Piątek, 10 lipiec 2020, Imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa
Jabłonka i okolice
Clouds
28°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 47
Clouds
28°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 47
Clouds
28°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 47
Clear
31°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 37
Clouds
28°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.11.2019, 13:25 | czytano: 7558

Policja zatrzymała kuriera, który odbierał pieniądze dla oszustów "na wnuczka"

Fot. KPP Nowy Targ

Oszustom udało się wyłudzić pieniądze metodą "na wnuczka" od 81-letniej mieszkanki Orawki. Jednak dzięki szybkiej interwencji policji, pieniądze udało się odzyskać, a w ręce policjantów wpadł kurier, który odbierał dla oszustów pieniądze.

W pierwszym tygodniu listopada do mieszkańców Orawy rozdzwoniły się telefony od oszustów, którzy chcieli wyłudzić pieniądze m in. metodą "na wnuczka" lub "na córkę". Nowotarska komenda tego dnia tylko do południa otrzymała blisko 10 takich zgłoszeń. Większość osób zorientowała się, że to próba wyłudzenia pieniędzy i przerywała połączenia. Ofiarą oszustów padła niestety 81-letnia kobieta z Orawki.

Do starszej pani około godz. 10.00 zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę, która rzekomo miała spowodować śmiertelny wypadek w Rabce-Zdrój. Po chwili w słuchawce odezwała się inna kobieta, tym razem podająca się za policjantkę, która przekazała seniorce, że jej wnuczce grozi do 5 lata więzienia, jednak ona chce jej bardzo pomóc. Następnie przekazała, że prokurator zażądał 250 tys. złotych i kiedy przekaże pieniądze, to wnuczka nie pójdzie do więzienia. Seniorka nie posiadała takiej ilości gotówki, ale zgodziła się oddać wszystko co miała, czyli 20 tys. złotych i biżuterię. Oszustka kazała seniorce oczekiwać na „policyjnego kuriera”, który przyjedzie po pieniądze. Ponieważ w czasie rozmowy oszustka zorientowała się, że w domu jest także mąż starszej pani, poleciła aby pojechał do Rabki-Zdrój podpisać wszystkie dokumenty u notariusza.

Po jakimś czasie rzeczywiście do kobiety przyjechał młody mężczyzna, któremu przekazała całe oszczędności i biżuterię zapakowane w pudełko. Dopiero po przekazaniu gotówki seniorka skontaktowała się ze swoją wnuczką i wtedy dotarło do niej, że padła ofiarą oszustów.

Oszukana natychmiast o wszystkim poinformowała policję. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jabłonce pojechali na miejsce, a przeprowadzone działania pozwoliły na wytypowanie pojazdu, którym poruszał się mężczyzna. Podczas przejazdu na granicy Orawki i Podwilka policjanci zauważyli jadący z naprzeciwka poszukiwany samochód. Błyskawicznie zawrócili i pojechali za nim. Po zatrzymaniu okazało się, że „policyjny kurier” to 23-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ, a w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli pudełko z pieniędzmi i biżuterią seniorki. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut pomocnictwa w popełnieniu oszustwa. Dokładny jego udział i rola w przestępczym procederze, będzie wyjaśniana w trakcie prowadzonego postępowania przez Komisariat Policji w Jabłonce.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Michał16:25, 20 marca 2020
Złapali pionka,oszukanego też,bo pewnie wmieszali go ,proponując mu pracę jako kierowca.Nasciemniali mu i zdjęli typa,a prawdziwi oszuści dzwonią pewnie dalej.
xxxxx22:22, 19 listopada 2019
wytypowali pojazd kuriera dzięki temu, że w sąsiednim domu tejże staruszki działał monitoring i zarejestrował tenże samochód i całe zdarzenie przekazania paczki
Monika co ma cyce jak Donice z Jablonki20:35, 19 listopada 2019
Pisze wyrznie że to mieszkaniec Gminy Nowy Targ
Basia20:33, 19 listopada 2019
Orawa - wiadomo
J2318:49, 19 listopada 2019
Ogłosić wszem i wobec dane oszusta.
,17:14, 19 listopada 2019
ryj -pokazać-
ost17:04, 19 listopada 2019
Tyle ostatnio ma pozytywnych akcji policja, że aż się nie chce wierzyć. A w poprzednich komentarzach pisaliście, że ci z Jabłonki nic nie potrafią.
rab15:51, 19 listopada 2019
Złapali złodzieja,a my mieszkańcy nie wiemy czy to nie sąsiad,tak ukrywa się w Polsce przestępców.Dlaczego nie wiemy jego nazwiska ,niech się rodzina wstydzi,że bandytę wychowała.Co jeszcze potrzeba abyście ujawniali tożsamość przestępców?
Bolesław14:49, 19 listopada 2019
Uciąć łapy do samej d***
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij