Niedziela, 12 lipiec 2020, Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki
Szczawnica i okolice
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 3
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 93
Rain
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 99
Rain
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.04.2019, 10:23 | czytano: 4976

Dziś handel bez opłaty targowej

Podhale24

NOWY TARG. Na placu targowym - na Nowej Targowicy - nie jest dziś pobierana opłata targowa.

To skutek decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego, który oddalił złożoną przez Urząd Miasta skargę kasacyjną, złożoną po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

WSA we wrześniu ub. roku stwierdził nieważność części uchwały dotyczącej opłaty targowej. Zakwestionowano 'brak wskazania przy pobieraniu, iż opłata nie może przekroczyć ustawowej maksymalnej kwoty opłaty targowej". Szerzej o sprawie pisaliśmy w artykule NSA potwierdził nieważność uchwały....


Decyzja sądu oznacza, że uchwała o opłacie targowej teoretycznie obowiązuje, ale wobec braku ustalenia stawki - inkasenci nie mogą zbierać pieniędzy.

- Rada Miasta kolejny raz musi podjąć uchwałę, w której sprecyzowana będzie stawka opłaty - wyjaśnia burmistrz Grzegorz Watycha. Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda potwierdza, że wkrótce zwołana ma zostać nadzwyczajna sesja Rady Miasta, poświęcona przede wszystkim temu problemowi.Przypomnijmy - nowe stawki czyli 1 zł za metr kwadratowy powierzchni handlowej pobierane były od marca br. Pozostaje pytanie, co z "nadpłaconymi" przez kupców opłatami targowymi.

s/
najnowsze informacje
komentarze
spostrzegawczy09:32, 19 kwietnia 2019
~do jo
Co rozwiąże? Kto rozwiąże? Człowieku KTO!
Bangladesh08:55, 19 kwietnia 2019
Tam ciągle handel jest bez oplat , nie dają paragonów co za tym idzie nie placą podatków a ceny mają i tak wyższe niż w marketach , kto tam jescze coś kupuje to nie wiem ..... cheba Slovacy .
Inka....07:58, 19 kwietnia 2019
Nie bardzo rozumię po co mają zbierać inkasenci opłatę targową. Miasto przecież może ułatwić sobie to zadanie. Wiadomo ile spółka ma powierzchni targowicy i np. pomnożyć m? przez 20 zł i taką opłatę raz w miesiącu spółka ma wpłacać do kasy miasta. Odbędzie się to szybko i bardzo sprawnie bez dodatkowych obciążeń dla miasta.
do jo16:58, 18 kwietnia 2019
na takie posunięcie trzeba mieć jaja a nie wydmuszki jak cała rada miejska
Jagna11:15, 18 kwietnia 2019
Proszę wszystkich hupcow do jednego worka nie wkładać. Większość kupców do miasta nie ma nic. A w błonie płacił stowarzyszenie na czele z Panem Romanem
NT11:05, 18 kwietnia 2019
podnieść im opłatę targową, jak tacy mądrzy
Darek11:02, 18 kwietnia 2019
jak tacy są mądrzy z tego stowarzyszenia kupców, to niech Miasto teraz im podniesie na 1,50 zł i jeszcze na tym lepiej wyjdą
jo10:51, 18 kwietnia 2019
niech miasto odda im w bilonie po 1 grosz jak to cwani kupcy robili . Na miejscu burmistrza rozwiązał bym umowę w trybie natychmiastowym umowę ze spółką i sam zarządzał tym placem , bez rezerwacji bud .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij