrzeba samochodem jechać to liczę się z tym ze zapłacę.Dużo zdrowia dla wszystkich życzę i wcześniejszego wstawania do pracy.
Anty Bolek06:50, 13 kwietnia 2019
Proponuję obniżyć diety radnym , zrobić referendum przy wyborach w maju.
ja23:26, 12 kwietnia 2019
proponuję ulicę Długą w całości zrobić SPP bo wiekszość zmotoryzowanych którzy pracują w okolicy runku parkuje przed sterfą i blokują miejsce parkingowe prowadzącym tam działalność .
Sposobem na dziada22:45, 12 kwietnia 2019
Przeciez bilet mozna wydrukowac ładnie wyciąć wsadzić za szybe i nawet sam djabeł sie nie skapnie, ja tak robie i zaoszczedziłem na parkingu z dobre 3000zł bo gdzieś musze stanąć jak ide do pracy od 8 do 16
Jaki Taki22:41, 12 kwietnia 2019
A kiedy będzie uliczka lub rondo Kaczyńskiego?
Robert22:33, 12 kwietnia 2019
Niech całe miasto będzie SPP. W końcu radni za coś muszą dostać diety. A Fatla taki wolnościowy niby jest.
Robert22:30, 12 kwietnia 2019
Propozycja by rozszerzyć SPP czyli zwiększyć opłaty dla ludzi to skandal. Powinniśmy obniżać podatki. Takich radny to na księżyc wysłać.
PARKINGOWY21:57, 12 kwietnia 2019
Najlepiej ustawić parkomaty nawet przy prywatnych garażach, to dopiero będą wpływy...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij