Piątek, 18 październik 2019, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Fog
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.10.2019, 09:55 | czytano: 4711

Kradzież w kościele w Białym Dunajcu. Złodziej ukradł naczynia liturgiczne, paschał i krzyż

Policjanci z Zakopanego zatrzymali pod zarzutem kradzieży 29-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, który okradł kościół w Białym Dunajcu.

Złodzieja pomógł zatrzymać zawiadowca stacji kolejowej w Białym Dunajcu. Poinformował on policję pozostawionym plecaku z zawartością przedmiotów liturgicznych, prawdopodobnie pochodzących z kościoła. Rzeczy te miał ukryć na stacji młody mężczyzna, który od rana chodził po jej terenie i dziwnie się zachowywał. Zawiadowca przekazał policjantom rysopis mężczyzny, a ci rozpoczęli jego poszukiwania. W międzyczasie dyżurny jednostki potwierdził, że kradzież miała miejsce w kościele parafialnym w Białym Dunajcu, gdzie również widziany był mężczyzna o podanym rysopisie. Kościelny ocenił straty na blisko ,.5 tysiąca złotych.

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia, dzięki kolejnym informacjom od mieszkańców, policjanci zatrzymali kompletnie zaskoczonego sprawcę kradzieży w centrum wsi, gdzie raczył się zakupionym alkoholem. Okazało się, że jest to 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania, który w przeszłości był notowany przez policję. Łup złodzieja policjanci odzyskali w całości. Przedmioty liturgiczne niebawem wrócą do kościoła. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz dalszym wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci z zakopiańskiej komendy. Niewykluczonym jest, że mężczyzna może odpowiadać za inne kradzieże na Podhalu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
S@SIAD21:09, 14 października 2019
A w Czerwiennyn na Bachledowce tez grasują złodzieje
Biołodunajcanka22:40, 12 października 2019
Brawa!!!
Misiek19:55, 12 października 2019
Przede wszystkim słowa uznania należą się dyżurnemu ruchu panu Markowi za jego spostrzegawczość i spryt bo tylko dzięki jego reakcji złodziej został ujęty a skradzione przedmioty zostały odzyskane. Mitycznego zawiadowcy w stacji Biały Dunajec nie ma jest dyżurny ruchu, przedstawiciele mediów mogli by troszkę podpytać aby nie pisać bzdur.Dziwi także reakcja księdza proboszcza a właściwie jej brak.Praca dochodzeniówki policji doprowadziła do tego że pani Teresa stwierdziła że nawet gdyby się waliło paliło odwróci się na pięcie i nie wykaże już obywatelskiej postawy. I zostaliśmy sprowadzeni do parteru
Stasek12:47, 12 października 2019
Brawo dla mieszkańców, czyli Teresy i Mirosława za wzorową postawę i zimną krew w żyłach, którą zachowaliście. Jesteście wielcy!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij