Niedziela, 24 maj 2020, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 85
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.10.2019, 12:00 | czytano: 4252

Autobusem z Podhala na Słowację. Umowa podpisana

Fot. Piotr Korczak

Już niedługo mieszkańcy Podhala oraz turyści będą mogli dojechać autobusami do takich miejscowości jak Zuberec, czy Dolný Kubín na Słowacji. Umowę na obsługę regularnych połączeń autobusowych z prezesem firmy EUROZEBRA sp. z o.o. Peterem Jančovičem podpisał wicemarszałek Łukasz Smółka. Przewozy mają ruszyć jeszcze w październiku.

Umowa ta dotyczy uruchomienia regularnych połączeń autobusowych na linii Bukowina Tatrzańska – Zakopane – Kościelisko – Chochołów – Zuberec - Dolný Kubín.

- Przez wiele lat mówiło się o połączeniach transgranicznych. Dziś, dzięki wsparciu administracji rządowej – wojewoda ogłosił konkurs dotyczący wsparcia połączeń autobusowych, a samorząd województwa złożył wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony - po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego spotykamy się z przewoźnikiem, by podpisać umowę na świadczenie usług na tej linii – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka, dziękując osobom szczególnie zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia.

- To pierwsza linia uruchomiona w ramach funduszu autobusowego i sfinalizowana umową z wykonawcą. Będzie służyć nie tylko mieszkańcom przygranicznych miejscowości ale także turystom, którzy tutaj przybywają korzystać z walorów widokowych i turystycznych tego regionu – dodał przedstawiciel samorządu województwa.

Złożenie podpisów jest ukoronowaniem podejmowanych od dawna przez Województwo Małopolskie działań na rzecz uruchomienia regularnych połączeń autobusowych, które umożliwią podróżowanie nie tylko na obszarze Polski, ale też sąsiedniej Słowacji.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca, firma EUROZEBRA sp. z o.o. z Katowice, realizować będzie przewozy na linii komunikacyjnej przebiegającej przez miejscowości: Bukowina Tatrzańska, Poronin, Zakopane (przejazd ulicą Powstańców Śląskich), Kościelisko, Witów i Chochołów. Każdego dnia do dyspozycji pasażerów będą po 2 kursy w każdym kierunku, a w sezonie letnim (od 20.06.2020 r. – 27.09.2020 r.) po trzy kursy. Firma EUROZEBRA zapewni także przez cały okres obowiązywania umowy dalszą podróż z i do Chochołowa na terytorium Republiki Słowackiej, aż do miejscowości Dolný Kubín.

- Ta linia to świetny przykład wspaniałej współpracy partnerów, począwszy od rządu, poprzez samorząd, aż po inicjatywę społeczną. Takich przykładów, zakończonych sukcesem jest bardzo mało. Małopolska jest pierwszym województwem, które będzie miało wojewódzką linię transgraniczną. To jest pionierskie przedsięwzięcie i nowość w Polsce – zaznaczył prezes Peter Jančovič.

Planuje się, że regularne przewozy zostaną uruchomione jeszcze w październiku, po dopełnieniu niezbędnych formalności. Umowa będzie obowiązywać do końca 2020 r.

Źródło: UMWM, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Orcyk15:38, 10 października 2019
Ale się Hanusia pręży,to jakby pierwszy raz autobus widziała.Ha,Ha
albalupa14:50, 10 października 2019
U nich euro Jakie tam widoki.....
avivat14:17, 10 października 2019
A Nowy Targ? Władza znowu "drzymie" i nic w tym zakresie nie zrobiła?
polas12:07, 10 października 2019
Dolny Kubin - Nowy Targ to byłoby rozwiązanie!!!!
górol12:06, 10 października 2019
dlaczego przez Białkę Tatrzańską nie ma
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij