Niedziela, 08 grudzień 2019, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 95
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 97
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 95
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-0°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 95
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
19.07.2019, 16:51 | czytano: 10388

ITD zatrzymała na Rdzawce autobus z dziećmi jadącymi z Białego Dunajca nad morze. Kierowca dostał zakaz dalszej jazdy

Fot. Inspekcja Transportu Drogowego

Kierowca, zatrzymany dziś na zakopiance w Rdzawce przez Inspekcję Transportu Drogowego, prowadził autobus z dziećmi, mimo że nie odebrał wymaganego odpoczynku tygodniowego. Funkcjonariusze ITD zakazali kierowcy dalszej jazdy.

Mężczyzna prowadził autobus z 20 dziećmi. Wycieczka jechała z Białego Dunajca do Słupska. Inspektorzy sprawdzili m.in. czas pracy kierowcy. Zgodnie z przepisami, prowadzący po sześciu kolejnych 24-godzinnych okresach rozliczeniowych, powinien rozpocząć odbiór wymaganego odpoczynku tygodniowego. Zamiast odpoczynku, mężczyzna wyjechał dziś w trasę. Dalszą jazdę udaremniła ITD. Inspektorzy wszczęli także postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy. Dzieci wyruszyły w podróż dopiero po tym, jak przewoźnik wezwał kolejny autobus.

oprac. r/ źródło: ITD
najnowsze informacje
komentarze
Kierowca18:22, 20 lipca 2019
A ja się dziwilem co to za pielgrzymka idzie Zakopianka w stronę Krakowa a to pewnie te dzieci z zatrzymanego autobusu wracał na piechotę do domku.
ens09:45, 20 lipca 2019
KTT zobowiązuje
Kirowcownik18:49, 19 lipca 2019
Na Podhalu same dziadtransy,jazda od frachtu lub kilometra,magnesy,pstryczki itd itp. Za to się weźcie urzędasy. Dobrze, że do wroga niedaleko, który wszystko na legalu płaci
prawnik17:24, 19 lipca 2019
Brawo ==== coś wreszcie się dzieje -- Gratulacje dla służb drogowych .
Oby tak dalej , dbajmy o swoje pociechy , bo one są maj ważniejsze .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij