Poniedziałek, 13 lipiec 2020, Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 90
Clouds
11°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.12.2019, 12:28 | czytano: 1470

Kulturalna Stolica Podhala w grudniu

grafika Gabriela Wolskiego

W grudniu będzie oczywiście świątecznie, ale nie tylko. Szybki przegląd inicjatyw kulturalno-społecznych, które polecamy.

Na początek z okazji Światowego Dnia Wolontariusza zapraszamy w dniu 4 grudnia (środa) w godz.9.00-13.00 drużyny uczniowskie (szkoły średnie) do udziału w Wolontariackiej Grze Miejskiej po terenie centrum Nowego Targu. W tym roku na trasie spotkają: Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu; Galerie BWA Jatki o/Małopolskiego Centrum Kultury Sokół; Polski Komitet Pomocy Społecznej; Fundacje im. Adama Worwy; TKA Ferment; oraz Grupę Gry Terenowe Nowy Targ. Wstęp wolny – zapisy.

W mikołajki 6 grudnia (piątek) ma dla państwa prezent Galeria Sztuki BWA Jatki o/MCK Sokół (ul. Kościuszki 4), która zaprasza o godz.18.00 na wernisaż wystawy „KONFRONTACJE Frenetyków”. W wystawie bierze udział 15 osób działających w kręgu „Niezależnej Akademii Frenetyków” powstałej w 2007r. z inicjatywy trójki artystów Anny Kardasz, Magdaleny i Dawida Kędzierskich, a jej nazwę wykreował Michał Mroczka. W skład grupy wchodzą absolwenci i doktoranci takich uczelni jak: Wydział Sztuki Rzeszów, ASP Kraków, ASP Lwów, UMCS Lublin oraz Preszowskiego Uniwersytetu. Dla Frenetyka istotą jest optymistyczne, entuzjastyczne tworzenie. Będzie na pewno ciekawie. Wstęp wolny.

Z kolei Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu (ul. Sobieskiego 4) zaprasza 12 grudnia (czwartek) o godz. 16.00 na wernisaż wystawy fotograficznej "Jan Małachowski - zapomniany fotograf Tatr". Na wystawie zobaczymy unikatowe fotografie z początku XX w. autorstwa Jana Małachowskiego i jego żony Heleny Małachowskiej. Jan Małachowski (1886–1917) zajmował się malarstwem i fotografią. Był zamiłowanym taternikiem, narciarzem i ratownikiem tatrzańskim. Wstęp wolny.

Nie zabraknie imprez świątecznych. Już 15 grudnia (niedziela) o godz.16.00 otwarcie Targów Bożonarodzeniowych 2019 na nowotarskim rynku. Wydarzenie, podczas którego po raz pierwszy zalśni miejska choinka, będzie jednocześnie inauguracją mobilnego lodowiska. Na nowotarskim rynku, prócz mnóstwa straganów z świątecznymi cudeńkami i pysznościami, będzie można spotkać sympatyczne zwierzaki. Mini Zoo z alpakami z hodowli El Salvador dostępne będzie codziennie w godz. 10-18, a w ostatni przedświąteczny weekend (21-22 grudnia) na płycie rynku ponownie pojawi się zagroda św. Mikołaja z żywymi reniferami.

Niezapomniany klimat Świąt będzie także w dniu 19 grudnia (czwartek) o godz.18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II w stopnia w Nowym Targu (ul. Parkowa 12) gdzie odbędzie się kolejny koncert z cyklu Młoda Podhalańska Filharmonia, tym razem pt. „Idą święta”. Warto być, a wstęp wolny. Bardzo świątecznie będzie na Miejskiej Wigilii w dniu 22 grudnia (niedziela) o godz.16.00 na nowotarskim Rynku, na którą zaprasza Związek Podhalan o/Nowy Targ. A pięknych polskich kolęd będzie można wysłuchać podczas koncertu w wykonaniu Miejskiego Nauczycielskiego Chóru „Gorce” w dniu 28 grudnia (sobota) o godz.18.00 w Sali koncertowej PSM w Nowym Targu (ul. Parkowa 12). Wstęp wolny.

Dodatkowo już dziś przypominamy o Noworocznym Koncercie Galowym - Musicale Świata, który odbędzie się 4 stycznia (sobota) o godz.18.00 w auli Państwowej Podhalańskiej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu (ul. Kokoszków). Podczas wieczorowej Gali zostaną zaprezentowane obszerne fragmenty największych światowych musicali, takich jak Dzwonnik z Notre Dame, Evita, Koty, Grees, Nędznicy, Skrzypek na dachu, Deszczowa Piosenka, Mamma Mia, Taniec Wampirów oraz Upiór w Operze. Koncert wykonają, między innymi, artyści Teatru Muzycznego ROMA, odtwórcy głównych ról największych musicali wystawianych na scenach polskich teatrów muzycznych: Edyta Krzemień, Anita Steciuk, Weronika Bochat-Piotrowska, Damian Aleksander, Łukasz Talik, Tomasz Steciuk. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod dyr. Jerzego Sobeńko. Koncert poprowadzi jego autorka Jolanta Suder. Całość programu dopełnią specjalnie przygotowane wizualizacje, oryginalne stroje oraz choreografia co bez wątpienia uczyni koncert wspaniałym widowiskiem. Czeka Państwa niezwykle emocjonujący wieczór, pełen wspaniałej muzyki, ciekawych opowieści i dobrej zabawy. Bilety: 120zł i 140zł. Rezerwacje: MOK - Wieża Wodna, tel. 18 266 21 32, email:sekretariat@mok.nowytarg.pl.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij