Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Jabłonka i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clear
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 63
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
31.05.2019, 17:52 | czytano: 1365

Pięć książek nominowanych do Literackiej Nagrody Zakopanego (zdjęcia)

W Zakopanem odbyło się posiedzenie kapituły Literackiej Nagrody Zakopanego. Kapituła w składzie: Anna Janko - przewodnicząca, Tomasz Jastrun, Iwona Smolka, dr Agnieszka Jurczyńska Kłosok, dr Paweł Skawiński i Bożena Gąsienica wybrała książki nominowane do nagrody.

Wśród nominowanych książek znalazły się:

„Kuba Niedźwiedź. Historie z Gawry” Renaty Kijowskiej
„Góral z powyłamywanymi zębami” Macieja Pinkwarta
„Stefan Żeromski. Prezydent Rzeczpospolitej Zakopiańskiej” Macieja Pinkwarta
„Ujek. Pamięci Józefa Krzeptowskiego” Józefa Pitonia
„TOPR. Żeby inni mogli przeżyć” Beaty Sabały Zielińskiej

Przewodnicząca Kapituły Anna Janko podkreśliła fakt zwiększającej się z roku na rok liczby zgłaszanych tytułów i ich różnorodność. W tym roku po raz pierwszy pojawiła się książka dla dzieci o tematyce tatrzańskiej.

Wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica wraz z dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożeną Gąsienicą zaprosiły na Zakopiański Festiwal Literacki w dniach 9-11 sierpnia, podczas którego poznamy laureata Literackiej Nagrody Zakopanego AD 2019. Wtedy również burmistrz miasta przyzna wyróżnienie honorowe dla książki o wybitnych walorach edytorsko- artystycznych.

Literacka Nagroda Zakopanego przyznawana jest corocznie żyjącym autorom najlepszych książek propagujących Zakopane i Tatry.

oprac. r/ źródło: Urząd Miasta Zakopane /zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij