Poniedziałek, 21 wrzesień 2020, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Zakopane i okolice
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clear
25°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 43
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.11.2019, 11:32 | czytano: 4527

17-letni zakopiańczyk zadebiutuje obok Stocha, Żyły i Kubackiego. "Zawsze o tym marzyłem"

Adam Niżnik z Zakopanego został powołany przez trenera kadry narodowej na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (22-24 listopada). - Od małego, od kiedy oglądam puchar świata w telewizji, zawsze chciałem zmierzyć się z najlepszymi skoczkami - cieszy się 17-latek w rozmowie z Podhale24.pl.

Adam Niżnik to absolutny debiutant w kadrze Michał Doležal. W piątek 22 listopada wystartuje w kwalifikacjach do sobotniego konkursu, po raz pierwszy u boku największych sław polskich i międzynarodowych skoków narciarskich. Jest najmłodszy w kadrze, na co dzień jest członkiem Kadry Narodowej Młodzieżowej, ale mimo to trener kadry seniorów postanowił dać mu szansę. 17-latek z zakopiańskiej Harendy nie jest jednak tym faktem specjalnie zaskoczony. - Wiedziałem, że dobrze skaczę i że mam szansę powalczyć w Wiśle, ale starałem się o tym nie myśleć - podkreśla podopieczny trenera Wojciecha Topora.

- Bardzo się cieszę z powołania na puchar świata, ponieważ w końcu to mój pierwszy raz i od małego, od kiedy oglądam puchar świata w telewizji, zawsze chciałem zmierzyć się z nimi, teraz mam szanse. Ale właśnie chce do tych zawodów podejść z radością, i nabrać więcej doświadczenia poprzez nie - dodaje.Adam ma już na koncie dobre występy, wśród nich m.in.: 6. miejsce drużynowo na mistrzostwach świata juniorów, tytuł Mistrza Polski juniorów, 3. miejsce drużynowo na Mistrzostwach Polski seniorów, zwycięstwo w Lotos Cup, 2. miejsce na Fis Cup, 14. miejsce w Pucharze Kontynentalnym.

Czy ma tremę przed debiutem w Wiśle? - Jak sobie pomyśle o tym, to tak, dlatego staram się o tym nie myśleć i skupiam się na treningach, to mi od razu przechodzi - przyznaje.

Adam dodaje, że w tym roku chciałby się skupić przede wszystkim na startach w Fis Cup, liczy też na start w Pucharze Kontynentalnym i oczywiście nadal będzie można go zobaczyć w Lotos Cup. - Myślę, że moja dyspozycja jest bardzo dobra. Muszę popracować jeszcze nad detalami i mam nadzieję, że dobrymi skokami rozpocznę sezon - dodaje.

r/ inf. własne, PZN, zdjęcia: Archiwum prywatne skoczka
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij