Piątek, 18 październik 2019, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Clouds
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Clear
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
14.09.2019, 18:00 | czytano: 5668

Problemy z przystankami przy zakopiance

Prywatni przewoźnicy kursujący na trasie Zakopane - Kraków likwidują kolejne przystanki przy zakopiance. Protestują mieszkańcy, którzy tracą możliwość dojazdu do pracy czy szkoły.

- Urząd Marszałkowski na bieżąco analizuje takie przypadki - zapewnia Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. - Urząd przeanalizował wnioski składane przez firmy przewozowe realizujące przewozy na trasie Kraków – Zakopane i potwierdza, iż przewoźnicy likwidują ze swoich rozkładów jazdy przystanki w Poroninie, Rabce-Zdroju, Tenczynie, czy też Lubniu. Początkowo zmiany zezwoleń miały charakter ograniczony czasowo, lecz aktualnie część przewoźników likwiduje niektóre przystanki w sposób trwały, proponując zmienione rozkłady jazdy. Wobec firm komercyjnych, które obsługują trasę Kraków – Zakopane, tutejszy urząd nie może działać w sposób nakazowy i wpływać na realizację rozszerzonej bazy przystankowej - przekonuje.

Działania urzędu, jak dodaje, koncentrują się na kontroli prawidłowości realizacji zadeklarowanych i zatwierdzonych rozkładów jazdy.

W sprawę angażują się władze samorządowe m.in. burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, który interweniował w sprawie likwidacji przystanku na Zaborni. Przewoźnicy nie chcą zjeżdżać z S7 na starą zakopiankę, bo - jak przekonują - tracą czas. - Nie może być tak, że rozbudowywane drogi korzyści przynoszą tylko turystom dojeżdżającym w Tatry, jednocześnie wykluczając komunikacyjnie miejscowych mieszkańców - uważa nasz czytelnik, który zaangażował się w wyjaśnienie tego problemu. - Prywatni przewoźnicy poruszają się po publicznych drogach, budowanych za podatki wszystkich obywateli. Tym czasem problem wykluczenia komunikacyjnego, paradoksalnie spowodowany budową drogi ekspresowej, dotknął dużą liczbę osób dojeżdżających z Podhala do Krakowa do pracy, na studia czy do szpitali. Osoby dotychczas dojeżdżające autobusami przesiądą się do samochodów pogarszając już i tak trudną sytuację komunikacyjną miasta Krakowa - dodaje.

Pytania o likwidację przystanków, z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie, wysłaliśmy w imieniu czytelników i pasażerów do Szwagropolu, Majerbusa, Transkosa i Maxbusa. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Buka10:05, 16 września 2019
Państwo z dykty :)
Wystarczyło zrobić szybką kolej z Zakopanego do Krakowa i nie byłoby żadnych problemów.
Szwagropol i inni przewoźnicy nie zatrzymują się na przystankach, bo jadą w pełni załadowani z przystanków startowych.

Co mi z nowej Zakopianki skoro nie ma żadnego parkingu obok przystanku na Zaborni? Gdzie zaparkuje samochód. Konieczna będzie pomoc osób trzecich z prośbą o dowóz. Bez komentarza.
Obserwator08:04, 16 września 2019
Prywatni przewoźnicy sami zdecydują co im się opłaci i nikt i nic im nie zrobi. PKS został zabity i nawet PiS nic nie poradzi no chyba, że ruszy" terytorialsów" ponoć są do wszystkiego.
pasażer17:56, 15 września 2019
Busy z Rabki już zwietrzyły pieniądz i podniosły ceny, ale nic ponad to. Pozostaje komfort samochodu dostaczego uratowango przed oddaniem na złom, kierowca co łaskę robi że wbije bilet na kasę, głośno puszczone radio i przeciągi zamiast klimatyzacji.
kierowca z N.Targu14:59, 15 września 2019
A co będzie z Nowym Targiem po wybudowaniu nowej ,,zakopianki,, ?
rabianka14:22, 15 września 2019
A jak są korki bądź wypadek to autobusy jadą przez Rabkę, wtedy dadzą rady....
rab12:32, 15 września 2019
Z Rabki dojeżdża dużo studentów do Krakowa.Za darmo busy nie wożą ,więc nie wiem dlaczego im się nie opłaci zjechać na przystanek i zabrać lub wysadzić pasaźerów.Nie każdego studenta stać na samochód,chyba ,że ma rodzic wypchaną kasę.Jak Szwagropol robi łaskę to niech nie jeżdzi wogóle.
Do A11:44, 15 września 2019
Kup se mapę, albo do szkoły !
Jozek ze Skawy01:45, 15 września 2019
W czwartek ani szwagropol ani mayer nie zatrzymały sie tez na komielnej białej za swiatlami w stronę Krakowa musiałem czekac 30 min na jablonke ktora jedzie po starej zakopiance i zatrzymuje sie 10 razy za darmo juz nie pojade tak wiecej .....
A00:51, 15 września 2019
A po co te przystanki? Mamy już zakopiankę do NT, dalej mamy kolej, nowe linie PKS-u? POnarzekać to każdy głupi może. Na szczęście te czasy już minęły.
szroty22:49, 14 września 2019
Wprowadzić zakaz tranzytu dla autobusów wszelkiej maści przez Rabkę.Zezwolić na wjazd tylko tym co jadą pozbierać pasażerów z dworca.Kamikadze Szwagropool czy Maxbus niech jeżdża zacofianką jak zacofianka jest zatkana.
my suweren22:49, 14 września 2019
marszałek z PiS zrobi PKS na całe województwo
i tego żadamy
baciok@21:03, 14 września 2019
Czekam na obietnice PiSu. Ma przywrócić PKSy.
Marucha20:17, 14 września 2019
A może jest pora na prywatne przystanki, gdy ktoś ma działkę przy drodze ? Ceny są zbyt wygórowane i potrzebna jest konkurencja.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij