Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Nowy Targ i okolice
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clear
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 72
Clear
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.09.2019, 18:00 | czytano: 4268

Kontrowersje wokół rewitalizacji toru kajakowego

Fot. Urząd Gminy w Krościenku

Nie cichną kontrowersje związane z rewitalizacją toru kajakowego w Krościenku nad Dunajcem. „Betonowa koncepcja” ma wielu przeciwników, a głos w sprawie zabrali autorzy projektu, którzy tłumaczą się błędem.

Tor kajakowy znajduje się na wysokości pola namiotowego w Krościenku nad Dunajcem. Informacja o jego rewitalizacji wywołała sporo negatywnych opinii, a wszystko za sprawą jej koncepcji, która zyskała miano „betonowej”.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej „Nauki dla przyrody” w artykule pt. „Projekt betonowej rewitalizacji w Pieninach”: „pierwsze, co zwraca uwagę w projekcie, to beton. Wybetonowane brzegi rzeki, obudowana betonem wyspa, a właściwie łacha pośrodku nurtu, która przy każdym większym wezbraniu wody jest zalewana. (…) Na tym projekt rewitalizacji się nie kończy – na brzegu staną zabudowania „techniczno-biurowe” w postaci kopuł, wyglądających nieco jak bunkry, a nad korytem rzeki zawisną na linach rzeźby. Wisienką na torcie jest tablica reklamowa przedstawiająca butelkę lokalnej wody mineralnej”.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem głos w tej sprawie zabrał wójt Jan Dyda. – Koncepcja to dokument, który jest wyobraźnią człowieka. W mediach ukazały się wypowiedzi ludzi, doktorów z Krakowa, jak to zostanie zdewastowany teren Dunajca. Proszę państwa, to jest tylko koncepcja. Przedstawiłem już swoje zastrzeżenia. Zamiast pomagać, to zaczynamy artykułami już na wstępie grzebać inwestycję – skomentował wójt. Stwierdził, że koncepcja zostanie poprawiona i nie będzie betonowych elementów.

Sprawę skomentowali również autorzy koncepcji toru kajakowego, którzy zapewnili, że „projekt będzie realizowany z poszanowaniem środowiska naturalnego, tradycji i dobrego smaku”. – W czasie prezentacji w urzędzie, w obecności pani poseł Anny Paluch, pokazał się slajd, który może symbolizować, że tutaj kiedyś ma powstać zabetonowany tor wodny. Ten slajd jednak jest wizerunkiem tego, jak tor kajakowy w Krościenku n.D wyglądać nie powinien – mówi Jacek Michalski na filmiku, nakręconym w ramach sprostowania.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
Pepe18:51, 18 września 2019
Nie ma to jak udać głupa..
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij