Czwartek, 28 maj 2020, Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.08.2019, 07:40 | czytano: 5751

Michał Glonek oddaje mandat

zdj. Podhale24

NOWY TARG. "Postanowiłem złożyć mandat Radnego Miasta Nowy Targ" - napisał w oświadczeniu opublikowanym na portalu społecznościowym Michał Glonek. Winą obarcza "mur personalnej niechęci władz miasta" i "próby zamknięciu mu ust". Nie pisze natomiast, że mandat stracił z mocy ustawy.

Rada Miasta podjęła kilka miesięcy temu uchwałę u wygaszeniu jego mandatu z powodu niezłożenia w terminie oświadczenia majątkowego.

Po podjęciu uchwały przez nowotarską Radę Miasta, Michał Glonek zapowiedział walkę w sądzie. Pojawiły się informacje, że jego odwołanie zostało złożone po terminie. Jednak Urząd Miasta odmówił nam wglądu w przesłaną do Naczelnego Sądu Administracyjnego opinię, zasłaniając się argumentem, iż odpowiedź na skargę nie jest informacją publiczną, a ma "charakter ściśle procesowy". Tymczasem sam zainteresowany na początku tego miesiąca wycofał swoją skargę do sądu. Ponieważ sędzia prowadzący otrzymał już całą dokumentację tej sprawy - pozostaje czekać na orzeczenie sądu.

Do grona radnych dołączy po zaprzysiężeniu - Artur Kret.

Oto treść oświadczenia, jakie opublikował Michał Glonek w Internecie:

"Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,

Zrównoważony rozwój Miasta Nowy Targ, tworzenie miejsc pracy dla Mieszkańców poprzez rozwój turystyki, dbałość o gospodarność i celowość w wydatkowaniu środków publicznych były zawsze najważniejszymi elementami moich działań jako radnego.

Te działania próbowałem realizować w naszym samorządzie oczekując od władz miasta realnych kroków w tym zakresie i wskazując merytorycznie na zaniedbania i błędy przez te władze poczynione. Oczekiwałem realizacji programu wyborczego Burmistrz Miasta, szczególnie w zakresie tworzenia miejsc pracy i rozwoju turystyki w oparciu o niewykorzystany potencjał Gorców i współpracę z sąsiednimi samorządami.

Dziś ze smutkiem muszę stwierdzić, iż moje działania rozbijały się o mur personalnej niechęci władz miasta, a wszelkie sugestie czy trudne, ale merytoryczne pytania powodowane troską o przejrzystość i gospodarność w zarządzaniu, brakiem wizji i jakiejkolwiek długoterminowej strategii rozwoju nie były poddane jakiejkolwiek analizie.

Z góry założono, iż fakt posiadania arytmetycznej większości pozwala na lekceważenie głosu radnych opozycji w tym i mojego, głosu za którym stoją przecież również mieszkańcy Miasta - moi wyborcy!

Co więcej, podejmowano próby zamknięcia mi ust poprzez sugestie związane z utrudnianiem prowadzenia przez ze mnie działalność gospodarczej, która o ironio stanowi na dziś jedną z nielicznych atrakcji turystycznych Nowego Targu, którą władza chwali się we wszystkich materiałach promocyjnych. Próbowano również wskazywać, iż walcząc o rozwój turystyki jako radny próbuję wykorzystywać swoją pozycję dla realizacji własnych zamierzeń. Powstaje pytanie czy rozwój turystki w Gorcach i rozwój stacji narciarskich w Nowym Targu to tylko interes radnego Glonka czy może całego miasta Nowy Targ i wszystkich jego mieszkańców?
Czy nie czas wykorzystać tę niepowtarzalną szansę by przestać być miastem po drodze do Zakopanego i Białki? Ja uważam że tak! Najwyższy czas to zrobić!

Dlatego widząc iż moje działania, propozycje i merytoryczne, czasem trudne uwagi nie stanowią przedmiotu analizy ze strony władz Miasta, a fakt iż prowadzę stację narciarską i jestem praktykiem w tych sprawach, zamiast być atutem staje się przyczynkiem do nie realizowania znakomitych pomysłów. W związku z tym postanowiłem złożyć mandat Radnego Miasta Nowy Targ.

Pozwoli mi to w nieskrępowany sposób walczyć o tworzenie miejsc pracy i rozwój turystki w naszym Mieście, a także wskazywać na błędy i brak spójnej wizji ze strony władz miasta w tych obszarach.

Dziękuję wszystkim Mieszkańcom Miasta, a szczególnie tym którzy oddali na mnie głos w ostatnich wyborach samorządowych i zapewniam Was, iż teraz jeszcze bardziej w nieskrępowany sposób będę śledził poczynania władz miasta, wskazywał na błędy i zgłaszał moje i Wasze propozycje co do kierunków rozwoju Naszego Miasta.

Bo Nowy Targ zasługuje na więcej!!!

Z wielkimi wyrazami szacunku,
Michał Glonek".

s/
najnowsze informacje
komentarze
skeptic21:27, 25 sierpnia 2019
@ Ewa:
Bo my nie jesteśmy radnymi i ustawa nie nakłąda na nas obowiązku podawania stanu majątkowego. Nikt nie zmuszał go do kandydowania w wyborach, sam się do pełnienia tej zaszczytnej funkcji zgłosił, ludzie postawili na niego, wybrali na radnego, a on ich zawiódł.
jo anna15:40, 25 sierpnia 2019
nie oddaje tylko stracił mandat !!! na własne życzenie .
Beata16:37, 24 sierpnia 2019
do Ewa
ludzi i mnie wkurza że nie potrafi się przyznać że zawalił i przeprosić a On robi z siebie ofiarę i wszystkich obwinia tylko nie siebie. Nie tędy droga i brakuje wyrażenia skruchy. Ludzie przecież popełniają błędy ale tylko nieliczni potrafią się do nich przyznać
Ewa13:39, 24 sierpnia 2019
Ale się jezdzicie po tym Michale. A prawie każdy z Was do kościoła lata i świętego udaje. To widze wam przyjemność sprawia. może też zastanówcie się czy nie miał on w pewnych kwestiach racji. Widzicie jego błędy Ale na swoje jestescie ślepi.
Mietek07:47, 24 sierpnia 2019
w pierwszej kadencji wybrali i odwołali go z funkcji przewodniczącego rady miasta, widocznie był za słaby i się przekonali w trakcie
w tej kadencji pozbawili go mandatu
rada miasta mu jednak nie służy
Poklask pośladkowy00:09, 24 sierpnia 2019
@Kolega z piaskownicy co będzie??????? Merytorycznie na sesjach????? Z kim z ilędami sokołami i srokami? Chyba na cię trzyma faza po jarmarku. Merytorycznie. He he poczytaj co to znaczy.
turysta22:45, 23 sierpnia 2019
No tak, życie przerosło kabaret.
Tick tock22:06, 23 sierpnia 2019
Nasz biedny gabcio, fajnie było, ale się skończyło, będzie teraz nudno, może kret przejmie pałeczkę trzymam kciuki.
Misiu22:00, 23 sierpnia 2019
Hasta la Vista baby
Kolega z piaskownicy21:56, 23 sierpnia 2019
W końcu będzie spokojniej i merytorycznie na Sesjach, w tej chwili jak jest pan Glonek i jego pierwsza wypowiedź zaprzecza następnej, a to wszystko opowiastki na poziomie przedszkolaka i ta buta i dąsy, nareszcie. Żegnamy
sprite21:30, 23 sierpnia 2019
do wszystkich ma pretensje tylko nie do siebie , trzeba było sie trzymać terminów !!!!!
Jula20:42, 23 sierpnia 2019
Kłamstwa kłamstwa kłamstwa
Jaki mandat przecież Michałek już dawno nie ma żadnego mandatu. Dosyć tych bajeczej napisz Michalku coś co jest prawdą.
skeptic20:39, 23 sierpnia 2019
Brakuje na Podhalu pręgierza opinii publicznej. Gdyby istniała, to politykom w głowie by nawet nie postały tego typu pomysły. Czy myślicie że burmistrz dziś nie żałuje gorzko, że złakomił się na odpracowywanie urlopu, albo że ten tu radny nie pluje sobie w brodę że jednak mógł się z tym oświadczeniem pospieszyć i złożyć je na czas? Ale oni wszyscy wciąż myślą że ludzie zagapią i nie zauważą (i tak często jest), ale na koniec sami kombinatorzy źle na tym wychodzą (utrata mandatu radnego, wstyd burmistrza, itd.). Więcej krytyki wobec rządzących i może jakoś dogonimy standardy Szwecji czy Szwajcarii - my którzyśmy pierwsi mieli demokratyczną Konstytucję w Europie, teraz grozi nam określenie zacofany kraj.
hipokryta od koryta20:39, 23 sierpnia 2019
Może go zatrudnią w UG NT. Wizjoner Michał będzie dzielił stołek z panią od promocji i rozwoju turystki, koleżanką ze znakomitej spółki w Gorcach. Ten zaweźmie do ręki kolejny czarodziejski ołówek i zmnieni świat. Znakomici gotowi, do biegu, start!
kominiarz19:29, 23 sierpnia 2019
Panie Glonek - prosze podać adres to podrzucę kilka kalendarzy.
zalotna16:36, 23 sierpnia 2019
@zalotna żołnierzu Celników, pisz sobie co chcesz, zagięli na niego parol bo im był nie por drodze. nie przyklaskiwał jak radne i ty.
alik16:34, 23 sierpnia 2019
Sam sobie winien i koniec. Skoro wymagane jest oświadczenie majątkowe to należy złożyć!!!!!!!!!!!!!!!!!
Godom jak jest16:23, 23 sierpnia 2019
Trzeba było tylko kupić kalendarz. Mogę panu przesłać proszę podać adres? Klikuszowa obok?
Twój radca16:21, 23 sierpnia 2019
Obłuda panie Glonek. Żal mi pana, ośmiesza się pan po całości takim artykułami (wpisami)
Tylko Razem Nowy Targ14:39, 23 sierpnia 2019
właśnie Tobiasz, zobaczycie wszyscy w następnych wyborach wygramy i pokażemy jak się rządzi Miastem
a to biedny niunuś13:28, 23 sierpnia 2019
Biedny niuniuś, cały świat przeciwko niemu. A on taki dzielny, wspaniały, z pomysłami, wizją. To ten zły burmistrz winny, że nikt niuniusia nie rozumie, to wilki nie ludzie. Kłody pod nogi rzucają, a on to mąż opatrznościowy. Burmistrzem zostanie kiedyś i poprowadzi do miasto w stronę dobrobytu i rozwoju.
Tylko niech mu ktoś kalendarz kupi.
@zalotna12:52, 23 sierpnia 2019
A to pani Celnik leżała jak Rejtan pod drzwiami Biura Rady i uniemożliwiła Michałowi złożenie w terminie (jeszcze przedłużanym specjalnie dla niego) - deklaracji majątkowej? To pani Celnik mu schowała kalendarz i nie zauważył że mija termin złożenia odwołania? A może to ona mu podsunęła prawników którzy mu doradzali?
Spychanie winy za własne gapiostwo na innych to działanie godne pięciolatka. I taki człowiek był przewodniczącym rady miasta... taki człowiek prowadzi działalność gospodarczą.... taki człowiek był radnym powiatowym... Powinien się schować ze wstydu do dziury a nie wygłaszać płomienne oświadczenia jaki to on biedny, tłamszony, zwalczany przez mitologiczne "złe władze".
skeptic12:42, 23 sierpnia 2019
Dziecinne zachowanie, ale tak się dzieje jak wyborcy nie kontrolują swoich lokalnych polityków, bo to apatia, inercja i nie interesowanie się polityką (hasło: "ja się polityką nie interesuję!" dumnie i pogardliwie wypowiadane przy każdej okazji), doprowadziły do tego że politycy kombinują, a nuż się uda, bo ludzie nie patrzą. Gdyby politycy nie dostawali carte blanche zaraz po wyborach od swoich mieszkańców to i pan burmistrz wziąłby przysługujący mu urlop bez udawania że w sezonie ogórkowym nagle musi dużo pracować, i ten tu radny na czas złożyłby oświadczenie majątkowe. Nie interesujcie się dalej polityką, górale (co jest lepsze, żeby sama społeczna presja stanowiła hamulec moralny czy żeby musiało już wkraczać prawo?).
Marcin12:35, 23 sierpnia 2019
A ja jak dostałem mandat to cza było zapłacić 200 zeta
Tobiasz12:24, 23 sierpnia 2019
Spokojnie Wy nic nie rozumiecie.Pan Glonek to bardzo inteligentny czlowiek.Dopiero się wszystko zacznie.Dość tego.Mamy dość tej władzy.Jesteśmy z Panem,za Panem !
Ewa12:18, 23 sierpnia 2019
Powodzenia Michał. Liczę na współpracę.
zalotna11:53, 23 sierpnia 2019
Michał po coś ruszał panią Celnik? Celników się nie tyka. Szkoda Cię bo mądry gość jesteś. Teraz będą przyklaskiwać panie radne i dziękować na sesyjkach i poklepywać się na balu u szefa. Wszystko wróci do wstążkowej rzeczywistości.
Nosek rośnie, oj rośnie11:50, 23 sierpnia 2019
Jeszcze niedawno radny Glonek odgrażał się, że mandatu nie odda, teraz oddaje, jakaś totalna paranoja go ogarnęła . Otóż Panie Glonek Ty niestety już nie decydujesz o swoim mandacie, bo złamałeś prawo i przepisy prawa regulują, że mandat ci wygasł.
Michał Glonek mija się z prawdą, bo Nie ma honoru przyznać się że tak zawalił .
Żeby oświadczenie majątkowe złożyć po terminie, a teraz ze skargą do sądu w terminie też nie zdążyć, to już wyjątkowa ignorancja i niefrasobliwość. Ale on zachowuje się jak dziecko i obwinia wszystkich, tylko nie siebie.Jego mandat wygasiła Rada Miasta i Glonek nie może oddawać mandatu, bo go już nie ma. Nie złożył oświadczenia majątkowego w terminie, a teraz skargę do sądu na tę uchwałę też złożył po terminie, stąd wolał wycofać swoją skargę z sądu, żeby nie było wstydu.Panie Glonek rycerzem honoru to Pan nie jesteś, ale takim małym manipulatorkiem i kłamczuszkiem.
D11:46, 23 sierpnia 2019
Mieli w sadzie udowodnić i nic nie udowodnili
po co ta szopka na Sesji była ?
Mati11:42, 23 sierpnia 2019
Trzeba było złożyć oświadczenie w odpowiednim terminie i po sprawie a nie bawić się w przepychanki po co to i na co są ważniejsze sprawy wydaje mi się niż publiczne wypłakiwanie się. Pozdrawiam.
Dario10:28, 23 sierpnia 2019
buhahahahaha
a miało być tak pięknie, tyle lat w samorządzie
czym ten radny może się pochwalić ?
jak podnosili diety w powiecie to nawet nie pisknął
gg09:58, 23 sierpnia 2019
Cale to zachowanie MGlonka to dziecinada. Machanie rączkami i popiskiwanie jacy to inni są źli a on wspaniały ale niedoceniany. Kogo na to chce nabrać?
jacek09:47, 23 sierpnia 2019
te oświadczenia to pic na wodę fotomontaż
Malwina09:25, 23 sierpnia 2019
Wspaniała decyzja.
Nornica08:59, 23 sierpnia 2019
Kret = porażka!!!
Kowaniec górą08:58, 23 sierpnia 2019
Rozwój Gorc i stwarzanie miejsc pracy, czyli tak naprawdę rozwój swojej prywatnej firmy, wyciągu narciarskiego. Ciekaw jestem ile miejsc pracy ten Pan stworzył i jak zatrudnia tych swoich pracowników ?,
i to ma być Radny ze nawet oświadczenia majątkowego nie potrafił złożyć prawidłowo i w terminie ? on chciał dbać o interesy Miasta a swoich nie umie przypilnować? dobrze ze już go nie ma w tej radzie
no to pokazał08:38, 23 sierpnia 2019
a miał walczyć w sądzie, mówił że się wygłupiają
Michał dużo ładnie mówi, a mało robi
Efektywność zerowa
ja08:31, 23 sierpnia 2019
całe szczęście , nie trzeba było tak od razu . A co z odwołaniem ? no bo chyba Pan znowu się chyba nie spóźnił ?
Xxxx08:22, 23 sierpnia 2019
Ej Michał, nie umiesz się przyznać do błędu, że zawaliłes z terminami składania oświadczenia i odwołania do sądu Składasz na władze, radę miasta, i niechęć do Ciebie. Weź bądź porządny, przyjmij to na klate i przyznaj się że zawaliłes a nie składaj na innych.
Radek KNT08:17, 23 sierpnia 2019
Potwierdzam tak było.Ludzie odwołajcie tą władze bo to jakas kpina.Panie Michale szacunek Pan mój ma.
Magda08:13, 23 sierpnia 2019
Brawo Panie Michale!Jesteśmy z Panem! Bo to miasto zasługuje na więcej!
zapomniany Kowaniec07:50, 23 sierpnia 2019
nie jeden mieszkaniec który głosował na obecnego burmistrza teraz cytuje klasyka ; JEST MI TU BARDZO DOBRZE..JEST MI TU DOBRZE AŻ TAK ... ŻE DOBRZE MI TAK...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij