Wtorek, 10 grudzień 2019, Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Zakopane i okolice
Snow
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Snow
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 98
Snow
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 86
Snow
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 90
Snow
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Bardzo dobra
22.07.2019, 17:17 | czytano: 3252

Odpust i złoty jubileusz kapłaństwa kardynała Stanisława Ryłko w Poroninie (zdjęcia)

Parafia w Poroninie przeżywała dziś odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Tegoroczne świętowanie zostało połączone ze złotym jubileuszem kapłaństwa kardynała Stanisława Ryłko z Rzymu, który przewodniczył uroczystości. Obecni byli także: bp Kazimierz Górny z Rzeszowa oraz bp Jan Zając i bp Jan Szkodoń z Krakowa.

Kardynał Stanisław pochodzi z Andrychowa. Został wyświęcony na kapłana 30 marca 1969 r. przez kardynała Karola Wojtyłę i skierowany do pracy jako wikariusz w Poroninie (1969 – 1971). Od 1987 r. rozpoczął pracę w Watykanie w sekcji odpowiedzialnej za organizację Światowych Dni Młodzieży. W 1996 roku Jan Paweł II udzielił ks. Stanisławowi sakry biskupiej, a w 2007 r. Benedykt XVI włączył go w skład Kolegium Kardynalskiego. Obecnie jest archiprezbiterem Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie. W tej świątyni znajduje się ikona Matki Bożej – Salus Populi Romani, przed którym papież Franciszek modli się rozpoczynając i kończąc swoje pielgrzymki apostolskie.

Ks. Arkadiusz Zych
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Niewierzący07:20, 23 lipca 2019
Iluż to ludzi świeckich faktycznie ratujących innym życie, mienie, czy sprawiających że żyje się nam łatwiej i przyjemniej pracuje od młodości do śmierci, a artykułów się tu o nich nie pisze. Czytam i nie widzę osiągnięć jubilata w pracy na rzecz drugiego człowieka a jedynie osobisty sukces w pięciu się ku szczytowi kościelnej drabiny.
wierny18:07, 22 lipca 2019
Pięknie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij