Sobota, 21 wrzesień 2019, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
10.09.2019, 09:04 | czytano: 1220

Trybunał Konstytucyjny nie zajmie się sprawą opłaty klimatycznej w Zakopanem

Arch. Podhale24.pl

Zakończył się kolejny etap walki o zniesienie opłaty miejscowej w Zakopanem. Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie, odmawiając zajęcia się oceną legalności przepisów, na podstawie których miasto pobiera opłatę.

Wniosek o zbadanie sprawy złożyli do Trybunału zakopiańscy radni, którzy zarzucali nieprecyzyjność przepisom ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz rozporządzeniu ministra w sprawie warunków, jakie powinna spełnić miejscowość, w której można pobierać opłatę miejscową. Przepisy uzależniają bowiem możliwość pobierania opłaty od warunków klimatycznych nie samego miasta, ale całego regionu. Dla Zakopanego, w którym liczba dni ze smogiem w ciągu roku systematycznie spada, jest to więc krzywdzące.

Wciąż aktualne jest więc orzeczenie Naczelnego Sądu Apelacyjnego, który po skardze jednego z turystów orzekł, że uchwała z 2008 roku, na podstawie której Zakopane przez pewien czas pobierało opłatę, jest nieważna.

Mimo to dla turystów sytuacja jednak się nie zmienia. Opłatę miejscową wciąż trzeba płacić, pobierana jest ona bowiem na podstawie uchwały z 2015 roku.

pk/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij